Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használhatja valaki a gyerekét...

Használhatja valaki a gyerekét eszközként, saját tevékenységének reklámozására?

Figyelt kérdés

A hölgy igen nagy taglétszámú csoport tagja a Facebookon.

2-3 év körüli kislányának rendszeresen varr, (varrós csoport) és a kész eredményben lefotózza a gyermeket.

Roppant cuki, repülnek a like-ok.

A baj csak az, hogy minden poszthoz odaírja, hogy hol vette az anyagot hozzá (mindig ugyanonnan) és gyakran a saját YouTube csatornájánka linkjét is csatolja, ahol varr.

A fotók feltünően jól beállítottak, az anyuka kb. egy éve maga közölte, hogy amikor fotóz, mindent megtesz a kamera mögött, hogy mosolyogjon a kislány, szájában lufival próbálja nevettetni, őt stb...

Sokszor heti több kép kerül fel.

Amikor egy nagyobb port kavaró poszt alatt többen kifejtették, hogy ízléstelen amit csinál, egyszerűen tiltott mindenkit, aki csak célzást tett erre.

A gyerek képei viszont továbbra is rendszeresen kerülnek ki a netre.


Tényleg elég egyértelmű a dolog, hogy egyrészt reklámozza a méterárú boltot,

másrészt a saját csatornáját.

A posztokat főleg a cuki gyerek miatt olvassák.



Sajnálom a kislányt, mert nem hiszem, hogy felnőttként örülni fog, hogy ennyi ember követte nyomon az ő gyermekkorát.


Egyáltalán: joga van ehhez a szülőnek?



2022. jan. 31. 19:46
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos rengetegen csinálják ezt, ismertebb emberek közül is.

Amíg van aki nézze….

2022. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, nem saját fb. csoportja van, egy általános varrással kapcsolatos csoportban reklámozza magát a gyerek segítségével.
2022. jan. 31. 19:52
 3/43 anonim ***** válasza:
97%

Az instamamik is ezt csinálják... Meg nem csak ők. "Jajj anyaszeme fénye, életem, boldogságom, meg az ő kedvenc játéka, amit most ti is megvehettek az xyz boltban, és kaptok 10 % kedvezményt, ha a TÜNCIKE10 kódot használjátok". Tök hiteles. Ja nem.


És elég gáz, de nem tilos csinálni.

2022. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

#3

Gyakorlatilag erről van szó itt is.

"Nézzétek, milyen csinos az új ruhájában, és úgy örül neki!

Ti is megvarrhatjátok, innen az agyag (, az adott szín, és minta linkelve) és itt a varrást bemutató videó."


Felfordul a gyomrom, főleg, hogy az anya valószínűleg egész nap varr, aztán beállítja a fotót, posztol, és a gyereknek (gondolom) ez a közösen töltött idő.

2022. jan. 31. 20:13
 5/43 anonim ***** válasza:
98%

A fél világ meg más gyerekével reklámoz és vadidegen férfiak-nők kenegetik Jánoska popóját a pampers reklámban mert pl anyuka nem elég karakteres hozzá.

Ha azt lehet akkor bármit.

Én nem vagyok megosztogatós, a terhességem sem osztottam meg, a gyerekemmel sem fogom reklámozni a vállalkozásom, de nem gondolnám rosszabbnak mint bármi más reklámot amiben gyerekek vannak.

2022. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim válasza:
64%

Jogszabály + tanács: [link]

Esetleg ez is érdekes lehet: [link] (bár normálisék ezzel tisztában vannak)


Nem tilos, de amennyiben a leánygyermek 18 éves kora után is szóba áll vele, anyukának valószínűleg bérelt helye lesz a környék legratyibb idősek otthonában (ami szintén nem tilos).

2022. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
91%

Sok “online mami” ismerősöm van. Aloe verát meg ilyesmit reklámoznak, a legtöbbnek az alapja a szép és boldog család bemutatása. A gyerekek minden posztban benne vannak szinte.

De mégis mindegyik olyan mű, izzadság szagú.

2022. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

#5

Szerintem az más.

Ha a pampersnek pózol valaki, azt valóban látja a fél világ.

Deba fotókért fizetnek, amit a legtöbb országban a szülőnek félre kell tennie (legalább részben) a gyerek számlájára.


És csak egyszer fotózzák.

Ez a gyerek kap néhány ruhát, oké.

De úgy nő fel, hogy heti többször az anyja kedve szerint pózol.

Nem hiszem, hogy jót tesz a személyiségfejlődésének.

2022. jan. 31. 20:36
 9/43 anonim ***** válasza:
64%
Egyrészt ez a felszínes, kirakatba rakó, kihasználó szülői magatartás számomra taszító, másrészt viszont nem is értem, hogy hogy veszi valaki a bátorságot a saját oldalán kritizálni, vagy minősíteni. A véleménye megvan mindenkinek, nyilván. De ahhoz is pofa kell, hogy valaki kéretlenül beleugasson.
2022. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

#6

Valahogy sejtettem.

Köszönöm.

2022. jan. 31. 20:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!