Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szolgalelkűek a magyar...

Miért szolgalelkűek a magyar nők? Miért ők viszik a munka oroszlánrészét a gyereknevelésben, háztartásban, ha egyszer ők is dolgoznak?

Figyelt kérdés
2022. jan. 9. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Ezt sokszor én is felteszem. Mindig arra jutok, hogy régen ez volt, de akkor nem mind a kettő fel dolgozott. Ez sajnos most is megmaradt. Szerintem azért. Vagy sajnos sokan esnek abba a hibába, hogy a kapcsolat elején elkényeztetik a párjuk a rózsaszín ködben. Ezen kívül a primitívek úgy gondolják hogy: "há mer' ő az anyja, az ő dolga. Ő szülte"
2022. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
Mert buták.
2022. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk például azért, mert a férjem sokkal többet dolgozik, mint én. Nyilván nem fogok addig várni a mosogatással meg a fürdetéssel, amíg éjszaka haza nem jön, csak mert ő a soros a mosogatásban.
2022. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Én pl azért, mert ő egyszerűen nem csinálja meg. Én meg nem nézem el a koszt.

A gyereket sem hanyagolom el azért, mert hogy egyenlően osszuk el.

Igen, tényleg szar. És tudom, miért mentem hozzá, miért nem hagyom el, stb... Ez ennél bonyolultabb kérdés, épp ezen szenvedek.

2022. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Más nem csinálja,csak én.Amugy a férjem egész nap nincs itthon.Mikor is csinálná.Hétvégén a férfi munkákat ő csinálja,így egában vagyunk.Nêha besokalok,de az a biztos ha én meg csinálom.
2022. jan. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
1es vagyok. Miért lettem lepontozva? Én arra értettem, mikor a felek hasonló munkát vegeznek. Pl 8 órában dolgozó, hétvégén szabad irodai munkát végző férfi igenis besegíthet. Nem arra értettem, mikor a nő 4 órában dolgozik, irodai munkát, a férfi meg 12 órában fizikai munkát 🤦🏼‍♀️
2022. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#4

Pénz.

2022. jan. 9. 19:54
 8/17 anonim ***** válasza:
11%

4 vagyok. Pénz is, nyilván könnyebb két keresetből megélni, de nem csak ennyi.

Tudod, attól még lehetnek jó tulajdonságai, vannak jó dolgok is. Ez inkább ilyen mérleg, mi a több, a jó, vagy a rossz?

Nem olyan, hogy soha-soha nem segít, vagy soha-soha nincs a gyerekkel. Ilyen nincs. Azért nehéz, mert amikor néha jót kapsz, akkor meginogsz, hogy elszánd-e magad valami drasztikus lépésre. Meg ott a gyerek, oké, hogy nem felhőtlen a viszony, de vajon mi jobb neki?

Na nem válaszokat várok ezekre, csak hogy értsd, milyen dilemma ez.

2022. jan. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát például az jobb lenne neki, hogyha találnál egy normális párt, aki szeret és elfogad téged is meg a gyereket is, és legalább lát a gyereked egy normális családmodellt.
2022. jan. 9. 20:46
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem azért, mert itt tovább maradtak háztartásbelik a nők és a mai napig sokkal hosszabb itt a gyed ideje, mint pl a nyugati országokban. Én pl egy nyugati országban születtem, fél éves korom után muszáj volt anyukám is visszamenjen dolgozni, ergo apumnak is ki kellett venni mindenből az 50%-ot, mert nem volt más lehetőség. Én pedig ebben a normában nőttem fel, így én nem csinálok meg mindent a férjem helyett.


Ő a tipikus a nő kell minden házimunkát csináljon családban nevelkedett, eleinte nagyon szokatlan volt neki, hogy pl nem fogok azért felkelni 6-kor, hogy kávét főzzek neki és nem ágyazok be utána, a mosást pedig magának kell elindítania, ha nincsen tiszta ruhája. Nem is tudta kezelni a mosógépet… Szerencsére azóta már megszokta ezt a normát, de a lánytestvérei tipikus szolgalelkűek és gyakran megszólnak, amiért szegény testvérüket befogom a házimunkába 😅Néha a férjemre is rájön a hiszti, de olyankor azt mondom neki, hogy nyugodtan elvehet egy házvezetőnőt inkább.

2022. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!