Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apaságról való lemondás,...

Gcrossh kérdése:

Apaságról való lemondás, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. A segítségeteket szeretném kérni, vázolom a helyzetet.

Jelen helyzet szerint házas vagyok, de folyamatban van a válás. Egykori párommal már nem élünk együtt több mint 1 éve, és van egy közös gyerekünk. Mind a ketten külön élünk és van nekem is, meg neki is párkapcsolata. Ő a jelenlegi kapcsolatában szült egy gyermeket aminek nem én vagyok az apja hanem a jelenlegi párja, de mivel még házasok vagyunk az én nevemre került a gyermek. Ilyen esetben kihez kell fordulni, vagy mi a jogi teendője annak hogy az apasági felelősség jog át szálljon a vérszerinti apjára? Ilettve hogy az ő nevét kapja.

Köszönöm a válaszokat.



#apasági nyilatkozat #Apaságról lemondás #Gyermek név változtatás #Gyermekről való lemondás
2022. febr. 8. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Úgy tudom, a másik apának is meg neked is nyilatkoznotok kell ezügyben.

Anyakönyvi hivatalban érdeklődj az eljárás pontos menetéről (kivéve, ha itt valaki pontosan leír mindent).

2022. febr. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másik férfi is elismeri, akkor a bíróság egy egyszerű eljárásban megoldja, hogy a te apasági vélelmedet megdönti, és a másik férfit tünteti fel mint apa.

Ha ő ebbe nem egyezik bele, vagy esetleg az anya, akkor neked kell egy bonyolultabb peres eljárást indítani apaság vélelmének megdöntése iránt.


Az előző eljárás részletei “apaság vélelmének megdöntése iránti nemperes eljárás” címszó alatt találod.

2022. febr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De itt, egy kicsit lentebb írja is a nemperes eljárás lényegét:


[link]

2022. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, utánna nézek.
2022. febr. 8. 08:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bíróság be kell adni egy keresetet!

Ha mindenki egyöntetűen te a volt párod kijelentetitek hogy a gyerek nem tőled van és a vérszerinti apa elismeri az apaságot fél óra alatt végeztek

Semmi féle hátrány követelés téged nem érinthet

Utána már csak a végzést kell megvárni

Akkor kacifántos ha valaki ellent mond!

2022. febr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

"szült egy gyermeket aminek nem én vagyok az apja"


aminek

aMinek

.....

2022. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
H elismeri akkor angyon egyszerű ügy lesz, minden gond nélkül.
2022. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%
Azért a Te nevedet kapta, mert Te vagy az anyjának a férje. Ha elváltok, kezdeményezhetsz apasági tesztet, s úgy helyére kerülhetnek a dolgok.
2022. febr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb lett volna terhesség alatt (én is ezt csináltam).


Apaság vélelmének megdöntése nemperes eljárásban - ez a neve.

Ugyan én terhesség alatt csináltam, de az volt a lényege, hogy mindhárman megjelentek a bíróságon, te elmondod, hogy nem a tiéd, a párja elmondja, hogy az övé és a volt feleséged is elmondja, hogy nem a tiéd. És ennyi. 6 ezer forint volt az illetéke azt hiszem. Én tavaly csináltam végig, de én jóban vagyok az exemmel és a párom is, utána beültünk egy közös ebédre a közeli büfébe :)

2022. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Névnek sok köze nincs, kaphatta volna anyuka vezetéknevét is.
2022. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!