Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nézik sokan butának a...

Miért nézik sokan butának a saját gyereküket? Meg miért fáj ha leeszi, leissza magát?

Figyelt kérdés

Egy csoportban írta ki anyuka hogy az orvos nehezményezte, hogy az 1 éves nem iszik pohárból. Az anyukák 90% leírta hogy az övé sem. Esze ágában nem lenne poharat adni, úgyis csak leönti magát, majd megérik rá. Hogy? Amikor nem is engedik próbálkozni. Sokan 2 éves gyerekről írták hogy nem tud pohárból inni. Meg régebben azt láttam, hogy nem engedik egyedül enni a gyereket mert csak pacsál, koszos lesz.

A gyerekek nem hülyék csak kicsik. Persze van amihez érniük kell, de ezeket a dolgokat épp tanulni kéne.


2021. szept. 19. 11:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
75%
Mert lehet, hogy agyvérzés kerülgeti a napi 45 átöltöztetéstől, ami az egy évesen pohárból való ivás próbálgatásának következménye. Ettől még nem nézi hülyének, csak a saját életét konynitk meg.
2021. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
Igazad van. Te vagy a szuperanya, mindenki más hülye. Jár a keksz.
2021. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
71%
A pohár vízben nem mosunk kezet, ezt hamar megtanulja a kicsi gyerek, ha engedik neki. Egyáltalán nem fáj, ha leissza, eszi magát, de nehogy már úgy hagyjam, természetesen átöltöztetem. Ezzel is alakítom a komfort érzetét. Te szeretsz koszos ruhában maradni?
2021. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
72%
A nyár a legjobb időszak az ilyesmire. Ilyenkor a legkönnyebb megtanítani, inni, szobatisztaságra. Nem kell attól tartani, hogy megfáznak. Kisgyerekes szülőknél mindig vannak tartalék ruhák. Nagy dolog, ha történés van, lehet cserélni.
2021. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

É Nyilván én is lecseréltem a ruháját. De az aki annak aki arra hivatkozva nem ad kanalat a gyerek kezébe 2-3 éves koráig, hogy leeszi magát, nyilván nehezére esik átöltöztetni.

Amúgy egy szóval nem mondtam hogy szuper anyu lennék. Csak nem értem miért nem lehet hagyni hogy kibontakozzon a gyerek. Fontosabb a saját kényelem mint az hogy tapasztaljon, tanuljon?

2021. szept. 19. 12:23
 6/38 A kérdező kommentje:
Na ezt jól leírtam. Vacakolt a net. Mindegy a lényeget értitek
2021. szept. 19. 12:25
 7/38 anonim ***** válasza:
71%
Jajj, ezt a kérdést én is olvastam, de nem akartam belemenni a vitába 😂 Amúgy abszolút igazad van, a gyerek úgy tanul, ha próbálkozhat, senki nem úgy születik, hogy mindet tud 🤷🏼‍♀️
2021. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
54%
Igen, értelek. Sokan biztos kényelemből adnak csőrős poharat, mert avval nem csinál(elvileg) disznóólat. És inkább etetik, minthogy kezébe adnák a kanalat. Háát egy ilyen kanalas etetés után bizony sokszor fürdeti kellett mert a tarkójáig kajás volt:)
2021. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
68%
Az első kockasajt evésnél gyurmázik vele, de hagyni kell, szép lassan megeszegeti:)
2021. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
33%

Én sem adtam 2 éves koráig kanalat a lányaimnak. Lapockáig érő hajuk volt már 1-1,5 évesen is, ebéd végére majdnem elaludtak és nem lett volna humorom minden nap a hajukat mosni, mert próbálkoztak. 2 évesen 2-3 nap alatt ügyesedtek annyit, hogy szépen ettek. 4,5 évesen már ügyesek a késsel is.


Nem attól lesz szuper, hogy már akkor is próbálja, ha még képtelen rá, hanem akkortól, mikor már elég érett.

Ennyi erővel a biciklizést is kezdhetnék 1 évesen, legfeljebb sok ragtapasz kell.

2021. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!