Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak a szabály...

Mi értelme van annak a szabálynak, hogy a gyerek nem hozhat ki játékot a szobájából?

Figyelt kérdés
Egy kisautót vagy egy barbie babát nem hozhatnak ki testvérem gyerekei a szobájukból, mert rendetlenség lesz, de a szobajuk tiszta kupi, a lego kockák is akár több napig a földön vannak és csak rugdossák őket a gyerekek.
2021. dec. 16. 17:23
1 2
 11/19 Derjaderja ***** válasza:
87%

Én azt gondolom, amit a 7-es.

A párom is alapvetően, de őt zavarja a kupi, ezért egy ideje igyekszem egyes területekről (konyha, nappali) kihordani a beszivárgott játékokat és a gyerekeket oktatni.

Masrészt a kislányom mindenfélével játszik, szerepjátszik, mindig ott ahol akar, amióta tud mászni, szinteltolt lépcsős házban nem fogok olyam szabàlyt hozni, hogy az 1 és a 3 éves egyedül legyen bezárva 3 szinttel feljebb, amíg teregetek lent. Inkább nyüzsögjenek köröttem, aztán elpakolok.

2021. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem lakása válogatja, hogy ezt hogy lehet megoldani…



Nàlunk:

Lehet kihozni, de vissza kell vinni, ha nem jàtszanak vele..


3,5 és 2 èveseknél kàr tökéletesen működik kis noszogatással.


Ők egyedül nem maradhatnak ketten a szobájukban ( azonnal balhé van)

A nappali oedig egy tér a konyhával ètkezővel stb, szóval velünk vannak akkor is, amikor nem velük játszunk.


Este, amikor magunk vagyunk, akkor pedig nek kósza jàtékok közt ücsörgünk..

2021. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

Engem nagyon érdekelne (puszta kíváncsiság), hogy a 3-as és 8-as által felvázolt módszert hogy lehet kivitelezni a gyakorlatban. (tehát ott, ahol ki sem lehet hozni a játékot a nappaliba)

Te is állandóan bent ülsz a játszós szobában a gyerekkel? És ha onnan ki akarnak jönni, akkor mindent le kell tenniük a kezükből? Vagy órákat eljátszanak ott bent egyedül?

A nappali általában a legtöbb lakás középpontja, ahol a legtöbb időt töltjük. Akkor addig mit csinál a gyerek?

Vagy hogy oldottátok ezt meg 1-3 éves kor között?

2021. dec. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Derjaderja ***** válasza:
71%

12. Hát nekem a lànyom kupis de mindig is tudott magára vigyázni, ellenben a fiam szekrényre, ablakra, asztalra mászik, odatolja a széket mindenhez, amire felmászik, azon ugrál a legszélén, a lepcső korlát alatt próbálna kijutni a 3 méter mélyen alatta lévő másik lépcsőre (nem tud, de na...), ha ketten vannak akkor meg gumiszobában is életveszélyesek (mondjuk most már megvédi magát a kicsi meg erősebb is).

Itt esélytelen ilyen szabály, de az a baj hogy én is rendetlen vagyok, és ha magam vagyok, teljes nyugalommal átlèpek a kockákon és egy jó játék kedvéért akadálypàlyát csinálok a nappaliból aztám úgy felejtem.

Szegény párom meg ezt nem bírja és azért ez is érthető, de hát nem az a cut off akkor se, jogy ne hozzon ki játékot, ez neki se jut eszebe.

2021. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%
Mert a nővéred azt hiszi magárol hogy katona tiszt.Mindig is utáltam az ilyen értelmetlen szigort.Inkább tanítaná meg nekik hogy ha kiviszi,vigye is vissza.Ezek az emberek csak parancsolgatni tudnak,de a gyerek lelkével nem foglalkozik.Amíg neki semmiség,lehet a gyerekbe ez mély nyomot hagy.Pl.az eszébe nem jut,hogy a gyerek a közelében szeretne játszani ?!
2021. dec. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó vagyok.Az lemaradt,hogy én meg pont azt szeretem ha a lányom ott játszik ,ahol én vagyok,mert így látok rá.Én szeretem nézni főzés közben ahogy játszik és motyog magában.😍Két éves,segít pakolni,de amugy annyira nehéz össze szedni két három játékot és vissza tenni a dobozba.🤦
2021. dec. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%

Mi szeretjük, ha velünk egy légtérben van a gyerek, így nem bánom, ha játékot hoz a nappaliba. A kritérium, hogy amit már nem használ, azt vissza kell vinnie a szobájába. Ezzel szeretnénk elkerülni, hogy 666 játék legyen állandóan szétdobálva lakás különböző pontjain. Na ez még döcögve megy, mert picike, így engedékenyek vagyunk annyira, hogy alvás idő előtt mindig együtt összepakolunk (értsd belehányjuk egy nagy játékos vödörbe a játékait) és visszavisszük a szobájába.

Nekünk ez a rendszer tökre bevált, így azért a "pihenő időben" normál, rendezett felnőtt környezet van, ha viszont a gyerkőc ébren van, akkor nyugodtan rendezkedhet. Mindenkinek teljesül a maga igénye.

2021. dec. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk a nappaliban vannak a játékok.

Ha játszanak akkor el is pakolnak. Ez a szabály.

Általában ez így is történik.

Eddig a gyerekszobában voltak a játékok de mióta a kistesónak a nappaliban rendeztünk be egy kuckót azóta a nagylányom is kinn játszik.

Engem nem zavar a dolog.

Ha nem pakol el nem tart olyan sokból összeszedni.

2021. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
16%
Hát most így erősen gondolkodom, hogy voltam anno szamuzve. De nem esik le. Nyilván nem mindegy, hogy 3 vagy 10 éves gyerekről van e szó. Egyébként a szülő miért is ne jatszhatna vagy lehetne a gyereke szobájában? Ez kizárólag az adott csalad betendezkedesetol függ. Nalunk kb soha senki nem volt anno a nappaliban. Az egy tiszta szoba volt ahova ha valaki beesett hozzank be lehetett kísérni. És pont. Játszottunk mi azon túl mindenhol. Egy más szobájában anyaek szobájában a konyhában és stb. Anyamek se tespedtek a nappaliba és tiltottak ki minket. Ahány ház annyi szokás. Nekünk pl nincs is nappalink.
2021. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!