Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen házimunkát végeznek...

Milyen házimunkát végeznek otthon a gyerekeitek?

Figyelt kérdés

Hány éves kortól kezdtétek bevezetni őket a házi

munkába, milyen és mennyi feladatot látnak el hány évesen? Csak bent a házban, vagy kint a kertben is segíteniük kell, pl. a veteményesben?


Nyilván olyanok válasza érdekel, ahol a gyerekeknek is vannak feladatai, hiszen ez érdekel, ha, valahol nem segít be a gyerek, az nem releváns infó nekem :)



2021. dec. 29. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
8 éves a fiam, 6 éves a lányom. Egy éve kb. vannak fix feladataik. A fiam locsolja a virágokat kint is, bent is, segít a kerti munkákban Apának plusz étkezés után odahozza nekem a mosogatnivalót, elpakolja az asztalról a sót, szalvétát stb.A lányom feladata a terítés étkezések előtt. Közös feladat a játékok elpakolása plusz a koszos zokni kidobása a szennyeskosárba. 😀Egyelőre ennyi. A fiam szeretne pl. már füvet is nyírni, de ahhoz még erősödnie kell.
2021. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5 éves a fiam, meg szoktam kérni a térítésre (pultra sorakoztatom hozzá a dolgokat), szennyest a szennyes tartóba vinni ha fürdéshez készülődünk, mosogatógépbe is van hogy együtt pakolunk be. Evés után az elpakolásban segít még.

Egyelőre ennyi, ezeket szívesen csinálja, de később szerintem szívesen ad majd tápot a kutyának meg hasonlók. Ennél nagyobb feladatokat nem akarok neki adni, mert mégis csak gyerek. Nekem megfelel ha együtt csináljuk a dolgokat. Gyorsabbak vagyunk.

2021. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2.vagyok

4 éves korától élvezi a feladatokat. Oviban is vannak terítős feladatok, neki ezek izgalmasak voltak kezdetektől fogva. Itthon is ekörül kezdtem bevonni. Udvaron söpörni segít, locsolni, de ezek is olyan dolgok, amit együtt csinálunk.

2021. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincsenek fix feladatok, bár maga után mindenkinek illik elpakolni a levetett ruhát a szennyesbe, a piszkos tányért a mosogatóba, meg összerakni reggel ágyneműt. Másra, ha sűrű a program, szoktam kérni, hogy segítsenek már, hogy pl. mehessünk programra ahelyett, hogy fél napig nézve várják, amíg én elkészülök. Vagy persze ha valaki sunyiban egy morzsahalmot képzett a kanapén, akkor az szedje is össze. Illetve amikor zsebpénzt akarnak valamire, akkor beárazom olyan 100-200 forintokra és egy darabig lelkesebbek :) Porszívózni, mosogatni, teregetni szoktak, néha fürdőszobát is pucolnak. Na meg a tengerimalacokat lehet almozni. Kb. olyan 5 éves korukra tanulták meg annyira, hogy az tényleg segítség, de persze inkább együtt csináltuk, most 7 és 11 éves fiúk (egyedül vagyok velük), és már egész rendesen kirázva rakják ki a ruhát és nem gombócban, és mosogatáskor a tányérok is egész tiszták, meg az árvíz is kevesebb utána :D Ja még a saját dolgaik selejtezésére szoktam befogni őket.
2021. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi mar egyeves korukban kezdtunk feladatot adni. Persze nem ilyen komoly feladatokat, csak, hogy a jatekokat elpakoljak, szennyesbe a ruhát rakjak bele. Nyilvan ez ilyen kiskorban nem tortent meg mindig, de en szerettem volna, ha koran megtanuljak. Aztan a kislányom másfél evesen imadott segiteni kipakolni a mosogatógépből. Nagyjából 4-5 eves korban kezdtünk tenylegesen hazimunkat adni. De ezek is olyanok, hogy asztalterites, mosogatóból kipakolas mar egyedul, szaritogepbol kipakolas. A szaritonak a szöszgyujtojebol kiszedni a szöszt, ezt a fiam imadja:D

Sajat szoba rendben tartása is feladat, a lanyom mar porszivozni is szokott egyedul, meg a morzsasporszivoval szeretnek a konyhaban takaritgatni. Szoval nem nagy feladatok, de azért valami megis.

5 eves a fiam, 7 eves a lányom.

2021. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

7 és 5 éves lányaim vannak. A ruháikat pici koruk óta a szennyesbe teszik, a játékot nekik kell elpakolni, mosás után a zoknikat párosítják, bugyikat válogatják, az összehajtott ruháikat elteszik, a nagy a wc papír felelőse, a kicsi a papírzsebkendőé.

Ha úgy adódik, szívesen terítenek és a kerti munkába is bevonhatóak.

Az ágyazás is az ő feladatuk, kb. 3 éves koruk óta az ágytakarót is egyedül oldják meg. Egymásnak is szívesen segítenek.

2021. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!