Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jól csinálom ezt...

Szerintetek jól csinálom ezt szülő létemre?

Figyelt kérdés

Lányomnak lassan 5 hónapja van barátja. A fiatalabbakat kérdezném, hogy szerintetek jó ez így, hogy így csinálom? Lassan tölti a lányom a 17-et.


A lányom már jó-párszor idehozta a barátját. Nekem és a feleségemnek semmi baja nincs vele, sőt én még egy kicsit örülök is. Szoktak együtt tanulni (igaz nem egy iskola, de egy évfolyam). Hétvégén egyszer-kétszer volt, hogy itt aludt nálunk. Én és a feleségem jóba vagyunk a fiúval beszélgetni is szoktunk közösen is néha. Amikor itt aludtak kicsit féltünk és izgultam, hogy mi lesz, de szerencsére olyan nem volt. Amikor a külön szobában vannak az baj, ha néha rájuk nézek, nem lesz az neki égő? Aggódhatunk, hogy ha a fiúhoz mennek, olyan dolgokat csinálhatnak, ami még azért kicsit durva (arra gondolok)?(A fiúnak is rendes szülei vannak, eddigiek alapján)


Többi szülő mit csinál ha ilyen van?

Ti fiatalok, korabeliek, ha ilyen lenne, ti ezt, hogy viselnétek ezt?



2022. jan. 15. 21:55
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Előbb utóbb ugyis megtörténik, világ legfeleslegesebb ettől a dologtól félteni amit amugy is csinál mindenki csak nem beszél/nem mer beszélni róla senki, de 16 majd 17 évesen már azért van olyan korban hogy azért tudjon felelős, önálló döntéseket hozni, ha nem akarja nem fognak, ha akarja fognak, ugy hogy arról tud bárki is vagy nem, mert fiuk ugyis készen állnak mindig, csak a lányokra kell ilyen téren várni. inkább a védekezésre készíteném fel vagy esetleg magáról a témáról beszélni velük hogy mit hogy kell csinálni hogy az esetleg mindenkinek élvezetes legyen és 1 pozitiv élmény, még ha nem is elsőre
2022. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

A lányod hamarosan 17 tehát azért már annyira nem kell félteni.

És hiába akarod őket ellenőrizgetni ha akarnak valamit, úgyis megtalálják a módját hogy csak kettesben legyenek.

Szerintem bízz a lányodban :)

2022. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges ezen izgulnod, nem csak este történhet meg ha ott alszik. Én a gyerekemnek inkább azt szeretném hogy nyugodt körülmények között, akár otthon történjen, ne egy eldugott sikátorban kelljen bujkálnia.

Szerintem inkább arra készítsd fel, hogy csak akkor történjen meg, ha ő is igazán szeretné, merjen nemet mondani olyan dolgokra amit ő nek akar vagy nem jó neki, pl ha rá akarják beszélni, hogy gumi nélkül vagy ilyesmi.

2022. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, fogok vele beszélni erről, hogy inkább védekezzen, mint ne
2022. jan. 15. 22:08
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Na ez gáz.

1. Felnőtt létedre nem tudod leírni, hogy a szexről beszélsz.

2. Mi a francnak külön szoba?

3. Szerinted nem oldják meg?

4. Komolyan ellenőrizgeted őket éjjel mint egy óvodást?


Vegyél nekik egy doboz óvszert és hagyd őket nyugodtan éjjel.

2022. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

16/L


Az itt leírtak alapján szerintem kicsit bízhatnál jobban a lányodban. Viszont valamit jól csinálhattál, hiszen nem titokban pasizik, ráadásul ott vannak nálatok és tanulnak. :)

Ha a rendesen felvilágosítottátok a lányotok és a barátja is megbízható, felesleges tartanod bármitől is mert előbb utóbb megtörténik.

A legtöbb szerintem amit most tehettek (bár én tinilányként ezt a beszélgetést szívesebben ejteném meg az anyukammal és nem az apukammal) az az hogy leultok vele beszélgetni erről a témáról ha ez még nem történt meg esetleg. Szerintem fontos olyan dolgokra felhívni minden lány figyelmet mint például hogy nyugodtan mondhat nemet ha a fiú erőltet bármit is és érzékeltetni kell velük hogy igenis beszélhet erről a szüleivel.

2022. jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

(6-os vagyok)

Azt elfelejtettem hozzátenni hogy az ellenőrizgetes nagyon hamar kínossá tud válni és kellemetlen pillanatokhoz is vezethet. :D

Legalábbis engem nagyon feszelyezne

2022. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Én idősebb vagyok, de szerintem ciki egy közel 17 éves lányra és a barátjára rányitogatni az ajtót. Bármikor szexelhetnek, ha akarnak.
2022. jan. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Mi kicsit durva? Simán szexelnek délután, nem kell ahhoz éjszakának lenni.

Ha tisztában van azzal, hogy csak olyat tegyen, amire vágyik, és tudja, hogy kell védekezni, felesleges piszkálni.

2022. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A néha az az egyszeri alkalmat nálam kimeríti, de az is csak akkor, ha egész nap itt vannak
2022. jan. 15. 23:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!