Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagi biztonság és gyerekváll...

Anyagi biztonság és gyerekvállalás? Miért túlozzák el sokan ezt a témát?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor látom, hogy itt beszólnak azoknak, akiknek nincs pénze milliós magánkórházra, mondván "csupasz seggre minek szül?"


Tényleg ezt jelenti az anyagi biztonság? Ha valakinek nincs minimum több tíz milliója félretéve, hogy tudjon a gyereknek lakást meg autót venni, az már csupasz seggre szül?


Én mindent meg tudok adni a gyerekeknek, mindig tudok új ruhát venni ha kinövik a régit, tudunk utazni, tényleg, megvan mindenük ami kell és az is, amit szeretnének pl telefon (de nem a legújabb, legdrágább). A legkisebbnek pl Infatrini Peptisorb tápszert kell ennie, ami közel 20 ezer Ft, még receptre is, és ez csak egy kis flakon kész tápszer, tehát nem egy nagy doboz. Természetesen meg tudjuk venni neki.

Viszont milliós magánkórházra nincs pénzem. Akkor én a semmire szültem?


2022. febr. 8. 17:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
90%
Hol látsz ilyet? Még nem láttam, hogy valakit a magánkórház hiánya miatt kritizáltak volna. Általában az kapja az ívet, aki ideírja, hogy „csak a szeretet számít a babának!!!”, közben meg face-en megy a „két hónap múlva szülök, szeretnék kérni ingyen pelenkát, babaruhákat, babakocsit, babaágyat, pelenkázóasztalt, meg egy házat is hozzá”.
2022. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
57%
a csupasz seggre szules azt jelenti hogy anyuka egyedul nem tudna vagy nem lenne hajlando eltartani magat es a gyereket hogyha az apukaval barmi tortenne es kierulne a kepbol
2022. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Csatlakozom az elsőhöz. Ilyet még én sem láttam itt.
2022. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

Ha megtalálom linkelem.


De a napokban is volt egy kérdés, ahol repültek a beszólások. "Milliomosok" szidták a kérdezőt, hogy mi az, hogy nem engedheti meg magának, hogy holnap reggel máris kibéreljen több százezerért + kaució albérletet egyedül, ha ma kiderül, hogy megcsalták.

2022. febr. 8. 18:10
 5/44 A kérdező kommentje:
Régebbi kérdés volt a kórházas
2022. febr. 8. 18:10
 6/44 anonim ***** válasza:
81%
Azért, ha körülnézel azt látod, hogy a legtöbb helyen nem tudna a nő egyik napról a másikra megélni, ha egyedül marad 1-2 gyerekkel. Olyanok az albérlet árak, hogy elég kevesen engedhetik ezt meg maguknak hirtelen. Valahogy itt a gyakorin mindenki megteheti és aki nem az le van pontozva és semmire szül.
2022. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%

Én még sosem láttam olyat, hogy csupasz s*ggre szülésnek titulálták volna, ha nem fér bele valakinek a magánkórház. Nemhogy "sokszor".


Te se tudsz a sokból egy linket se küldeni..... Szóval, ezt most te túlzod el.

2022. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
9%

1-es, ez hülyeség!

Aki ideír egy kérdést, annak honnan ismered a valóságos nevét, hogy megnézd az FB-oldalát?

Vannak, akik itt leírnak egy véleményt. És vannak, akik FB-n ruhát koldulnak maguknak. Egyikünk sem tudhatja, van-e akár csak egyetlen közös profil közöttük.


6-os véleményét tartom reálisnak.

2022. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%

"mi az, hogy nem engedheti meg magának, hogy holnap reggel máris kibéreljen több százezerért + kaució albérletet egyedül, ha ma kiderül, hogy megcsalták."


Azt én sem értem, hogy hogy lehet úgy élni, hogy nincs legalább pár százezer forintod félretéve vészhelyzet esetére. Nem mondom, hogy hülyék az ilyenek de elég merészek.

2022. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
89%

Inkább sokan pont elbagatelizáljak az anyagiak fontosságát.

Pl: anyuka aki nekem bőgött a kórházban, hogy nem lesz pénzük tápszerre;

Vagy a másik az oviban, aki nem tudta megvenni a gyereknek a szemüveget, pedig az ő gyerekének nem is kellett olyan erős dioptria, mint az enyémnek. Ott kérdezősködött, hogy csinálom, hogy ki tudom fizetni. 120 volt nekünk a lencse.

Vagy a(z állami ingyenes) gyógytornán a szülő, aki mesélte, hogy jövő hónaptól nem jönnek, hiába kellene a gyereknek, mert nem tudja fizetni az utazás költségét.

2022. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!