Most akkor hogy van ez?

Figyelt kérdés

Amikor egy anyuka kiírja, hogy mit csináljon, mert már hulla fáradt(ak apukával), a gyerek x alkalommal kel fel éjszaka, akkor az első válaszok között, hogy " nagyszülő aki elbabázna pár alkalommal?" Ami nyilván hülye kérdés, mert ha a nagyszülő (már ha egyáltalán van) örömmel rohanna babázni/unokázni akkor eleve nem lenne ez kérdés.

A másik dolog pedig ami szemet szúrt, hogy ezeknél a kérdéseknél rögtön a nagyszülővel jön sok válaszadó, amikor meg panaszkodnak az anyukák, hogy a nagyszülő le se sz.rja a gyereket, akkor mindenki a kérdezőnek ront, hogy mégis hogy képzeli, hogy majd szegény nagyszülő babázni fog 50 évesen, amikor dolgozik és neki is kell a pihenés, nehogy már szabadidejében babázzon.

Nyilván itt nem arra gondolok, hogy hetente többször rohanjon a nagyszülő segíteni, mert én is azt az elvet vallom, hogy egy pár magának vállal gyereket, de azért félévente 1-2 alkalom beleférne.


2022. febr. 4. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekem azóta meggyőződésem, hogy ide csupa anyósok meg nagyszülők írnak, amikor megemlítettem, hogy fekvésre ítélt terhesként egyetlen alkalommal nagymamámat kertem meg, hogy főzzön nekem húslevest, mert senki nem tud olyan jót, mint ő, mire itt kb 150 kommentben nekem estek, hogy mit képzelem én, hogy ugráltatom a szegény öregasszonyt.
2022. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg egyébként is, panaszkodó anyuka itt jó ember sose lehet, azonnal megkapja, hogy semmit se csinál és gondol jól.
2022. febr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Arra határozottan emlékszem #1es.

Érdekes, az én szüleim epekedve várják, hogy mikor bízom rájuk a babát, mikor megyünk hozzájuk, minden kívánságunk teljesül ami a kaját illeti. Anyukám alig várja, hogy nyugdíjas legyen és többet vihesse el az unokát.

Nem igazán értem én se ezt a népharagot ezeknél a kérdéseknél.

2022. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Olvastam itt egyszer olyat, hogy anyuka panaszkodott, hogy a saját anyja (vagy anyósa, mindegy ) még nem látta a gyereket két hónapos korában, nem kiváncsi rá.

A többségi vélemény az volt, hogy az anyák milyen alapon várják azt el, hogy mindneki hasra essen meg el legyen ájulva a kölyküktől.

Na, azóta én meg azt mondom, hogy ide valószínűleg gyerektelen nők, vagy fiatal tini lányok írnak, mert aki maga is anya, az nem volna képes leírni ilyet. Igenis nem normális az, ha egy nagyszülő hónapokig nem akarja látni az újszülött kisunokát. Dehát le lettem szavazva, durván.

2022. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni normális válaszokat is gyerekneveléssel kapcsolatban, de ez pont nem az a téma…..
2022. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ami nyilván hülye kérdés, mert ha a nagyszülő (már ha egyáltalán van) örömmel rohanna babázni/unokázni akkor eleve nem lenne ez kérdés."


Vagy de, mert a nagymama nem csak a nő anyja lehet ám, hanem a férfi anyja is, de valahogy az újdonsült anyukának az anyós kb ősellenség.


Amúgy meg igen, alapból az ember a családot gondolja támogatónak, de ha nem az, akkor egy értelmes ember képes magának megoldást találni, amit úgy hívnak: bébiszitter. Csak az ugye pénzbe kerül és utánajarasba, ami idő is és ezt a kettőt nem szokták értékelni.


Az első valaszado kérdésére emlékszem én is, kicsit többről volt ott szó, mint a húslevesről és igen, azt is lehet ket oldalról nezni: a minimum 80 évest ne terheljük már husleves fozessel vs bakker a nagyszülő dolga az unoka kényeztetése

2022. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is emlékszem a kérdésedre 1-es. Le voltam döbbenve a válaszokon.

Igazatok lehet, hogy valószínű anyósok és gyermektelenek írnak ezekre a kérdésekre, mert kizárt, hogy valaki szerint ez normális.

2022. febr. 4. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem ősellenség az anyós, de azt azért meglehet érteni, hogy egy frissen szült, gyermekágyas anyuka inkább a saját anyját akarja hogy körülötte legyen és segédkezzen az első időben, nem pedig az anyósát.
2022. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8!


De az meg van, hogy a férj is talán szívesen látná a saját anyját a gyereke mellett, pláne ha az asszony épp pihenni szeretne?

2022. febr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
A gyermekágy alatt hadd legyen már úgy minden, ahogy a nő akarja.
2022. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!