Hogyan rázzam le?

Figyelt kérdés

Az utcánk végében lakik egy roma család 4 kisgyerekkel, és amióta megszületett az én babám, rendszeresen jön át hozzánk az asszony, hogy adjak neki ezt azt.

Legelőször adtam neki egy liter tejet meg 3 db liberót, azóta rászokott a segítségre, hetente átjön, legutóbb 4 napja citromot meg cukrot kért, mert beteg a gyerek.

Az a baj, hogy félek nemet mondani, mert nyilván tudja, hogy van itthon pelenka, hiába tagadom le. Ha azt mondom (mert már csináltam ezt), hogy kevés van és az nekünk kell éjszakára, akkor is jön pár nap múlva, mert tudja, hogy vettünk.

Eléggé félek tőlük, mert ők a rosszabb fajta romák...

Van ötletetek mit csináljak? Elköltözni nem tudunk :(


2022. jan. 12. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ne nyiss ajtót
2022. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Uh, sajnálom, ez tényleg nagyon szar szitu.


Volt már példa arra hogy balhéztak? Mmint gondolom azért félsz, mert az a tapasztalat hogy a szép szóból nem értenek.



Esetleg kérdezd meg a védőnőt, mit tanácsol, elvileg (!) ha van négy gyerek, akkor ő is belelát valamennyire az életükbe.

2022. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Jaj, nálunk is volt ilyen. Mikor negyedszer jött, mondtam, hogy többet ne jöjjön, mert a múltkor is végül megvert az uram, hogy szétosztogatom a dolgokat, amikre ő keresi meg a pénzt. És hogy ha megtudja, hogy itt járt, én nagyon nagy bajba kerülök. Sopánkodott a jóasszony egy sort a sorsomon, aztán többet nem jött.

Azóta is ezen röhögünk a férjemmel, aki egyébként egy legyet is sajnálna odábbhajtani, nemhogy leütni 😂😂😂

2022. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj 3 de jót nevettem. Ez nagyon jó! Csak aztán nehogy majd jöjjenek kimenteni az “állat férjedtől” :D
2022. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ez a 3as nagyon jó, én is ezt mondanám. Legyél határozott, én ne bunkó.
2022. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
3 🤣🤣🤣🤣 imádom
2022. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as ötlete brilliáns :D

Még azt tudom javasolni, hogy szépen mondd meg neki, hogy nem tudsz adni és szereltess fel kamerát. Attól ugyanis rettegnek

2022. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok konkrét balhékról, de az biztos, hogy már megmérgeztek pár kutyát az utcánkban :(
2022. jan. 12. 21:59
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2022. jan. 12. 22:00
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg legyél határozott, még most állítsd le az elején, amíg lehet. Az ilyenek nem értenek a szép szóból meg a célozgatásból, meg kell mondani, hogy nincs és nem is lesz!
2022. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!