Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szokjunk hozzá az új...

Hogy szokjunk hozzá az új élethelyzethez?

Figyelt kérdés
Mielőtt terhes lettem, szinte minden nap mentünk a férjemmel a barátainkhoz. Van egy közös törzshelyünk ahol kártyázni, beszélgetni szoktunk. A fiúk, volt hogy becsíptek, én is mindig megittam pár pohár bort, mivel mindkettőnk szülei meghaltak, testvéreink sincsenek, a barátaik a családunk, velük voltunk így általában. Én nem iszom, nem dohányzom mióta babát várok, párszor lementem így a barátaikhoz a férjemmel, de nem volt jó érzés, hogy isznak körülöttem, kijárnak cigizni, én egyedül maradok bent...nem is tudtam valahogy olyan jól érezni magam velük mint azelőtt. Nem tudom mit csinálhatnék ezek helyett a a találkozók helyett munka után. Kismamák, ki hogy viselte a megváltozott élethelyzetet?
2018. márc. 14. 08:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg nőj fel??? Minden nap bulika meg piázgatás?? Hány évesek vagyok a "férjeddel"? 16? Találjatok jobb hobbit, valami produktívat esetleg. Vagy készüljetek a gyerek érkezésére.
2018. márc. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha mindennapos igényetek volt erre és a férjednek meg most is van, nagyon elhamarkodott volt a gyermekvállalás. Esélyes, hogy a férjed a gyerek születése után is megmarad ennél a programnál.

Menjetek sétálni kettesben, moziba, színházba, kiállításra, beszelgessetek kettesben, tervezzétek a jövőt

2018. márc. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
85%
Az anyaság erről szól. Lemondással és egy új életstílussal.
2018. márc. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk ebből nem volt gond. Eleve nem dohányzik senki. Gondoltak rám és vettek egy-egy doboz alkohol mentes gyümölcsös sört, vagy amikor csak narancslevet kívántam, akkor azt.

Mi mindig másnál ülünk össze, grillezünk, bográcsozunk, viszünk társast, inkább ilyen szolidabb baráti összejövetelek vannak.

Már mindenkinek van gyereke, van akinek több is. :) Nagy rutinunk van, hogy terhesség és szoptatás alatt mit lehet enni és inni a csajoknak. :)

2018. márc. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarlak elkeseríteni de ez csak “rosszabb” lesz. Ha megszületik a baba te kb otthon fogy csaklétezni! A régi életed kb megszűnik. Persze ki lehet mozdulni, sétálni a babával, bevásárolni, baba klubba járni. De a bulizás, piálás esti lazulás a haverokkal megszűnik! Ha jófej a párod megérti és otthon marad veled, ha egy csepcsi önzőség is van benne bizony otthon fog hagyni és néha megy lazulni! Ez ilyen, ez az anyaság! A gyerek az első! Nem a saját igényeid! Persze össze lehet egyeztetni a dolgokat de így hogy nincs rokon aki segítsen nem lesz egyszerű! Mi is csak akkor jutunk el kettesben bárhova amikor a szüleimnél alszik a gyerek. Szóval mint az előző is írta nőlj fel, fogadd el az új szerepet amit vállaltál!
2018. márc. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
20%
Lilynek képzeled magad az Így jártam anyátokkal-ból?! Munka után terhesen főzz meg takarítás, pihenés!Mit keresel terhesen egy kocsmában?! Szép!
2018. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%
Vagany,folyton bulizos,haverozos csaj voltam mindig is. Megismerkedtem a parommal,most az ikreinket varom. De valahogy nekem nem volt nehez a valtas..a baratnoim ennek ellenere is a baratnoim,elmegyunk kavezni,beulunk egy cukiba,fagyizni,setalni,dumalni, a parom is tok jol viselte es az o haverjai is haverok maradtak. Kulon maximum amugy kocsit szerel ilyesmik,addig en meg baratnozom. Egyutt meg kirandulgatunk ,moziba jarunk,csak ugy setalgatni,es szivesen ul itthon velem. Tervezgetjuk a babaink szobacskajat,a jovonket. Javaslok neked is hasonlokat!:)
2018. márc. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Jó olvasni ilyet, köszönöm :)
2018. márc. 14. 08:27
 9/40 anonim ***** válasza:
49%

Hű, mennyi besavanyodott muter van itt...

Kérdező, az ilyen baráti társaságokban mindig annak a legnehezebb, aki legelőször vállal babát, ezt én is tudom, mert nálunk is én voltam az első. Csak nekem neccesebb volt, mert akkor még mindenhol lehetett bent is dohányozni, így én emiatt ténylegesen kiszorultam az ilyen találkozókból. De te miért is ne mehetnél el? Csak meg kell beszélni a barátaitokkal, hogy pl. ne egyszerre menjenek ki cigizni, mert neked rossz, hogy olyankor te ott ülsz egyedül. Nekem már nagyobbak a gyerekeim, így időnként megint el tudok járni a baráti társasággal (persze már nyilván nem naponta), most is van kismama közöttünk, de nálunk egyértelmű, hogy nem hagyjuk bent egyedül asztalt őrizni, hanem ha mondjuk vele együtt ott vagyunk hatan, akkor először kimegy két ember, aztán ha visszajöttek, akkor a másik három.

A férjeddel is beszélgessetek arról, hogy hogyan tudná neked könnyebbé tenni a helyzetet, hogy azért te is jó tudd magad érezni.


Vaaaagy, hallgass a házimámikra, és húzz otthonkát, fakanál a kezedbe, és innentől kezdve ne érdekeljen más, mint a háztartás, mert ez egy rendes asszony dolga.

2018. márc. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 babyboom567 ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Szerintem ezt beszéljétek át a férjeddel, mert ha ő nem fog változni, neked meg "muszáj" akkor ebből gondok lesznek.

Különben meg szerintem eleinte elég lenne helyszínt váltani,és nem kocsmában tartani ezeket a baráti estéket.

Mondjuk a szinte minden estét nem értem.De mindenkinek másak az igényei.

Unokatesómék nagy társasági emberek,mikor pici volt a baba(1-2 hónapos), akkor náluk a kertben tartottak összejöveteleket(de nem minden nap),fél éves gyerekkel már balatonon nyaraltak.(Mondjuk az unokatesómnak rengeteg segítsége van,anya ,apa, anyós, após tesó,sógornő)

Mi régen sem jártunk el kocsmázni,1 baráti pár van akikkel összejárunk(és a testvéremékkel sem járunk össze naponta).Régen eljártunk biliárdozni kb havonta 1x.

Találjatok ki új dolgokat,sétáljatok,ALUDJÁL SOKAT,olvassál(nem gyk-t,hanem könyveket),főzzél,menjetek moziba,színházba.

2018. márc. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!