Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használhatja valaki a gyerekét...

Használhatja valaki a gyerekét eszközként, saját tevékenységének reklámozására?

Figyelt kérdés

A hölgy igen nagy taglétszámú csoport tagja a Facebookon.

2-3 év körüli kislányának rendszeresen varr, (varrós csoport) és a kész eredményben lefotózza a gyermeket.

Roppant cuki, repülnek a like-ok.

A baj csak az, hogy minden poszthoz odaírja, hogy hol vette az anyagot hozzá (mindig ugyanonnan) és gyakran a saját YouTube csatornájánka linkjét is csatolja, ahol varr.

A fotók feltünően jól beállítottak, az anyuka kb. egy éve maga közölte, hogy amikor fotóz, mindent megtesz a kamera mögött, hogy mosolyogjon a kislány, szájában lufival próbálja nevettetni, őt stb...

Sokszor heti több kép kerül fel.

Amikor egy nagyobb port kavaró poszt alatt többen kifejtették, hogy ízléstelen amit csinál, egyszerűen tiltott mindenkit, aki csak célzást tett erre.

A gyerek képei viszont továbbra is rendszeresen kerülnek ki a netre.


Tényleg elég egyértelmű a dolog, hogy egyrészt reklámozza a méterárú boltot,

másrészt a saját csatornáját.

A posztokat főleg a cuki gyerek miatt olvassák.



Sajnálom a kislányt, mert nem hiszem, hogy felnőttként örülni fog, hogy ennyi ember követte nyomon az ő gyermekkorát.


Egyáltalán: joga van ehhez a szülőnek?



2022. jan. 31. 19:46
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

26

Engem eléggé zavarna, de ezek szerint nem minden szülő érez így.

2022. febr. 1. 08:33
 32/43 anonim ***** válasza:
82%

Személyesen egy ilyen celeb gyereket ismerek, Szász Marcit, nem tudom emlékeztek -e még rá.

Egyutt kezdtük a Miskolci Egyetemen 2003-ban a műszaki informatika szakot. Maradjunk annyiban, hogy nem cserélnék vele életet…Tőle se kérdezték meg a szülei, hogy akarja-e ezt a média nyilvánosságot, de hogy is kérdezhettek volna meg egy 10 éves gyerektől?

2022. febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

32

Igen, Bartos Erika sem kérdezte meg a három gyerekét, hogy akar-e mesehős lenni.

Be is perelték az anyjukat amikor nagykorúak lettek.

Ezért nem kapható már Anna, Peti, Gergő könyv.

2022. febr. 1. 08:44
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg sok gyerekszínész, gyerekmodell, gyerekszépségverseny és egyéb gyerekverseny résztvevő van ország-, világ szerte. Közülük sokan élvezik és örömmel vesznek részt benne, mások meg nem élvezik, de elviselik, vagy elszenvedik.

Ha utánanézel, mindegyik területen rengeteg féle történet van. Örömteli vidám történetek is, később sztárokká váló, befutó gyerekekről is és megtört, sanyarú sorsúakról egyaránt.


Alapvetően a szülő joga eldönteni, hogy a gyerekével mi hogyan történjen, remélve, hogy a saját gyerekét ő ismeri legjobban és hogy ő tudja legjobban eldönteni, hogy mi jó a gyerekének.

Mindenképp több jogalapja van eldönteni a szülőnek, aki együtt él a gyerekkel, ott van a fotózáskor is, meg akkor is, amikor nem fotózzák a gyereket. Sokkal több jogalapja, mint mindenféle idegeneknek, akik csak a szülő által készített képeket látják és ezek alapján ítélkeznek mindenfélét.


Akár helyesen, akár alaptalanul, de idegenként mindenképp csak feltételezed, hogy a gyerek nem élvezi, ahogyan mindenféle mást is csak feltételezel. Te azt állítod, hogy nem irigységből, nem rosszindulatból, hanem csupa jó szándékkal és a gyerek iránti aggódásból vitatod, hogy helyesen teszi, amit nekünk ugyanúgy feltételeznünk kell rólad, hogy őszintén mondod, mint ahogy azt is feltételeznünk kell, hogy a gyerek anyja sem ártani akar a gyereknek.


Te magad is írtad, hogy a csoport szabályzatával nem ütköznek a posztjai, a csoport tagjainak zömét érdeklik, ezért nem is törlik a posztokat, hiszen nincs miért és nincs mi alapján megtenni azt?

Ezek fényében biztos, hogy helyes tőled vitatni ezeket a posztokat? Biztos, hogy jót teszel vele és nem ártasz? Biztos, hogy a posztokat törölni kéne és nem neked kéne inkább letiltani azt, aki posztolja őket, hogy te ne lásd és így téged ne zavarjon? Vagy kilépni az egész csoportból, ha mások viselkedése is zavar?


Én már nagyon sok féle csoportból kiléptem azért, mert egy darabig érdekelt, szórakoztatott ugyan a közeg és a téma, de egy idő után egyre inkább zavarni, sőt bosszantani kezdett az emberek viselkedése, hozzáállása, akadékoskodása, tudálékoskodása.

(Igen, a GYK lesz a következő ilyen...)

2022. febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyire zavar, le kell tiltani. Akkor nem látod. Egyébként meg foglalkozz a saját gyerekeddel, ne máséval.
2022. febr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

34

Alapvetően nem értek egyet semmivel, ami a gyerek nagy nyilvánosságban való szerepeltetéséről szól.

Legyen az fotózás, versmondás, ének, tánc, akármi.


Nem olvasok bulvárt, nem jönnek szembe ilyen celebeket, stb..

Kerülöm az ilyet.


De abban igazad van, hogy kb. semmit nem tehetek.


Szerettem a varrós közösséget, amíg nem jelent meg a mézesmázos cukiskodó anyuka, de sajnos így már megváltozott az ottani hangulat is.


Valószínűleg tényleg nem lehet mást csinálni, mint kiépni.

Sajnálom.

2022. febr. 1. 09:54
 37/43 anonim ***** válasza:
61%

Ha egy ember miatt kilépsz egy jó, és hasznos csoportból, hát meg is érdemled :D

Semmi egyéb célja nincs a kérdésednek, mint az anyukát szapulni. Igen unalmas életed lehet.

2022. febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak tiltsd le a csajt, és azt sem fogod látni, hogy mit posztol. Másét meg igen. Nem kell túldrámázni ezt. Ha amúgy meg kérdezik mindig, hogy honnan van az anyag és a szabásminta, akkor miért baj, hogy elébe megy a dolgoknak és alapból odaírja? A kislány biztosan cuki, nem vagyok benne a csoportban. Az majd az ő dolguk lesz, hogy hogyan számolnak el ezzel később. Én nem mutogatnám, vagy az arcát kitakarnám, vagy valami. De lehet, hogy neki nem csak a varrás a hobbi, hanem az is, hogy fényképezi a kislányát a ruháiban. Miért fáj ez másnak, hogy megosztja? Olyan ellenszenves hozzáállás a tiéd is.
2022. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom ezt a beszélgetést. Nem kimondottan a gyerekek szerepléséről szól, de az is komoly hangsúlyt kap benne:

https://www.youtube.com/watch?v=tP2j1zRH7OM

2022. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
17%

Áhá, szóval alapvetően zavar, ha valaki népszerű(celeb mai szóval) nem tudomány miatt?


Szerintem hatalmas dolog akár személyiséggel, akár külsővel milliókra hatni, én pl a vallást is elítélem, de lenyűgöz, hogy képesek milliókat megmozgatni egy egy jobb "guru" vagy "lelkész" a személyiségével lenyűgöz embereket, akiknek felkelti az érdeklődését, illetve tudja azt irányítani az általa helyesnek vélt cél felé(egyházak támogatása, egyháztagok támogatása, bármi támogatása, akár környezetvédelem, mellrák, autizmus ilyesmi)


Szerintem ez is olyan hatalom, a karizmatikusság, mint a tudományos, művész vagy sporttehetségek. Ezért is számít sikeresnek valaki ilyennel, hogy az ő képét többen akarják nézni, mert jobb érzéseket ébreszt bennük a beállítás, a ruha, az arca kellemes érzéseket vált ki az emberekből, megmozgat bennük valamit, ahogy beszél, ahogy mozog.


Szerintem látásmódot kellene változtatnod, és akkor nem zavar. A világot mozgató alakok mindig hatalmas tömegeket mozgatnak meg, és ezt simán lehet "jó"(ugye ez mindenkinek más) irányba is felhasználni. Ez a hírnév. Fontos, akkor is, ha te nem tartod annak.. Igény is van rá, annyi embernek hiányzik példakép. Itt van a kis furcsa lány is a környezetvédelmi szövegével, embereket nyűgöz le a szereplésével, pedig semmi különöset nem csinál, csak mondja és teszi azt, amiben hisz. És ettől jobb a bolygónak, mert ő épp abban hisz. Itt nálatok a varrásra van kiélezve a dolog, gondolom ha varrsz, te is önmegvalósításra törekszel, ellenzed a fastfashion dolgokat környezetszennyezés miatt, meg ilyesmi. A Nő jól csinálja, jó irányba terel(szerintem, meg biztosan szerinted is), illetve olyan alapot ad a gyereknek, amiből kitörhet, ha akar. A teste nem károsul a gyereknek a lelke csak annyira, sőt szerintem kevésbé, mint akit élsportra, szívitanodába vagy logischoolba visznek, hogy kisteheség legyen és sikeres. Valamerre muszáj elindítani a gyereket, nem fogja magától megszállni az ihlet, hogy kipróbálom a lovastornát, ha sosem volt köze lovakhoz, sem tornához, és nem tud benne kibontakozni. Próbálgatják, ha a gyerek utálni fogja, úgyis váltanak, csak pár kezeletlen problémás nyomja a gyerekét ezerrel a siker(bárminemű siker!)felé.

2022. febr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!