Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudtok otthon maradni 3...

Hogy tudtok otthon maradni 3 évig?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos, márciusban tölti be 2-t. Szeretnék otthon maradni vele 3 éves koráig, de akkor már vissza kell mennem dolgozni.

Oviköteles majd csak 2023. szeptembertől lesz. Hamarabb nem hiszem hogy bevennék arra a 2-3 hónapra. Május végéig vannak csak foglalkozások, utána nyári zárás. Nem hiszem, hogy jó lenne egy "összeszokott" csapatba kezdenie évközben.

Bölcsibe 3 évesen már nem veszik fel.

Segítségünk nincs, nem tud rá senki vigyázni.

Barátnőm meg tudta oldani, mert júliusi a fia, így a felgyülemlett szabadságokkal kihúzta szeptemberig, amikor már ovis lett a gyereke.

Nekem viszont a szabadságon kívül is még legalább 3 hónapot meg kell oldanom.

Csak az marad, hogy már idén ősztől bölcsiben kezd?

Persze örülök neki, hogy eddig is vele lehettem. Tudom, hogy külföldön 1-3 hónap otthonlét van. Csak nem értem, hogy miért folyik a csapból is, hogy 3 évig otthon lehet lenni, ha a valóságban nem lehet ezt megoldani.


2022. jan. 3. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Mikor kell visszaállnod dolgozni?


Ha jól számolom, 2022. szeptemberében 2 és fél éves lesz. Onnantól kezdve járhat óvodába, ha az ovi felveszi. Függ, hogy felvesznek-e ilyen kicsit, van-e hely, szobatisztaságot nem mindenhol kérik.


Szerintem nyugodtan érdeklődj a körzetes óvodában, utána másikban is.

2022. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A bölcsit kérdeztem már és van folyamatos felvétel. Tehát januárban kezd, amikor még hivatalosan nincs 3 éves. De nem tudják garantálni, hogy marad hely, mert túljelentkezés van.
2022. jan. 3. 12:59
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Meg lehet oldani, ha nem hiányzik a kiesett kereset. Nekem pl annyira nem oszt nem szoroz az óvónői fizetésem, hogy szinte teljesen mindegy, dolgozom-e. Itthon leszek a legkisebb gyerekem 4 éves koráig mindenképpen. Hozzátartozik, hogy van egy kisvállalkozásom, amit csinálok, de ez nem fix bevétel, van olyan hónap, hogy semmi nem folyik be, meg olyan is, amikor pár tízezret hozzá tudok tenni a családi kasszához.)
2022. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1 Pont ez lenne a lényeg, hogy 2023-ig otthon maradnék vele. 2022. szeptemberben felveszik bölcsibe is.

2023. márciusban kell visszamennem, amikor letelik a 3 év.

2022. jan. 3. 13:02
 5/21 A kérdező kommentje:
Meg tudjuk oldani anyagilag, nem az a gond, de nem szeretnék állás nélkül maradni 3 éves kora után.
2022. jan. 3. 13:05
 6/21 anonim ***** válasza:

Nekem is van "kis kiegészítő vállalkozások", van vagy bevétel (pár 10-es szintén) vagy nincs.

Szerencsére volt, hogy kaptam munkát egyesületen keresztül ill most járok gyerekek mellett táncot oktatni.

A tanítói bérem (az egyesületi munkával többet kerestem) nálunk sem hiányzik annyira.

Férjem van GYED-en, ami több, mintha én lennék.


Szeptemberben tölti a 3-at a kislányom, szerintem neki jót tenne a gyerektársaság, remélem felveszik oviba, de ha nem, akkor várunk egy évet.


A terv az, hogy a legkisebb óvodába kerüléséig itthon leszek. (Magamat is megleptem, de még jól bírom az otthoni létet.)

2022. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél nem okozott gondot, mert jött a kistesó, így majdnem 4 évesen kezdett a nagy.

A kicsi nálunk is márciusi, akkor lesz 3 és most fog kezdeni a bölcsiben. Ez a max. amit ki tudtunk hozni. Nálunk év közben szinte lehetetlen bejutni, így tavaly tavasszal kellett jelentkeznünk. Legkésőbb novemberi beszoktatást lehetett megjelölni, de betegség miatt mostanra csúszott, aminek örülök, mert még most is nehezen engedem el, de sajnos tovább nem lehet tolni, mert ugye betöltött 3 évvel nem veszik fel; ovit egyébként sem szerencsés év közben kezdeni, meg amúgy se lett volna lehetőség.

2022. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Bölcsődébe nem akkor veszik fel elsősorban, ha dolgozol? De lehet rosszul tudom.


2022. szeptemberében miért nem az óvodát próbálod meg, ha bölcsibe úgyis menne?

2022. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem is márciusi a lányom, ő idén ősszel kezdi az ovit. Nálunk (megyeszékhely), mivel sok a gyerek nem vette fel a körzetes ovi sem tavaly szeptemberi kezdéssel, sem idén év közbeni kezdéssel, bölcsibe pedig nem akartam adni. Igazából ha anyagilag megoldható, akkor csak annyi, hogy a tb-t kell magad után fizetni, ami havi 7-8000 Ft.
2022. jan. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#7 Köszi a választ. Én is még erre gondoltam, hogy kicsit tolunk a beszoktatáson és akkor több időnk lesz még együtt. :)

#8 Ez lenne a lényeg, hogy majd csak 2023 elején menne bölcsibe vagy oviba, amikor betöltötte a 3-at (vagy épp nemsokára betölti) és én megyek vissza dolgozni.

Egyébként igen, csak akkor veszik fel ha van munkáltatói.

2022. jan. 3. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!