Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire illik szegény rokonok...

Mennyire illik szegény rokonokat segíteni gyerekholmikkal, ruhákkal? Ilyen helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem és a szülei nem élnek túl jól. Sokáig a nagyszüleimnél éltek, de az utóbbi években egyre több volt a vita, így ősszel albérletbe mentek. Nehezen tartják fent, de azt mondják, hogy jobb így...

A lány 12 éves.

Próbáltam legalább az unokatestvéremnek segíteni, ahol tudtam. Pl. nagyon sok régebbi ruhámat megkapta, rengeteg olyan volt, amin még az árcédula is ott volt. Régebben sokat programoztunk együtt, fix pontja volt a napnak a játékboltozás, mindig kapott ezt-azt. Viszont egy ideje ez már átment követelőzésbe. Pl. a legelső ilyen akkor volt, amikor az óvodából ballagott. Kérdeztem, hogy szeretne-e valamit, mit vegyek, vagy legyen program az ajándék, erre az anyja mondta, hogy vegyem meg az iskolatáskát, tolltartót és a tornazsákot, úgyis kell szeptemberre. Ez így cirka 50-60 ezer forint lett volna... Utána karácsonyra vegyek neki biciklit, vagy görkorcsolyát, mert ő azt kér.

Idén táblagépet akart kihisztizni tőlem. Ősszel oda akartam neki adni a telefonomat, mert én újat vettem. Egy iPhone 11-ről van szó, ami végig tokban volt, rajta üvegfólia, szóval semmi baja nem volt, vigyáztam rá mindig. Neki az nem kell, ne adjak neki használtat, adjam el és vegyek NEKI újat.


Közben otthon nekik filléres gondjaik vannak. Nem voltak még pl. soha nyaralni, múltkor eltört a szemüvege, 1 hónap után lett megcsináltatva, akkor is azért, mert a nagyink kifizette. Nem vagyok öreg egyáltalán, 23 éves vagyok. De ha én így viselkedtem volna gyerekként, mint ő, hát én szégyelltem volna magam.

Sajnálom őket valahol, de közben meg azt érzem, hogy sok már ez a kihasználás részükről és ha az nem kell, amit tudnék/szeretnék adni, akkor ne is követeljenek mást.


2022. febr. 1. 11:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
off: a gucciban vetted volna a táskát, tolltartót, tornazsákot 60 ezerért? évekkel ezelőtt?
2022. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Az iskolatáskás troll!

Nekem is ismerős!


Fél órán belül a harmadik troll kérdésbe szaladok bele.


No comment.

2022. febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A Gucciban 60 ezerért még egy kártyatartót sem veszel, nemhogy táskát.

Sima, hétköznapi termékekről van szó.

2022. febr. 1. 12:40
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd le őket. VAgy elfogadják a használt cuccokat, amiket jó szívvel odaadsz, vagy nincs más választásuk.


Nem vagy Róbertbácsi...


Ennyi. Meg kell mondani, és lezárni az ügyet.

2022. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért gyanúsítgattok. Nem írtam ki kérdést soha még, értsétek már meg. Vagy az otthonülő anyukák ennyire ráérnek, hogy néhanapján felcsapnak magánnyomozóba, és boldog-boldogtalan felhasználót gyanúsítgatnak?
2022. febr. 1. 12:43
 16/21 A kérdező kommentje:
Óvatosan már próbáltam mondani, de azt vagy nem érezték, vagy nem akarták érezni.
2022. febr. 1. 12:44
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
16: majd akarják, ha látják, hogy nem vagy partner ebben az érzelmi zsarolásban...
2022. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

"Gucciban 60 ezerért még egy kártyatartót sem veszel, nemhogy táskát."

Jó h érzed az iróniát 😂😂😂

Tehát veled vetették volna meg 6 évvel ezelőtt (mikor 17 éves voltál) a sima termékeket 60 ezerért?!

mesélj még!

2022. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Körülbelüli árat írtam. :)

De nem kell elhinni, csak akkor ne kommentelj. Felesleges.

2022. febr. 1. 12:58
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Régebben sokat programoztunk együtt, fix pontja volt a napnak a játékboltozás, mindig kapott ezt-azt. Viszont egy ideje ez már átment követelőzésbe."

Te szoktattad rá erre, hogy mindig ajándékot kap, én az unokaöcséimet soha nem vittem még játékboltba, jó nagy hülyeség is, mint a te esetedből látszik.

2022. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!