Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert itelnek el annyian?...

Miert itelnek el annyian? Tenyleg emiatt leszek "rossz anya"?

Figyelt kérdés

22 eves vagyok, 16 hetes terhes. Tervezett baba volt, mar vagytunk ra, es tenyleg nagy volt a boldogsag, amikor megtudtuk, hogy sikerult. Szoval nem egy felelotlen ejszaka eredmenye. Nagyon vigyazok a babara, egeszsegesen taplalkozom, minden karos dologrol leszoktam (gondolok itt a cigire, es azota meg unnepeken sem iszok alkoholt), megis aki megtudja, hogy terhes vagyok, rogton rossz szemmel nez ram, konkretan azert, mert -mumellem, -mukormom, -festett szoke hajam van, imadom a magassarkukat, meg mindig hordom oket, sokat sminkelek, sot, meg az is elofordul, hogy szolizom. Egy csomo "baratom" kvazi a szivehez kapott, hogy "Uristen, te, mint anya?".... Konkretan mar azt is visszahallottam, hogy anyukam szerint "nem gondoltam jol at ezt az egeszet, es nem leszek jo anya, csak ram kell nezni...."


Tudom, illetve erzem, hogy nincs igazuk, de megis annyira faj, hogy ezek miatt elitelnek, es elkonyvelnek egy felelotlen, plazacica anyukanak.....massal is elofordult ilyen, hogy barmiert is igy elitelnek? Ti hogy "dolgoztatok" fel? Illetve azt nem ertem, hogy egyaltalan miert? Ti mit gondoltok, szerintetek se valo gyerek egy ilyen tipusu csajnak, mint en?

Elore is koszi.


2014. jan. 5. 15:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell vele foglalkozni, ennyi a nyitja. Ne védd magad, támadni sem kell. Ha látják, hogy nem érdekel nem fognak vele foglalkozni. Viszont terhesen a szolit nagyon kerüld el.
2014. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Más is szült már gyereket műmellel. A műkörömről viszont jobb lesz előbb-utóbb letenned, nem hiszem, hogy túl könnyen fogsz ellátni egy pici babát, hatalmas körmökkel.:) A festett szőke haj megint csak egy olyan dolog, hogy másnak is volt már, mégis szült. A magassarkúról megint csak lemondhatsz, ugyanis már maga a terhesség is elég jó hatással van a gerincedre, ezt megspékelve még magassarkúval nem igen egy jó dolog. Arról nem is beszélve, hogy egyszer megbotlasz vagy kibicsaklik a lábad, mégis csak egy babát hordasz a hasadban vagy lesz egy pici baba a kezedben. A smink megint egy olyan, hogy miért ne? Más is sminkel és szül gyereket. Viszont a szolárium pedig baromi egészségtelen így is, meg úgy is. A terhességedre nézve is, meg aztán ne lepődj meg, ha nem látod majd a gyerekedet felnőni, mert meghalsz mondjuk bőrrákban.

Szóval bizonyos dolgok teljesen rendben van, nem ettől leszel rossz anya, másokat viszont a saját és a babád egészsége érdekében, illetve a praktika szempontjából kezd el tényleg hanyagolni.

Amúgy ha szereted és törődsz teljes mértékben a gyerekeddel, akkor szerintem tök mindegy, hogy hogy nézel ki.:)

2014. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkan szolizok, kb. havonta 1x, de van, hogy kethavonta 1y. Nem hiszem, hogy ennyitol borrakom lehetne...
2014. jan. 5. 15:12
 4/22 anonim ***** válasza:

Másodiknál a pont!


Egyébként soha nem tudtam elképzelni, hogy műkörömmel hogy lehet pl kúpot beadni a babának, vagy tégelyes popsikrémet használni.

2014. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ja, es az lemaradt, hogy terhesen egyaltalan nem szoliztam meg, nem is fogok.
2014. jan. 5. 15:20
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
Ebben nincs gond, ha emellé nem viselkedsz plázacicaként. A szolit és a nagyon magas, netán tűsarkú cipőket kerüld. A többi mehet. Ha pedig a baba meg lesz majd kicsi és kerek körmöket csináltass, ez nem balesetveszélyes, de nem valószínű, hogy bármilyen is kényelmes lesz. Illetve arra figyelj, hogy szülés körül már ne legyen műkörmöd.
2014. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A szoli nem a bőrrák miatt van tiltólistán hanem ...ha jól tudom... a nap uv hatására olyan anyagok szabadulnak fel a szervezetben amik károsak a babára. A meleg,forró fürdőt sem ajánlják+ a szaunát sem. A körmökről is jobb ha lemondasz :( nem praktikus és veszélyes is lehet egy pici babánál.A tűsarkút meg szerintem magadtól is lefogod tenni :) nagy hassal nehéz közlekedni alpbol is.

Másokkal próbálj meg nem törődni,majd idővel ráunnak a témára.Ha családtag csinálja azzal ugye nem nagyon tudsz mit csinálni,de ha barátok bántanak akkor azok szerintem nem túl jó barátok,nem támogatnak...én nem nagyon tartanám velük a kapcsolatot tovább...de ezt Te érzed.

2014. jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%
Terhesen szigorúan tilos szolizni. Egyébként meg szard le őket. Az élet majd téged igazol.
2014. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Na, mindent leírtak a többiek.

Bebizonyítod nekik, hogy tévedtek és kész! :)

A műköröm: ha rövid és íves, akkor nyugodtan maradhat. Az első babánál leszedettem, a másodiknál nem. Semmivel sem volt rosszabb, nehezebb, csak figyelni kell a hosszára, formájára, és akkor a kúppal sem lesz gond:)

2014. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%

Uristen, itt egyesek akkora hulyeseget beszelnek, hogy egy cirkuszbol nyugdijazott csimpanz is okosabb naluk....... "terhesen szigoruan tilos szolizni" - ez egy baromsag.

A szoli a bor felso reteget erinti, semmi koze a babahoz, es nem art neki!!! Nyilvan nem 15 percre kell befekudni, de 5-6 perctol az egvilagon semmi bajod nem lesz.

2014. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!