Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködésre...

Pajzsmirigy alulműködésre gyógyszert szedő (szoptató) anyukák! Hogyan kell mennem kontroll vérvételre? Éhgyomorra és a gyógyszer bevétele előtt? Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. szept. 6. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem azt mondta az orvos hogy nem kell éhgyomorra menni ehhez...Mivel a hormonszintet amit ilyenkor néznek nem változtatja meg az evés meg a gyógyszer se, így én azt is beszedtem reggel. Bár én csak 50-est szedek gyógyszerből.

De amúgy ez a pajzsmirigy dolog elég lassan változik ezért is van 2-3 havonta kontroll mivel annyi idő kell mire meglátszik hogy elég e a gyógyszer stb.

Én is szoptatok még.

2010. szept. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha csak hormont néznek akkor valóban nem kell éhgyomorra menned.

A dokim elő szokott irni egy teljes labort és oda már kell az éhgyomorra való menetel.


GYógyszer bevétele legyen meg aznap.

2010. szept. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én éhgyomorra járok mindig a vérvétel előtt,de lehet akkor ezek szerint feleslegesen?A gyógyszert én is mindig beveszem reggel,az az egy szem nem változtat semmit sem.Sajna engem a szülés után meg is kell müteni,annyira megnagyobbodott a terhesség miatt:-((
2010. szept. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok anyuka :P :( még... én nem szoktam éhgyomorra menni,mert hormon szintet mérnek!De ezt már elmondták! :D
2010. szept. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell éhgyomorra menni, mert a kaja az hormonszintet nem befolyásol! Viszont, nekem 2 doki is kihangsúlyozta, hogy aznap, amikor megyek kontroll vérvételre, akkor ne vegyem be a gyógyszeremet, mert téves eredményt kaphatok. Hanem aznap inkább maradjon ki a gyógyszerbevétel, mert azt ugye semmi értelme bevenni, ha már ettem előtte...! Én így csinálom, a terhesség alatt 4 hetente nézettem, most meg szoptatás alatt 3 havonta nézetem.

Üdv.

2010. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én mindig beveszem a gyógyszert is és eszek is mielőtt megyek!És soha nem volt ez gond!
2010. szept. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!