Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babások, mit éreztetek...

Első babások, mit éreztetek amikor rátok tették a babátokat? Tudtátok egyből szoptatni? Én még nem tudom elképzelni sem, hogy már akkor szoptassam a picit. Pedig nagyon várom és szeretem

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fura érzés volt, hogy végre ott van az, akire annyira vártam és vágytam, de olyan ismeretlen érzés volt, nem tudom jobban kifejezni. Én akkor rögtön nem szoptattam, mert elvitték, de mikor visszahozták és amellemre tették, ő rögtön rákapott, szóval nekem nem sok tenni valóm volt, csak tartani, és ha kiesett a szájából, visszasegyteni, de ez ösztönös, szóval tudni fogod :)
2010. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom, engem annyira kiütöttek szülés közben (oxitocin, fájdalomcsillapító), hogy fel sem fogtam. de így visszagondolva nagyon jó érzés volt :)

Csak néztem, hogy ki ez a gyönyörűség? :D


aztán megfürdették, felöltöztették, engem összestoppoltak és ismét rám rakták, akkor már szopizott is. az nagyon meglepő volt, mint ha egy kis porszívót raktak volna a cicimre, nagyon erősen elkezte szívni (bocsi hasonlatért)

Akkor már kicsit magamnál voltam, felhívtam a szüleimet, hogy elmondjam a nagy hírt, de nem tudtam megszólalni, csak sírtam, írtam :D


Én is azt mondom, hogy a szoptatás ösztön! Ne görcsölj rajta, próbáld meg úgy felfogni mint ha teljesen természetes lenne (egyébként pár nap után tényleg az lesz). ha meg valamiért mégse sikerül elsőre, segítenek majd a kórházban!


gyors és könnyű szülést!!! :)

2010. ápr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én ezt az élmény csak a másodikommal élhettem át, mert az első oxigénhiánnyal született, őt nem is láthattam, rögtön elvitték...

Fantasztikus volt, aztán meg kezdett nehéz lenni, mert nagy súlyú volt a baba, mondtam is a férjemnek, hogy jobb lenne, ha leszednék, mert nem sokáig bírom... :o)

2010. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindkét babámat egyből rámtették és olyan ügyesen szopiztak hogy el se hittem!!! Eszméletlen ügyesek ezek a picikék is:)
2010. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kis rózsaszínes-barnás -magzatmázos hangtalanul szájmozgatós kisfiút tettek rám, élénken emlékszem még ma is rá. Nézett a kis szemeivel, hogy hoppsz, akkor most kint lennék?!:) Elvitték, szépen felöltöztetve visszahozták, cicire tették. 2 másodperc múlva én nem tudom mit, de szopizott :)), meg is dicsérte a szülésznő, hogy milyen kis ügyi... Utána sem volt gond a szopiztatással, csak sajnos 4 hónapos korában elapadt.
2010. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a férjemmel csak azzal voltunk elfoglalva hogy most született pár perce és honnan tudja hogy szívni kell a cicimet? Világ legcsodálatosabb dolga valóban, kívánom hogy te is így éld meg a dolgot :)))
2010. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Elsővel én is így voltam,rögtön szopott,tudta a dolgát:-)

Második babám csak egy nap után,őt szépen megtanítottam(amire kicsit büszke is vagyok,de hiszem én is hogy ösztönből tudni fogod),2.nap már szopott ahogy kellett:-D

2010. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyo szépen köszönöm a válaszokat:))
2010. ápr. 17. 20:49
 9/14 anonim ***** válasza:

az enyémet rám tették és fogalma sem volt ,hogy mit kéne csinálni. már 14 hós lesz és egyetlen egyszer sem szívta meg a mellemet. pedig tej lett volna. egyszerűen nem ment neki... pedig laktációs tanácsadó járt naponta hozzánk, LLL-esek próbáltak segíteni, stbstb. de nem...

:-(

2010. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az ösztönnel vitatkoznék(bár császárral szültem) de nem tudtam szoptatni...
2010. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!