Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy ha...

Miért hiszik sokan, hogy ha valaki használtan szerzi be a babaholmikat, az biztos szegény?

Figyelt kérdés

Mi jóformán mindent használtan szereztünk be, ami babához kell, a kiságyat, ruhákat, kádat, lepedőt, stb. A cumisüveget és néhány holmit vettünk csak újonnan.


Amúgy anyagilag jobban állunk az átlagnál, simán beleférne mindent újonnan megvenni, de egyrészt nem látom értelmét, miközben ezek olyan dolgok, amiket egy előző baba el sem használ igazán - mi baja lenne egy ruhácskának, amit ráadnak ötször, aztán kinövi? -, hülyeségnek is találom feleslegesen szórni a pénzt, mikor a cuccokat harmadáron be tudjuk szerezni és környezetvédelmi szempontból ellene is vagyok annak, hogy mindenből mindig újat vegyünk, miközben így is elég sz*r már a klímahelyzet és tele van a bolygó hulladékkal.


De közben sokszor olvasom itt is a kommentek között, hogy sokan azt hiszik, az emberek azért vesznek használtan cuccokat, mert nem telik újra.



2020. jún. 30. 11:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell velük foglalkozni.
2020. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem pont a szegény emberek vesznek mindenből újat, akár hitelből is, hogy legyen mivel villogni. Otthon meg a gyereknek csótány a mecsboxa, és anyuci ide irkálja ki a kérdést, hogy mikor jön a családi.
2020. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
77%

Mert ők buták, előítéletesek és korlátoltak.


Minek költeni feleslegesen?


Iszonyú hamar kinő a baba úgyis mindent, kár kidobni a pénzt az ablakon.

2020. jún. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
81%
2. babánkat vàrom, a legtöbb dolgot használtan vettem, tökéletes àllapotban, kivéve a babahordót a kocsiba, az új. Sokan szeretnènek olyan anyagi helyzetben lenni, mint mi, de nekünk a pénz mellett megmaradt az eszünk is. A 2. vàlaszolóval egyet èrtek, akinek nincs, az akarja mindenàron megmutatni, hogy mindent meg tud venni (na meg az ùjgazdagok, de az egy külön kategória).
2020. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
69%

Te dolgod!

Én mindent újonnan veszek mert nekem nem kiadás és vagy eladom vagy adományba megy hátrányos helyzetű családoknak. Én magamnak sem veszek használt cuccot, a gyerekeimnek sem. De mindenki azt csinál amit akar. Véleményem szerint amúgy is pont minket szólnak meg nem titeket... "minek stokke babakocsi? Felesleges ennyit kiadni, úgyis kinövi stb stb.

Szerintem mindenki ossza be a saját pénztárcáját és akkor béke lesz...

( és már előre látom, hogy lepontoz a sok frusztrált...)

2020. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
58%
Csótány a mecsboxa🤣🤣🤣🤣
2020. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
87%
Én ezt egyáltalán nem tapasztalom. Azt viszont igen, hogy olyan dolgokat adnak és vesznek használtan hogy csak nézek. Bugyi kislánynak?? Cumi?? És sok ilyet látok. Vagy például cipőt sem egészséges használtat ráadni. Amiből magamnak sem vennék használtat azt neki sem adom. Egy póló rendben van, meg babakocsi is.
2020. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
79%

Testvérem havi 7-800 ezret keres, mégis szinte mindent használtan vettek, és a cuccok nagy részét megörökli az úton levő kistesó is, aztán eladják. Semmi baja a babakocsinak, szoptatós párnának, pelenkatáskának, rugdalózóknak, cumisüveg melegítőnek stb-nek.

Szerintem ilyesmit azok terjesztenek, akik kisebbségi komplexus miatt vesznek mindent újonnan, akár hitelre is, és nem tudják elfogadni, hogy náluk sokkal jobb anyagi helyzetűek képesek letojni a véleményüket.

2020. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
67%
Most lehet hogy finnyásnak fogtok tartani és nincs gyerekem de ha lesz én valószínűleg mindenből újat fogok venni és nem azért mert talicskával tolom a pénzt, hanem mert szimplán nincs gusztusom a használt cuccokhoz. Az más amikor családon belül megy az adományozás mert tudom kitől van. Nem akarom mindenből a legdrágábbat venni de ragaszkodom ahhoz hogy ne legyen használt.
2020. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
81%

Ja, nem kell mindenkinek a kisebbségi komplexusát magadra venni. Mi nemhogy nem használtan vettük, hanem kölcsön kaptunk egy csomó mindent a baratnomtol, aki két gyerek között van épp. Mondta, hogy minek porosodjon a padláson addig, amíg nekik nem jön a következő? (Adamo hinta, pihenőszék, sterilizalo, cumisuvegek, babakocsi, habtapi, babyetel készítő, kiskad+állvány, legzesfigyelo, ruhák, elektromos mellszivo stb. Nyilván, ha valami tönkre megy vagy elhasználódik, akkor majd veszek neki újat abból. De pl használtan vettük a kiságyat mi is. És azért így is egy csomó dolgot vettünk ujan is, ami nem volt olcsó egyáltalán. Pl a babazobaba a bútorok, habtapi szőnyeg 140x200, egy csomó ruha, hordozható legzesfigyelo utazáshoz, vagy ha épp nem a saját agyaban alszik, inhalalo, ami tud salvus vizet inhalálni, meg gyógyszereket is akar, nosiboo orrszivo, sport babakocsi, mert nyilván a 3in1-t adjuk vissza hamarosan, etetoszek 4in1 stb. stb.

En meg így is úgy erzem, hogy mivel csak egy gyereket tervezünk, igazán kevéssé lesz bármi kihasználva vagy éppen el.

2020. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!