Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabad-e 4 hós baba orrát...

Szabad-e 4 hós baba orrát hosszabb ideje naponta szívni?

Figyelt kérdés

A kisfiam orrát egy-másfél hónapja minden nap 1x, éjszakai altatás előtt sós tengervizes spray-vel és orrszívó porszívóval szívjuk. Nem náthás, viszont nap végére tele van az orra bennragadt tejjel. Ha nem szívom le, szüttyög egész éjszaka és óránként kel. Bukni, hányni nem szokott.

Nem tudom, nem árt-e ennyi leszívás? Milyen lehetőségeim lehetnek még? Párásítót használunk és a feji részt is megemeltük az ágyában. Köszönöm előre is.



2021. dec. 19. 07:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Hogy kerul az orraba tej???
2021. dec. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem tesz jót.

Meg kéne kérdezni az orvost, hogy mit hogyan, elmagyarázni a problémát.

2021. dec. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Refluxos a baba? Csak mert a kulcsszavak közé azt is beírtad... De az orrába akkor se szabadna tejnek jutnia...
2021. dec. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! A gyermekorvosunk javaslatára szívjuk az orrát. Ő gyanítja a csendes refluxot is. Szoptatás közben gyakran félrenyel a baba, köhög. Az orvos elmondása szerint szoptatás közben ilyenkor kerülhet tej az orrába, ami megül, és diszfomfort érzet mellett akár fertőzések táptalaja is lehet. Nappal büfiztetem, de lehet, hogy nem elég (jól?).
2021. dec. 19. 08:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom ugyan ilyen volt, neki pluszba inhalálnia kellett (nekünk ezt javasolta a doki). Majd szépen elkezdett javulni, és egy idő után teljesen megszűnt. Viszont az hónapok volt. Ő egyébként születésétől kezdve ilyen volt. Állandóan ilyen szörcsögő hangot adott ki magából.
2021. dec. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Illetve kérdezz rá az orvosnál, hogy nem lenne e jobb mondjuk salvus vízzel inhalálni, mert az kevésbé irritálja az orrnyálkahártyát, de ugyan olyan jól kitud mindent tisztítani. Nekünk egy idő után rosszabb lett az orrspraytől.


5-ös voltam

2021. dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem ismertem az inhalációs megoldást. Köszönöm szépen a segítségeteket! Bízom a készülékben és az időben. :)
2021. dec. 19. 08:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az inhalátort irasd fel a gyerekorvossal, és akkor töredékáron tudod megvenni.
2021. dec. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kéthónapos korától hathónapos koráig ugyanilyen okokból kifolyólag szívtam a gyerek orrát. Mai napig előfordul hogy megfázás nélkül leszívom, ha kezd csipásodni az egyik szeme, most másfél éves. Nem tapasztaltam semmilyen hosszútávú gondot, végül is én is sokszor kifújom az orrom megfázás nélkül is.
2021. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
A sós tengervizes spray nagyon kimarja ám a nyálkahártyát, ne használjátok hosszan.
2021. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!