Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvallalashoz ahol terveze...

Gyerekvallalashoz ahol tervezett a baba ott mindenkinel megvan az anyagi biztonsag?

Figyelt kérdés
Mi egyenlore ezert nem merunk belevagni. Nem biztos, hogy ki tudnank fizetni a tobbletkoltsegeket, a fizetesem nelkul plane.
2008. ápr. 15. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én fiam nem volt tervezett baba... Idő közben az apja is lelépett. Én meg minimálbérről mentem GYED-re. Szóval nem vagyunk nagyon eleresztve, de a gyereknek ami kell, az megvan, igaz, hogy kell némi segítség, de megvagyunk, babaúszásra is járunk, csak persze jól be kell osztani a pénzt. Szerintem mindenki annyiból tud megélni, amennyije van. Ha egy pár gyereket szeretne, én azt mondom, akkor vágjanak bele, ha már mindketten dolgoznak, mert azért sokat számít, ha az anyuka (vagy az apuka) elmehet gyed-re, és nem csak a gyes van. Meg esetleg nem árt, ha már nem a szülőkkel laknak, tudják a lakhatási költségeket fedezni.
2008. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy vágtunk bele,hogy a párom elég jól keresett.Vesz.terhesség miatt 5 hetes koromtól itthon vagyok,aztán egyszer csak ahogy ez lenni szokott,hirtelen elromlott minden, új munkahely a páromnak,fizetés akadozás,itthon meg a sok számla,a babának tervezett dolgokat meg alig tudjuk megvalósítnai,közben meg nekem is egyre több minden kell pl ruha,meg a kórházi felkészülés.És ráadásul mi igaz babakocsit kaptunk, de ennyi.Nem könnyű, de mégis ahogy mozgolódik a picuri a hasamban,mindent feledtet,persze nekem ,nekünk is jobb lenne, ha nem lenne anyagi porobléma, de mindet ami nem olyan fontos háttérbe szorítunk.mAJD később lesz arra is valahogy,és tudod mit az élet megoldja.Legyen egy kiságya ahol alszik,reméljük lesz tejem is szoptatni,és szép lassan alakul.Aztán ha lehet viszamegyek dolgozni.Meg lehet mindent oldani.persze mondom nem könnyű.Főleg mikor kismamaként kívánod a szőlőt( még mikor 1000 ft volt kilója),stb. mindig mérlegelni kell.

Nehéz dönzés,de mondom ez így alakult,mikor belevágtunk,nem számítottam rá hogy így lesz,Szép kis bababútor helyett,lesz egy kiságy pakolóval,meg lesz 2 komód,és kész,az a lényeg hogy egészséges legyen!

Persze azért az ios fontos hogy milyen kiadásotok van,mit kell törlesztenetek.És ha sokmindent kaptok ismerőstől az nagy segítség,és akkor nem is most jelent anyagiakban kiadást,hanem ha majd jön az ovi,suli,különórák, de addigra annyi minden történhet,változhat,nem is szabad így előre elkeseredni ezen.csak pozitivan,és akkor minden megy magátólo,majd meglátod!Sok sikert a jó döntéshez.

26 hetes boldog kismama

2008. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elmeletileg ha lejar ez a harom havi bogy, varunk 3 honap tisztulast es hajra. Csak hat megy a filozas, hogy hogy lesz.


Nektek nagyon boldog babazast illetve babavarast.

Remelem mindkettotoknel minden jol alakul majd!!!

2008. ápr. 15. 12:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszi(2. válaszoló).

Nem érdemes rajta sokat gondolkodni,mert mi a biztosíték,hogy később jobb lesz,az idő meg csak megy,én is 28 vagyok.Mire szülök 29.

ti hány évesek vagytok?

2008. ápr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

En 30!!!

Pasim 27. Neki van egy 10 eves lanya .

Nagy a lakashitelunk. De legalabb van (alakul) a sajat lakas es mind a ketten dolgozunk. majd alakul. Remelem most mar tenyleg belevagunk. Hol O akarja nagyon es en parazok, hol forditva.

2008. ápr. 15. 13:12
 6/13 anonim válasza:
100%
Szia! A véleményem a következő a kicsi fiammal 3 hónapos voltam amikor teherbe estem.A doki hibája mert elötte 2 hónappal megvizsgált és nem látta a gyereket csak a moziba megmozdult rendes vérzésem volt minden. Lakásom volt autom utolsó törlesztöm volt.17 éves voltam és 15 éves korom ota önellátó vagyok a párommal éltem elakartam vetettni ilyen rendkivüli esetben elvettek volna meg. De meghalottam a szívéát párommal lehetettéenek gondoltuk hogy ne tartsuk meg megtartottuk. Boldogok voltunk, az 5 hónaptól megszáltak a végrehajtok mert ahol latam anyámék lakása volt és mivel nem voltam 18 védte a gyámügy. De ahogy közeledtem a 18 hoz kezdtek szaporodni nem untatlak tovabb a lényeg elvttek az autom a lakasom most anyosomékkalés az anyjával élünk(rémálom) de mai napig 1 percre se bántuk meg hogy megtartottuk. Ezzel azt akartam mondani vannak az életben jobb és rossz idők elröl szól szerintem ez csak egy pillanat kérdése hogy akkor épp eldöntjük ,hogy babát szeretnénk.A terhesség végre lehet nem ugyan azok a körülményeid. 1 legyen mindenki elött hogy egészséges legyen ezen kivül semmi sem fontosabb. Most vállaltunk egy nagyobb összeget havonta de szeretnék teherbe esni de sajnos nem megy. Ugyhogy soha nincs szerintem olyan hogy most jó. :)
2008. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudj, ha megbántalak valamivel. Mire vársz??? 1-2 év múlva mivel lesz jobb? Több lesz anyagilag. ha mindenki így gondolkoznak, soha nem lenne senkinek babája.

Én vagyok rá a példa. Nagyon sokat agyaltam. 24 éves vagyok. És 7 hetes. Azt írtad, hogy 30 éves vagy. Most ha belevágtok és elsőre sikerül 9hónap, ha nem sikerül elsőre, akkor ki tudja mennyi idő? És ha állandóan agyalsz, hogy mi lesz ha?... akkor sose lesz babád. Ugyanis ez a világ csak rosszabb lesz. Aki eddig szegény volt, az szegényebb lesz, aki gazdag, az meg gazdagabb.

Nyugodj meg. Nem láthatod a jövődet. Vágj bele...megéri.

Mi sem vagyunk eleresztve. De sok mindenhez olcsón hozzá lehet jutni. És hogy mi lesz majd a gyerekkel 5 év múlva???? Ki tudja? Azt sem tudom, hogy velem holnap mi történik.

7 hetes kismama

2008. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Senki nem bant meg :-)


Az a tipus vagyok aki azert kerdez, emrt kivancsi a velemenyekre, nemn azert, hogy azt hallja, amit szeretne.


Koszi a velemenyeket!

2008. ápr. 15. 15:12
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem , egyáltalán semmi enm biztos, de tökéletes pillanat nincs, és valahogy mindig lesz.

Énis sokszor elgondolkodom, hogy ilyen felelőtlenek vagyunk,

32 hetes terhes vagyok, a táppénzem 16.000,- ft, a gyes meg 28.000,- ft lesz+ a csp 12.000,-. nesze, ebből nevelj gyereket-magyar állam! :-(

Párom jól keres, de van hogy az egész fizetését feladjuk csekkekre. Hónapok óta azon gondolkodunk, hogy hogy csökkentsük a havi kiadásokat, mert mindjárt jön a baba.

Így is eddig mindent megkaptunk a családtól, elláttak mindennel, amivel kell, semmit nem kellett vennünk, sőt anyagilag támogattak egy-két csekk feladásával is.

De mindig abban bízom, hogy valhogy lesz, valhogy megoldjuk. Pedig nem is szórjuk a pénzt, igaz van itthon sajt, paprika, üdítő, néha sör, kávé, de hát ebből faragjon még le az ember?

Ismerek nem egy párt, akik majd minimálbérből, albiba vagy lakáshitellel, 3 gyerekkel vannak, és megélnek. VAlahogy mindig megoldják.

TEhát nagyon ne várj, majd kialakul, és hidd el, ha jön a baba, örülni fogtok, és meg fogjátok oldani!

Ahogy mi is:-)

2008. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nincs olyan, hogy anyagi biztonság... illetve milyen szintet szeretne valaki elérni? Mert van, aki csak akkor vág bele, ha már mindene megvan, esetleg még a gyereknek is bebiztosítja előre. Másnak az is elég, ha tudja, hogy valahohgy kijönnek majd a hó végére...

Mi elég jól élnénk, ha nem lenne a 3 lurkó. Lenne egy pici lakásunk, egy saját autónk, tudnánk menni nyaralni, szórakozni... így kellett egy nagyobb lakás hitelből, egy nagyobb autó hitelből, plusz ugye a gyerekekre a kiadások, és én gyeden vagyok már jó pár éve. Mínuszra futunk hó végére, mindig jön előre nem látható kiadás, de nem adnám vissza a gyerekeimet.

2008. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!