Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya vagyok?

Tényleg rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Tegnap az egyik játszóházban beszélgettem más anyukákkal.

Szóba került a nevelés stb.

Az én fiam 4 éves, elmondtam, hogy eddig már 2x rácsaptam a fenekére, egyszer a kezére.

Na onnantól kezdve a többi anya úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Hogy nincs erőszak a gyereknél, meg milyen anya vagyok én szégyeljem magam.

Sose vertem meg!

Este még sírtam is a férjemnek, hogy lelki sérülést okoztunk a fiúnknak.

El fogja felejteni ezt a fiam?

Vagy tényleg ez a fenékre csapás ekkora lelki sérűlést okoz?


2022. febr. 6. 09:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
*fiunknak
2022. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Annyira bénák etek a kitalált kérdések.
2022. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Én határozottan emlékszem egy alkalomra amikor apukám a fenekemre csapott (eszméletlen hisztis voltam, nagyon durva amiket leműveltem, csodálom , hogy ép ésszel kibírták így visszagondolva), ovis-kisiskolás lehettem.

Nem gondolom, hogy lelki sérülést okozott, ugyanúgy imádom a szüleimet, nincs baj a kapcsolatunkkal, ma már nevetünk azokon az időkön.

2022. febr. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy okoz. Ettől még nem vagy rossz. Manapság mindenki mindent jobban is tud a másiknál. Követnek mindenfajta divatot. Régen a net előtti világban ez másabb volt. Amúgy szerintem alig akad olyan fiatal felnőtt aki nevelési céllal ne kapott voilna egyet gyerekként. Nem rendszeresen, hanem egyszer egyszer. Szal ennyitől teljes emberek lettek.
2022. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
De ezt miért kell a játszóházban elmesélni? Én már többször rácsaptam a fenekére, nem sok hatása volt, de én is emberből vagyok és dühös lettem. Igyekszem kerülni, hogy rácsapjak, de nem hiszem, hogy sokat számítana ha kétszer rácsapsz egész gyerekkora alatt.
2022. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem ez valoban okozhat lelkiserulest. Azert durva,hogy veressel reagalsz egy alig 4 eves ember viselekdesere.A te dolgod lenne mas eszkozzel megertetni vele a dolgokat,az eroszakkal csak azt ered el,hogy megtanulja felelembol..
2022. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem azok az anyukák is rácsaptak többször a gyerekük kezére, csak nem merik bevallani, mert szégyellik, hogy, mit gondolnak mások. Meg ugye ebben a mai, liberális nevelésbe ez nem fér bele. Érdekes, én volt, hogy gyerek koromban csináltam olyat, amiért valóban megérdemeltem, hogy a fenekemre csapjanak a szüleim, mégsem lettem lelki sérült. A szüleimmel a mai napig nagyon jó a kapcsolatom, tisztelem őket. Az, hogy ráüt a gyerek kezére a szülő, nem verés, és gondolom, nem mindennapos dolog.
2022. febr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
Ok pontozzatok le:D engem vertek es testvereimet is. Elegge lelkiserultek is lettunk miatta.De nyugodtan ussetek a gyerekeiteket idegbol,mert ennyire futja csak.En biztosan nem utnem meg soha az enyemet barmit is tesz. Idegbeteg embereknek minek gyerek?
2022. febr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Először is tegyél különbséget egy fenékre csapás és idegből verés között..
2022. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.

Sajnálom 8-as a gyerekkorod. Én nem verem állandóan a gyerekem. A 4 év alatt egyszer ütöttem a kezére.

2022. febr. 6. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!