Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az állami óvodákat támogatja...

Az állami óvodákat támogatja az állam? Kapnak valami pénzt az ott lévő gyerekek után?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, a helyi önkormányzatok tartják fenn az óvodákat és minden gyerek után bizonyos összeggel járul hozzá a nevelő-oktató munkához. Ingyen még az állami óvodák sem tudnak működni , ott is van rezsi, venni kell játékokat, stb... A szülők eleve csupán az ételért fizetnek térítési díjat...
2010. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ún állami normatíva jár az óvodába járó gyerekek után.

Vannak bizonyos kritériumok amiknek meg kell felelni (min csoportlétszám, gyermek kora stb.)

8 órát meghaladó óvodai ellátás/gyerek/év 217.000 Ft.

2010. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jah ez nem csak az önkormányzat által fenntartott oviknak jár. Mindenkinek aki óvoda fenntartó és megfelel a kritériumoknak.
2010. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!a kérdésemet azért tettem fel mert nálunk idén olyanokat vezettek be hogy csak lestem,eddig egy évre kértek 5ezer ft-ot abból fedezték a tisztasági csomagot iletve a ceruzát papirt stb..idén már nekünk kellett vinni a tisztasági csomagot is és azt is megszabták hogy egész évre miből mennyi db-ot,valami horibilis mennyiséget kértek és sok szülőt felháborított ez.már már lehúzásnak érezzük ezt az ovoda részéről,mert bőségesen kapnak támogatást magán emberektől is illetve a különböző jótékonysági előadásokon a szülők is támogatják őket és a gyerekeket ,ennek ellenére ezt most bevezették és szerintem ez nem fair részükről.
2010. szept. 9. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, azért ne gondold, hogy az óvodák dúskálnak az anyagiakban! Mi is szoktunk ilyeneket kérni, majd az iskolában is fognak... Sajnos az a pénz, amit az állam ad, annyira minimális, hogy abból hiába próbál a vezetőóvónő a legtakarékosabban gazdálkodni, kizárólag a fenntartás összegeire jut elegendő pénz. Pl. Mi havi 1 db szappant kapunk csoportonként!!!! 4 db wc-papírgurigát... Kérdem én mikor elég ez egy 28 fős csoportnak???? Amit a különböző vállalkozók adnak, nem költhetjük el papírra, tisztáldószerre, stb, azt általában nagyobb dolgokra (udvari játék, bútor) szoktuk felhasználni. Amikor az én gyerekeim voltak ovisok ( a legidősebb 18 éves, a 3. 12,5), már akkor is kértek az óvónők havi 1 guriga wc-papírt, 1 csomag zsebkendőt, 1 szappant vagy 1 doboz folyékony szappant, rajzlapokat, stb). Sajnos mikor milliós kiadás a havi rezsi, máshogyan nehéz... Tudom, hogy kellemetlen,meg minden, de ha ezen kiakadsz, mi lesz ha iskolába megy a gyereked és csak a tankönyvcsomag 10 ezer fölött lesz, meg az osztálypénz, meg a szakkörök, meg a tudom én még ki tudja mi? Sajnos amíg nem kapnak az intézmények normális állami normatívát gyerekenként, addig az oktatási intézmények nem tudnak mást csinélni, a szülőktől kérik be, hogy a gyerek megfelelő környezetben, megfelelő tárgyi feltételek között fejlődhessen..,. csak nézd meg, mennyibe kerül egy normális játék, ami ugye nem elég egy egész csoportnak.. A papír-zsebkendőt mi állandóan szétvágtuk, úgyis náthás időszakban volt, hogy elment 3 csomag... A Wc-papírról, szappanról meg ne is beszéljünk... Tisztálkodószereket minden óvoda kér, hiszen így oldható meg, hogy minden gyereknek legyen saját fogkeféje pl... A poharat, törölközőt így is az ovi biztosítja... Ott mossák, ami szintén nem kis összeget emészt fel... Gondolj csak bele, nálatok mennyi a villanyszámla! Az oviban minimum 3 csoportban rengeteget ég a villany, mosnak, naponta porszívóznak... rengeteg áram megy el.. Szóval, sajnos ez ma Magyarország, amíg nem lesz több állami pénz, addig csak így lehet megoldani...sajnos. Egy óvónő anyuka
2010. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
valószínüleg nem akadtam volna fenn ezen ha ez eddig is igy lett volna az ovinkban,de ezt most vezették be és számitásaink szerint nem használ el egy gyerek annyit amennyit bekérnek.arról nem is beszélve hogy miért kérik be az első héten az egész éves adagot?és nem megértőek senkivel.Nálunk nagy gondot okoz az hogy vannak tehetősebb szülők akiknek mondjuk csak 1 gyermeke van,ugyebár ott a költségek is egyfelé vannak csak,de nekünk pl 3 gyermekünk van és nem mindig egyszerű eleget tenni a benti kivánságoknak,egyik nap szólnak és másnapra vigyed...főleg mikor mondjuk a hónap végén járunk....valószinüleg nem háborognék ha másként állnának az emberhez.köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 10. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!