Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket...

Miért vállalnak gyereket sokan a semmire?

Figyelt kérdés

Legjobb esetben eltartják 18 ig aztán kidobják hogy boldugoljon.

Ingatlanja ilyennek sosem lesz,mindig más zsebét tömi majd.

Mi értelme volt a semmire léteznie nem értem



2021. máj. 9. 10:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem sok de ők tudják.Max ha hitelt felvesz akkor lehet ingatlanja esetleg és a párjával fizetik közösen a hitelt.Illetve CSOK is van,mondjuk én arra tuti nem szülnék de mindenki maga tudja nyilván.Nem mindenkinek van magántulajdona de attól még akarhat babát főleg ha már kezd az időből kifutni.Tudod itt nem olyan egyszerű hacsak nem örökölsz.Szerintem ettől függetlenül ha mindent meg tudnak neki adni akkor nem annyira gáz az.
2021. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván ha nem rakásra szüli a családi pótlék és az anyasági miatt azt még hozzáteszem mert az megélhetési szülés bár abszurd és logikátlan mert hosszútávon drágább a gyerek fenntartása de mindegy

#1

2021. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Sok ember élettelen, céltalan, motiválatlan.

Azért vállalnak gyereket, mert szt hiszik, hogy a rossz, céltalan, értelmetlen életüknek értelmet és célokat ad.

Csak hazudnak az anyaságról, apaságról. Nem fenékig tejfel. Nagyon szépen hangzik, hogy a gyermeked mosolyától elmúlik minden gondod, bajod, de ez egy kib a szott nagy közhely. Nem múlik el. Egy gyereket nem megszülni nehéz, hanem felnevelni.

Sajnos még mindig olyan társadalomban élünk, ahol csak addig kell kinyilvánítani a véleményt, csak akkor lehet szubjektív gondolatod valamiről, amíg az a többséggel egyezik.


Nem mondhatod ki, hogy rühelled a szoptatást, nem mondhatod ki, hogy herótod van attól, hogy a gyereked folyton rajtad akar csüngeni, nem mondhatod ki, hogy legszívesebben otthagynád a boltban hisztiző gyereked a p i csába, nem mondhatod ki, hogy eleged van a kamaszkori lázadásból, nem mondhatod ki, hogy eleged van a játszótéri ősanyákból. Ez a 'nem mondhatod ki' ez nagyon frusztráló, idegörlő és igazságtalan. Sokan nem megélik a szülőséget ezek miatt, hanem túlélik. Amit meg túl kell élni, arra nem szívesen emlékszik vissza az ember és nem is szívesen van benne. Ezért akarják, hogy a lejető leghamarabb kirepüljön a gyerek, mert elegük van.


A kormány folyamatosan tolja a gyerekszülést. Mennek a kampályok, cuki gyerekfotók, boldog szülők, stb. A valóság viszont nem ilyen. Mivel a nők és a férfiak ezt látják, szt hiszik, ez a valóság. Egy irreális álomképet gyártanak az embereknek, ami szülés után szerte foszlik. Mi ezzel a probléma? Hogy a gyerekvállalás nem egy reverzibilis folyamat, nem visszafordítható. Olyan világot élünk, ahol már ha le mered írni, hogy a gátmetszés bizony hónapokig fájt és bizony másfél évig nem ment a szex, az már ijesztgetésnek számít.

2021. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
40%
Drága a koton. Vagy vallásosak, most ott vannak a CSOK-diggerek.
2021. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%

5-en vagyunk tesók, szűkösen éltünk. 3-an vagyunk már felnőttek, én a férjemmel közösen vettem kertes házat (50-50%), az öcsém egy felszabadult családi lakásban él, közben amennyit tud, félretesz, hogy megvehesse, a húgom a pasijával lakik albérletben, ők is tesznek félre sajátra. Mi is ezt csináltuk, 26 voltam, amikor meglett az önerőnk.


Én úgy gondolom, jobban jártunk így, mintha egyke vagyok vagy csak ketten, és kapunk a seggünk alá egy-egy lakást, amiért semmit sem tettünk.


Mi 4 gyermeket nevelünk, megélhetési gondjaink nincsenek, de ők sem fognak lakást kapni, amit abszolút nem tartok problémának.

2021. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
34%

Így van 3-as és 4-es válaszoló!Nagyon egyet értek veletek

#1

2021. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
5-ös tehát az jó hogy ti 45 évesen fogtok úgy indulni mint más normális családnak a 18 éves gyereke aki megkapta?
2021. máj. 9. 10:25
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

Ez a mostani felfogás, hogy a picsátok alá kell rakni mindent, te ne dolgozz majd a szüleid még 60 évesen id 5 állásban, hogy te verd otthon magadnak.

Az egy dolog, hogy támogatnak segítenek, de nem az ő dolguk pesztrálni amíg élnek.

2021. máj. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

3

Bocs,de még soha nem lehetett annyit olvasni a szülővé válás nehézségeiről mint manapság.Ahogy senkit se köteleznek szoptatásra és kb az összes általad felsorolt téma 1000+1 helyen szerepel.

Az aki cuki kép és kormánypropaganda miatt szül sajnos eleve retardált.Az emberek zöme értelmes, azért vállal gyereket mert szeretne.Nem azért mert azt mondják nekik szuljetek.Nem tudom a világ melyik pontján élsz,de esetleg mozdulj ki a szomszéd nagyvárosba,nézz körbe neten 😂😂

2021. máj. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%
Tehát mert nyomi vagy saját magadnak megtetemteni és nem anyádék tolják a segged alá a házat a kocsit meg a mindent akkor micsoda szar szülők.. És az ilyen ne is merjen vállalni gyereket, csak ha biztosítva lesz a kacsalábon forgó lakás.. Értem.
2021. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!