Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek helyett háziállat. Más...

Gyerek helyett háziállat. Más is észrevette ezt a jelenséget?

Figyelt kérdés

Egyre több ismerősöm van, aki 20-30as éveiben jár és már szeretne családot, gyereket csak valamilyen feltétel nem adott hozzá, ezért inkább vesz egy kisállatot. Úgy törődik és viselkedik vele, mint egy gyerekkel sőt, van aki hangoztatni is szokta, hogy a szőrösgyereke. A környezetemben általában yorki, tacsi kutyusokat vesznek vagy brit cicát és komolyan mondom egyre több ilyen van. Ezzel persze nincs is semmi gond és megértem miért teszik, csak eddig nem találkoztam ezzel a dologgal és most egyszerre egész sok ilyen ismerősöm lett.

Ti találkoztatok már ilyen helyzettel?


2022. jan. 5. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Nemhogy találkoztam, én is ilyen helyzetben voltam. A lányomnak most van egy kis szőrös testvérkéje, akit szabadon terrorizálhat :) Nálunk perzsa cica lett a nyertes, direkt olyan szemlélettel választottuk, hogy egy lusta, türelmes, nyugodt fajta legyen, akit nem zavarnak a gyerekek, hiába, hogy kb 5 éves korában lett csak ténylegesen babánk. Ez amúgy, most nem viccelek, tök jó edzés volt a gyerekre, láttam, hogy a férjem hogy bánik a macskával, mennyire gondoskodó és szeretetteljes vele akkor is, amikor éppen rosszalkodik, és azért akárhogy is, de ez igenis jól előrejelezte, hogy a gyerekünkkel milyen lesz. Egyébként a cica azért is jó választás, mert ugyanúgy egy önálló egyéniség, akit vagy megszoksz, vagy megszoksz, mert ugye nem lehet úgy idomítani, mint egy kutyát, és ez igaz a gyerekre is, szóval mire a lányom közénk csöppent, már nem volt annyira idegen számomra ez a szituáció.
2022. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Iszonyat sokszor látom a gügyögő fiatalokat amúgy, ráadásul még anyának és apának is hívják magukat, amikor szinkronizálják a kiskutyát például. Aztán a kutyatartásról fingja sincs, semmi neki valót nem kap a kutya, mint iskola, nevelés, parancsok, stb. csak a pulcsit, a túlkajáltatást és a gügyögést. Félelmetes. Vlogon is sokat látni ilyet, 20-30 as vlogger lányok videóin. Abszolút jelenség.
2022. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Egy kolléganőm fiús anyukának nevezi magát. Kan a kutyája ugyanis. Gyereke nincs.

Nekem ez hátborzongató.

2022. jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Nekem is van olyan ismerősöm, akinek Kovács pl.a vezetékneve és a kutyát is úgy hívja, hogy Kovács Bogyóka. Érteni értem a dolgot, de furának tartom ilyen szinten gyerekként nevelni egy kis kedvencet.
2022. jan. 5. 15:47
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
30as éveink közepén járunk, csak nekem van gyerekem (bár nem akartam), a többiek nem akarnak gyereket és állatot sem (mindegyikük régóta párkapcsolatban van, menyasszonyok, bár házasság is ki van zárva náluk 🤦‍♀️)
2022. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Igen, kell nekik a család pótlék.


Nekem is van ismerősöm aki megosztotta a vőlegénye és a két gyerekük képét. A két gyerek 2 kutya volt.


Van egy elméletem, mégpedig az, hogy náluk valami baj van az elköteleződéssel. Ez olyan "half ass" élet. Nem tudnak elköteleződni rendesen, ezért van az, hogy a legtöbb ilyen ember nem házas, csak menyasszony vagy vőlegény, vagy barát/barátnő, sose feleség meg férj. Az túl sok elköteleződés.

Gyerek se kell, mert egy kutyától egyszerűbb megválni ha nem kell, legalábbis nem kell örökbeadási procedúrán végig menni, nem kell kutyatartást fizetni stb.


Ne értsetek félre nem arról beszélek ha valakinek háziállata van az ilyen lesz, de sokszor átesnek a ló túlfelére az ilyesmivel.


Sokszor a sokadik egyetemi végzettséget szerzik meg, mert nem tudnak egy szakma mellett se elköteleződni, egy munka mellett kitartani.


Bocs ha megbantottam valakit.

2022. jan. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Ne is mondd.

Szerelmem, drágaságom, mindennek elnevezik, mindent megengednek nekik, vagyonokat költenek rájuk.... és rám néznek csúnyán, mert nem engedem a lakásba be falun a macskát...

2022. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Igazából, másik oldalról megközelítve a kérdést, miért baj az, ha valaki egy háziállaton éli ki a szeretetét, és nem vállal gyereket?


Nem értem, miért van ez olyan borzasztó negatív dolognak beállítva, miközben látjuk, hogy az emberek elég nagy része alkalmatlan rá, hogy normális szülő legyen.


Legalább beismeri, és nem vállal gyereket azért hogy utána kicsinálja lelkileg. Örüljünk neki. Több ember vállalhatna háziállatot gyerek helyett..

2022. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Leszögezem, én nagyon állatbarát vagyok, van is kutyám, meg két macskám, bent laknak a házban, prémium kaját esznek, oltott, ivartalanított mind, jólneveltek, foglalkozom velük. De ennek ellenére is úgy látom, hogy tényleg agyrém, amit művelnek sokan az állatukkal. Az a gügyögés, ajnározás némelyeknél egyszerűen beteges. A legdurvább pont egy olyan barátnőm, aki állítása szerint soha nem akar gyereket, de a kutyáját kb olyan szintre emeli, mintha az lenne. Mondom, én tényleg szeretem az állatokat, de ezt nem tartom normálisnak.

Egyébként az 1-esnek igaza van, nekünk is az egyik macskánk még a gyerekek előtt lett, tényleg baromi jó szűrő, hogy miként is viszonyul az ember párja ahhoz, ha gondoskodni kell valakiről.

2022. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem us van két szőrös gyerekem meg egy csupasz. Egyébként mindig voltak kutyaink egész életemben és mindig családtagok voltak. Szerintem inkább csak végre kezd Magyarországon is elterjedni egy normálisabb állattartás ami nem arról szól hogynkicsesszuk láncon a kutyát az udvarra. Biztos van aki gyerek “helyett” tartja de szerintem valójában a kettőnek nincs köze egymáshoz az esetek nagy részében.
2022. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!