Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sorozatos rossz ajándékozó...

Sorozatos rossz ajándékozó családtaggal összevesznél?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van.


Sorolom a rokon ajándékait a gyerekemnek:


Popsitörlőkendő a 7 évesnek most karácsonyra, gyümölcs, amit a gyerek nem szeret, amit tudhatná, mert minden évben többször eljátssza ugyanazokkal.


Most mikulásra a lányom üvegtörő gombnyomásra irtó hangos vészjelzést adó zseblámpát kapott, ami kb egy kilós.


Tavaly biciklit más színben és más méretben, mint ami kellene neki.(nem volt olcsóbb, nem azért, az ajándékozónak az jobban tetszett).


Minden alkalommal megkérdezi mit kér a gyerek, mondok valamit(én ismerem a gyereket, mert figyelek rá!), majd úgy tesz, mintha nem mondtam volna, és idejön valami szrral, majd úgy csinál, mintha lehozta volna a csillagokat generálva a feszültséget és csodálkozik miért nem örül a gyerek se és én se. Aztán miután látja, hogy nem örül senki közli, hogy elviszi, ami méginkább kiveri a biztosítékot.


Na most a popsitörlőkendő mellé benyögte, hogy rendelt a 7 évesnek elektromos rollert, ami hamarosan megjön. Ezt nagyon etikátlannak tartom, főleg mivel előre megkérdezte megint, mit kér, én még odaadtam hogy javítsa meg a játékmikroszkópját, mert nem tudja a kisgyerek használni, tönkretettem véletlen takarítás közben, nem volt időm elvinni. Megmondtam hova vigye, hogy olcsó lesz a javítás biztosan. Na mikroszkóp sehol, pedig tizede értékben a rollernek és a gyerek szerette, használta sokat.


Nem fogom engedni a bringázni is nehezen tudó, SNIs gyereknek az elektromos rollert, rendkívül veszélyesnek tartom, az utcán sem mehet úgy, hogy ne fogná a kezem, egyet gondol, nem figyel és gond van, ezért nem megy a bringa, a görkori és a jégkori sem. Azon pattog a rokon, hogy gördeszkát bezzeg kapott(tsmthez jó, de ezt nem akarom mondani neki), mert azt féléve mondja nekem, a barátainak van, és a házban is jó, leginkább ül rajta és fel alá gurul miközben énekel..


Na mindegy.



Szóval nagyon elegem van belőle, más szerint még örülni kellene, hogy költ a gyerekre.. de bazz, minden alkalommal megkérdezi, majd hoz valami tökmást, hogy balhé legyen, és mindig hoz valami szrt is, mint a popsitörlőkendő most, meg a körte, amit ha kicsit is érdekelné a gyerek, tudná, hogy nem szereti, mert Mikulásra, húsvétra, szülinapra, iskolakezdésre is hozta idén, és az elmúlt években, és mindig ugyanaz volt a reakció.. csak azért, mert ő szereti, szerinte az jó.


Most meg a gyerek szeme felcsillant a rollerre, mondta a rokon majd idehozza, megnézi ő kell e a gyereknek.. persze, hogy én legyek a szemét, amiért nem használhatja. Még is mondtam, hogy ide ne mérje hozni, nem engedem. Mire odáig jutna, hogy ráengednêm, kb 14 évesen 7 év múlva, már elavult lenne, nem úgy, mint egy autó mondjuk.. a cuccait nem ajándékozhatjuk/adhatjuk el, mint pl a lámpát. Csekkolja, hogy megvan e ártatlanul.


Minden évben eljátsszuk ezt, már rohadtul elegem van, most is balhé, bájmosoly, majd elviharzott. A mikulásos után nagyon közel volt ez, totál kibuktam. Megkérdezte mit kér a gyerek Mikulásra, mondtam, hogy a kedvenc csokiját hozzá(olcsó), erre ideállított a lámpával, és mikor számon kértem, hogy mi ez, közölte nem mondtam minek örülne, szóval ezt hozta. Olyan hangos, mint egy autóriasztó, befogja az ember a fülét, hogy kibírja, a gyerek még szórakozásból nyomkodta, meg volt az az éles rész rajta, úgyhogy elraktam. Nem vette meg az 500 ftos kedvenc csokit, hanem a 15 ezres lámpát hozta, ami vág, tör, és vészriaszt..


Na, kibosszankodtam magam. Van valakinek ilyen rokona? Ti hogyan kezelnétek?


2021. dec. 26. 10:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon egyszerűen: nem hívnám meg ;)

A nulla ajándék is jobb ajándék.

2021. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nem hívjuk, csak ritkán, most is random állított be, miközben társasoztunk (tegnap) de bunkóság nem beengedni. Már eleve feszült volt, az egész, félbehagyni a játékot senki sem szereti, gyorsan felöltözni normál ruhába..
2021. dec. 26. 10:31
 3/31 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem túlgondolod. Ajándékozni nem kötelező. Amit ad, köszönjétek meg és lépjetek tovább.
2021. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

Felesleges vele osszeveszni. Úgyis téged állít be szr szemétnek, ahogy eddig.


Nem tudom mennyire közeli vagy távoli rokon, de én teljesen megszakitanam vele a kapcsolatot.

2021. dec. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Ki ez a rokon? Szerintem sokat nem tudsz vele kezdeni, ő ilyen. A körtét te gondolod túl, azt más is megeheti a családból.
2021. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%

Hogy mire rá nem érnek problémás gyerek mellett anyukák...

Köszönd meg, tessékeld ki rövid úton, az ajándékot add el/dobd ki/ ajándékozd el, ha már a szemébe nem mered mondani ezeket és megszakítani a kapcsolatot, ha ennyire mérgező

2021. dec. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
58%
Hát komolyan, szerintem minimum kövezzük meg a xemetet, vagy inkább akasszuk fel, amiért ajándékot mereszel venni a gyerekednek.
2021. dec. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Most lehet mondani, hogy a kérdező lépjen túl, de azért csak neki kell megküzdeni azzal, hogy a rokon beígér a gyereknek egy nem neki való ajándékot, aztán a gyerek majd hisztizik, mert nem használhatja.
2021. dec. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%

A bicajból ítélve szerintem tettél már fel itt hasonló kérdést. Sokan, köztük én is megírtam, hogyha kérdezi mit szeretne a gyerek, ne mondj semmit, mondván úgyis azt hoz, amit ő kigondolt. Ergo nem számítasz arra, hogy azt hoz, amit mondtál, így nincs min bosszankodni utána. Ha jön, hoz valami sz*rt, hát hozzon, megy a 26. nem használt kacat mellé, bájvigyor, köszönjük, peeeersze hogy örülünk neki, viszlát.

A gyerek szeretett játékának javítását végképp ne bízd rá.

Ha ő pont a parádé miatt visz vackot, akkor éppen a parádét NE add meg neki! :)

Egy év múlva, ha nem használja a gyerek a cuccot, ajándékozd el. Ha a rokon keresi, mondd el őszintén, hogy nem használta, elajándékoztad. Nem kell rajta vitatkozni, ha ő kiakad, akkor vonuljon haza duzzogva és kész.

2021. dec. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
80%

Fogadd el az ajándékot, aztán következő karácsonykor vagy húsvétkor adományozd el rászorulóknak, vagy add oda anyaotthonnak, Máltai Szeretetszolgálatnak stb.

Ha pénzben értékes, akkor add el ár alatt a marketplace-en.

A rokonnak meg mond meg, hogy az eszéért nem lopnák el!

2021. dec. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!