Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kelengye a babának így megfele...

Kelengye a babának így megfelelő? Nálatok mi volt az, ami nélkül nem tudtátok volna elképzelni az első hónapokat és nem szerepel itt?

Figyelt kérdés

Közlekedés (autóval, gyalog):

-autós hordozó, hozzá bázistalp és Sensorsafe

-babakocsi

-hordozó

-pelenkázó táska, pelenkázáshoz alátét

-esővédő, szúnyogháló a babakocsihoz és az autós hordozóhoz

-autóba babatükör, hogy lássam akkor is, ha vezetek

Alváshoz:

(A mi szobánkban lenne az első 2-3 hónapban, ahhoz szeretnék egy 4moms bölcsőt, vagy egy babaöblöt.)

-bútorok: kiságy, pelenkázós komód, gardróbszekrény

-kiságyba matrac (+rá vízlepergetős matracvédő), babafészek

-baldachin, rácsvédő

-zenélő körforgó

-légzésfigyelő és bébiőrző

-4 db lepedő

-2 db évszaknak megfelelő hálózsák

Pelenkázás:

-pelenkázó matrac

-4 csomag pelenka, 4 csomag popsitörlő

-pelenkakuka, ahhoz utántöltő

-popsikrém

Fürdetés:

-babakád, bele újszülötteknek való kádtámasz

-babáknak való kozmetikumok (fürdető gél, arc- és testápoló, sampon)

-4 db kapucnis törölköző

Táplálás (tápszeres baba lesz, tőlem független ok miatt):

-Tommee Tippee Advanced anti-colic újszülött szett (2x150 ml, 2x260 ml, 2 db cumisüveghez való cumi és egy tisztító kefe)

-strerilizáló

-tápszerkészítő masina

-digitális babamérleg

-tápszer (gyerekorvossal egyeztetve)

-Tripp Trapp szék, Steps Bouncer kiegészítővel

Eü. termékek:

-digitális lázmérő

-babapatika (hasfájás elleni szerek, láz- és fájdalomcsillapítók)

-Nosiboo orrszívó, orrspray

Egyéb:

-multifunkciós pihenőszék (rezeg, ringat stb)

-Adamo hinta

-játszószőnyeg, néhány darab újszülötteknek is megfelelő játék, játszócumik

-20 db textipelenka

-babáknak való körömvágó olló (kerekített végű)

-Chicco öblítő és mosószer



Lesznek kiegészítők még a babaszobába is, de ilyeneket, hogy lámpa, függöny, ilyen plüss, olyan baba, nem akartam felsorolni. A babaruhákat sem írtam, mert abból nem rendszer, vagy lista szerint vásárolok, hanem ami éppen megtetszik.

Ez így szerintetek kiindulásnak jó lesz?



#kelengye lista
2022. jan. 23. 11:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
92%
De cuki vagy! Én pont ilyen voltam. Aztán persze a fele nem kellett, de ezt előre nem tudtuk. De ez több mint elég hidd el :) aztán majd úgyis kiismered a babád, hogy mire van szüksége. (Pl. Sok babának a sokadik cumisüveg válik be.)
2022. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
74%

Számomra van egy csomó felesleges dolog..

Az első amit kiemelnék az a baldachin. Semmi funkciója nincs.

Tápszerkészítő megint csak..

mérleg detto, teljesen felesleges. Ha gond van lehet kölcsőnözni, amúgy meg csak magadat fogod szétidegelni az állandó méréssel.

Babafészek - kinek hogy, szerintem megint csak felesleges újkeletű flanc.

Pelenkakuka megint csak. Aki mo djuk a 10.emeleten lakik és nem rohangál naponta le a szeméttel még megértem, de amúgy nem. A belevaló utántöltő meg baromi drága.

felesleges 4 törölköző, elég 2 - de ez én vagyok.

Kádtámasz megint csak számomra felesleges dolog volt. Kaptuk, sose használtuk. Ma már vannak kis szivacsok a műanyag helyett, praktikusabb.

Én sosem tudtam a babaollóval vágni a körmüket csak csipesszel.

Sterilizáló.. Megint csak felesleg. Lábos +víz +ecet.

A multinacionális pihenőszék is nagyvalószínűséggel szépen fog porosodni.

Ezt a fajta etetőszéket őszinte leszek. Nem tartom praktikusnak. De kinek mi.

4 csomag pelust sem vennék előre, lehet a 2.csomag után már méretet kell váltani.

pici babának meg nem kell semmiféle testápolókrém.

2022. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:
Igen, próbálok előre felkészülni minden eshetőségre, vagy hogy minden kéznél legyen azonnal, ha kell. Meg már izgulok is kellőképpen, hogy milyen lesz majd a picivel az élet, szeretnénk neki mindent megadni.
2022. jan. 23. 11:54
 4/70 anonim ***** válasza:
76%
Rugalmas kendő nélkül kb meg is haltam volna.
2022. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
Én hordozónak az Artipoppe márkát néztem ki. Félek, hogy a kendőt nem tudnám biztosan megkötni, vagy nem lenne kényelmes a babának, "lecsúszna" benne stb.
2022. jan. 23. 11:57
 6/70 anonim ***** válasza:
79%
Nem azzal fogsz megadni neki mindent, hogy összevásárolsz mindent felesleges dolgot drágán..hanem szeretettel és törődéssel.
2022. jan. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
63%

Baldachin, racsvedo- ezeket sürgősen felejtsd el ha nem akarsz halott gyereket egyik reggelre. Olvass utána a SIDS okozóinak, es, hogy Illinois es egyeb államokban miért is van betiltva a racsvedo.


Textilpelenkabol, 5 ot vettem, ebből 4 portorlokent végezte, soha egy csepp nyal vagy anyatej nem jött vissza , úgyhogy ez gyerekfugugo, felesleges ennyit beárazni.


4 torolkozo max csak ha nincs mosógép.


Cumisuveg : es ha ruhelleni fogja a Tommee Tippiet ? Van , hogy az 5.-6. üveget fogadjak csak el, előre egyet vegyél, azt meglátod egyáltalán elfogadja -e.


Merleg- felejtsd el, fölösleges stressz forrás.


Pelenkabol is egyelőre egy zacskó elég, mert lehet épp allergiás lesz arra amibol betarozol.

2022. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:
Attól, mert lesz pl. baldachinja, ugyanúgy fogjuk szeretni is. Ezek a holmik maximum a mi életünket könnyítik meg, de nem fogják helyettünk felnevelni és szeretni a picit.
2022. jan. 23. 11:59
 9/70 anonim ***** válasza:
29%
Igen, vagy reggelre ott fekszik halottan mert megfullad a baldachintol ...
2022. jan. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
74%
A baldachin tényleg veszélyes az újszülöttre, kérdező. Megáll a kiságyban a levegő. A rácsvédőt ugyanezért nem ajánlják.
2022. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!