Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apaságról való lemondás,...

Gcrossh kérdése:

Apaságról való lemondás, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. A segítségeteket szeretném kérni, vázolom a helyzetet.

Jelen helyzet szerint házas vagyok, de folyamatban van a válás. Egykori párommal már nem élünk együtt több mint 1 éve, és van egy közös gyerekünk. Mind a ketten külön élünk és van nekem is, meg neki is párkapcsolata. Ő a jelenlegi kapcsolatában szült egy gyermeket aminek nem én vagyok az apja hanem a jelenlegi párja, de mivel még házasok vagyunk az én nevemre került a gyermek. Ilyen esetben kihez kell fordulni, vagy mi a jogi teendője annak hogy az apasági felelősség jog át szálljon a vérszerinti apjára? Ilettve hogy az ő nevét kapja.

Köszönöm a válaszokat.



#apasági nyilatkozat #Apaságról lemondás #Gyermek név változtatás #Gyermekről való lemondás
2022. febr. 8. 08:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Bíróság.


Ha már volt a házasságuk alatt született gyerek ezelőtt, akkor nem kaphatta csak azt amit az első gyerek.

2022. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!