Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért hagyja sok külföldön...

Miért hagyja sok külföldön élő magyar, hogy a gyereke ne tanuljon meg magyarul?

Figyelt kérdés
Sokszor látom azt hogy csak angolul beszélnek vele, nem tartják fontosnak hogy a magyart is elsajátítsa. Ez miért van? Szerintem felelőtlenség így elvenni a lehetőséget a gyerektől mert később sokkal nehezebb lesz neki megtanulni.

2021. jan. 16. 07:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
miért akarná később megtanulni?
2021. jan. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Akik tartósan külföldön élnek, ott a gyereknek az ottani nyelv a fontosabb, a magyarra meg általában semmi szüksége sem akkor, sem az élete késöbbi szakaszában.

Magyarul beszélni maximum a családon belül, a szülökkel, testvérekkel tudna, semmi másra nem jó. Felnöttként meg végképp semmire nem tudja használni.

2021. jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

"Felnöttként meg végképp semmire nem tudja használni."


Vannak kivételek.

Az én lányom már itt született, itt is járt iskolába, de ha kettesben vagyunk, mindig magyarul beszélünk.

Születése után 3 évig itthon tudtam vele maradni, és amíg este a férjem haza nem jött, csak magyarul beszéltünk, aztán átváltottunk az itteni nyelvre. Soha, még véletlenül sem keverte a kettőt, csodálkoztam is rajta.

Később jogot végzett, és egy olyan nagyvállalatnál kapott remek állást, amelynek magyarországi kapcsolatai is vannak.

A sok jelentkező közül azért kapta meg az állást, mert majdnem perfekt a magyar tudása, némi akcentussal persze.

De elismerem, hogy nincs sok ilyen lehetőség, ez az a kivétel, ami erősít a szabályt.

2021. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Ritka az olyan szülő, aki tudatosan nem tanítja első perctől a gyereket, inkább menet közben alakul így. Sok nyugati országban már pár hónaposan vagy max.1 évesen bölcsibe kerül a gyerek,ott tanul meg beszélni, az otthoni pár órás magyar ellen pedig tiltakozik. A szülők egy idő után engednek a nyomásnak, és lassan idegen nyelvre vált az egész család.

Nem mindenhol van ez így, de elég gyakori.

2021. jan. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
Külföldön élek és a párom is külföldi, két gyermekünk (5 és 8 évesek) van. Angol nyelvterületen élünk, így a legtöbb inger ezen a nyelven éri, ezeket beszélik már most a legjobban. Tanítgatom őket magyarra, meglepően könnyen ragad rájuk, de csak hogy tudjanak beszélni a magyar rokonsággal, esetleg mutassak nekik párat a kedvenc magyar meséim közül, de egyébként nem értem, hogy miért felelőtlenség, ha valaki nem tanítja meg magyarul a gyerekeit. Kőbe van vésve, hogy úgyis meg akar majd tanulni magyarul? A nagyobbik már most odáig van Spanyolországért és kijelentette, hogy ő spanyolul szeretne tanulni. Úgy vagyok vele, hogy olyan nyelvet tanuljanak, amilyet szeretnének és támogatom őket benne. Ha a magyar nem érdekli őket, én nem fogom rájuk kényszeríteni a jövőben sem.
2021. jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ez csak lustaság vagy nemtörődömség. Lehet nem lesz haszna később, de sok ember bánja, hogy a szüleik nem tanították meg, amikor lehetőségük volt rá.
2021. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%

Csak akkor tegyel fel ilyen altalanosito kerdest, ha te magad is benne vagy. Nalunk kb az egesz rokonsag Nemetorszagban el. A gyerekkel otthon ovodaig nyilvan leginkabb magyarul beszelnek, azon kezd el beszelni. Aztan jon az ovi, suli, es a gyerek azt a tudást kezdi el magába szivni, mert a nap nagy reszeben azt kell HASZNALNIA is, aktivan. A magyart aztan mar csak megerteni kezdik, az otthoni letbol, beszelni nem szeretik, nem akarjak annyira. Nekik mar Nemetorszag a hazajuk. Es itt mindenkit be is fogadnak.

Nalunk legalabbis ez a pelda. Az ide szuletett gyerekek, vagy kiskorban idehozottak ertik nagyjabol a magyart, az otthoni gyakorlas miatt, de inkabb a nemet az anyanyelvuk, es azt beszelik jol.

De ugyanez a helyzet mas orszagbol jott ismerosokkel. Romanok, ukranok. A gyerek nemet oviba jar, es csak ugy beszelik a nemetet hogy orom hallgatni. Sokak gyereke a szulei nyelvet is beszeli nagyjabol, es a gyerek tanitja sokszor a szulot, hogy mi micsoda. De a mi gyerekeink gyerekei mar nemetek lesznek, magyar felmenokkel. :)

2021. jan. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Azokkal a magyarokkal akikkel kint talalkoztam azok magyarul beszelnek a gyerekeikhez de sok esetben a gyerek nem beszeli a nyelvet, megerti de angolul valaszol. Multkor voltam valakinel akinek a lanya tokeletesen beszel magyarul, bar ugy tudom egy kis ideig laktak Magyarorszagon is.


Erdekes hogy akik meg nem tanitjak a gyereket Magyarul ott a csaladban elofordul hogy a gyerek felnottkoraban akarna magyarul tanulni de akkor mar nehezebb.

2021. jan. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Yoda m. ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

1. Minden egyes nyelv (az újításaival együtt) és annak használata egyben a gondolkodásmódra kihat. Ott például, ahol a szeretet és szerelem szóra egy és ugyanazon szót használják... az ugye szűkíti a látásmódot. Ott, ahol meg az én és te-nek létezik hím és nőnemű alakja is, az bővíti a látásmódot.

2. Érzed-e a különbséget az "állapotos" és "terhes" szavak használatában. Nem beszélve az "áldott állapotban levő" -ről.

3. Aki azt állítja, hogy bár igen könnyen tanul bármilyen nyelvet a kisgyerek még... ennek ellenére semmi értelme +egy magyar nyelven beszélni hozzá, tehát tanítani... az túlságosan elfogult a külföld nyelvei iránt. Példa erre a 3. válaszoló esete. Ami nem is annyira kivételes ma már, amióta a multik (és nem multik is) olyan országban szeretnek kihelyezni régió-ügynökséget, ahol azért nem oly gyakoriak az utcai összecsapások, ahol azért picit jobb a közbiztonság, mint más közèp-európai városokban.

4. Mit lehet azt tudni, hogy mit hoz a jövő? Hogy lesz-e vajon szüksége valaha még egy felcseperedő gyermeknek netán még egy "ingyen" kapott + nyelvre. Ki tudta azt pár éve még előre megjósolni, hogy 2020-ban világjárvány nehezíti a Föld teljes lakosságának életét?

5. Szerintem minden lehetőséget meg kell ragadni, ami adódik az életben, ami ingyen megadatott... és nem érdemes kikiàltani előre azt: -Áhhh... úgysem fogja tudni azt semmire sem használni.-

Biztos ez? Kérdezem én. Na és a pontos műfordítás? Amivel ma is elég hadilábon állunk. Meg a szinkron-tolmácsolás? Az semmi? Azt a kutya sem fizeti meg? Ebben a nagy globalizációra törekvő világban. Vagy tanuljon meg 8 milliárd ember eszperantóul? Vagy angolul?

Szerintem minden egyes nyelv tudása kincs. Mert mind másféle gondolkodás módot jelent. Az pedig tágítja a tudatot, s nem pedig szűkíti. (Ezt nálamnál okosabb emberek is vallják)

6. Egy nyelv minél bonyolultabb, minél nehezebb, annál több lehetőséget kínál. (Lásd: magyar)


Az ERŐ legyen veletek!

2021. jan. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
3%
Mert nem magyar érzésűek - azért is mentek külföldre. Nem is hiányoznak az "idegenszívűek" ebből a hazából!
2021. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!