Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermek születése után,...

A gyermek születése után, mennyire változott a kapcsolatod a háziállatoddal?

Figyelt kérdés
Nálunk a cica családtag, fiatal házasok vagyunk, 1-2 év múlva szeretnénk gyereket, addig vele gyakoroljuk a nevelést. Az már látszik, hogy én nem vagyok túl következetes, a férjem pedig cukkolja, játszik vele, míg én inkább gyengéd vagyok. De mindkettőnk számára családtag a cica és bennem felmerült a kérdés, mi lesz a gyerek után? Logikusan kevesebb idő jut mindenre, így rá is, de ugyanúgy lehet szeretni, vigyázni ra? Megtanítjátok a gyereketeknek, hogy ne "nyúzza" az állatot, hanem kedvesen játszon vele? Hogy volt ez nálatok?
2018. okt. 17. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Jól látod.

SOkkal kevesebb idő jut rá.

Szeretni ugyanúgy lehet, és a gyereket egyértelműen megtanítod rá, hogy bánjon vele.


Nálunk egy 4 éves kan pit mellé született a fiunk. Most már 9 és 5 évesek. Nagyon jól összeszoktak.


És nagyon örülök, hogy felnőtt állat mellé született gyerek, és nem gyerek mellé lett kölyök kutya.

Mert így egy jól nevelt nyugodt, mindenre megtanított kutya mellett nyugodtan foglalkozhattam a babával. És a következetességet megtanultam, milyen fontos.

2018. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1 éves cicánk volt, meg 5 éves német juhászunk, mikor született a lányunk. Hát igen, kevesebb idő jut rájuk, de azért nyilván foglalkozunk velük. A cica kijárós benti, ő van többet körülöttünk, a kutya kinti, vele kint játszunk. A macsek és a lányunk nagy haverok, alszanak délután együtt, játszanak. Persze nyilván megtanítottuk, hogy nyúljon hozzá, eleinte figyelni kellett mindig, ha odament, de most már tudja, mit lehet és mit nem (3 éves a gyerkőc, 4 a cica). A kutyust sajnos csak messziről szereti, mert nyálas, szóval úgy fest, inkább macskás típus lesz :D
2018. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
sáskákat tartunk. Nem érdekli őket, hogy mennyi az emberi létszám :P
2018. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb idő és figyelem jut rá.

16 hós fiamat még nem sikerült megtanítani, hogy ne nyúzza.Nekünk 5 éves csivavánk van, füle-farka-szeme nagyon érdekli a gyereket.

Nagyon oda kell figyelni rájuk.

A gyerkőc imádja a kutyát, túlszereti hogy úgy mondjam.Milliószor mondom neki, hogy csak simi, nem bántjuk, fáj neki, bibi.Nem tudom mikorra fogja megtanulni.Kettesben egy percre nem hagyom őket, egyik sem megbízható.Még nem nőttek össze.

2018. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Igen megváltozott,kevesebbet jártam be a disznókhoz,ezt most a férjem csinálja.Illetve felhagytam a kacsa és libatöméssel is egy időre. A kutyát meg a macskát pedig eddig is kint tartottuk ezután se fog ez változni,max ha a gyerek tapizni akarja őket majd rászólok hogy ne csinálja.
2018. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

5-ös: azt hiszem, félreértetted a kérdést. HÁZIÁLLATról szól.

Ami a leírásod alapján neked nincs....

2018. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
6-os, rosszul tudod, a disznó meg a kacsa is háziálla :)
2018. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Lehet az is, de az 5-ös nem annak tartja. Neki csak haszonállatai vannak.
2018. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, nálunk több idő jut rá, mint mielőtt nem volt babánk. Van egy 4 éves sziámink, és egy 3 éves labradorunk. A kislányunk előtt nem voltunk itthon reggel 9-től délután 5-6-ig. Persze vittük a kutyát sétálni, de napközben egyedül voltak itthon. Mióta itthon vagyok, jön velünk mindenhová, ha a környéken sétálunk, a cicánk is csatlakozik (elég vicces látvány vagyunk olyankor:D). Nekem fontos volt, hogy az első perctől tudják azt, hogy a babánk nem vetélytárs, megismerjek, elfogadják. Nem tiltottuk tőlük, mikor hazajöttünk, megmutattuk nekik azonnal. A kutyus a mai napig vigyáz rá, megy utána, ha alszik a pici, akkor ott fekszik a közelében.

A cicánk már más tészta, ő elég féltékeny és lelkis. Van, hogy ott van a baba körül, engedi hogy simizze, de általában 10-15 perc után elege lesz és arrébb megy, vagy olyan helyre fekszik, ahol a pici nem éri el. Szeretjük az állatainkat ugyanúgy, mint régen, és mi sem pateroltuk ki őket a baba miatt, vagy ajándékoztuk el (sokan ezt teszik :( ).

2018. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Semmi nem változott. Eleinte több idő volt rájuk (3 kutyánk volt), hiszen 2 évig otthon voltam a gyerekkel, így rengeteg szabadidőm volt.
2018. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!