Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közeli rokonnak hogy kéne...

Közeli rokonnak hogy kéne jelezni, hogy a gyereke nem normális?

Figyelt kérdés

3,5 éves. Ősszel elkezdték az ovit, de hol járnak, hol nem. Vagy éppen a csoport van karanténban. Bár nem is hiszem, hogy állami óvodában, iskolában túlságosan kezelnék a problémás gyerekeket... Mindegy, nem ez a lényeg.


Hanem hogy a kislány egy állat. Neveletlen, bunkó. Ordít mindenért, vagy ha az anyja kér valamit, amit nem akar megcsinálni, befogja a fülét és veri a fejét a falba, asztalba. Vagy lefekszik a földre és üvölt.

Ha valaki rá néz, aki idegen, elkezd sírni.

Van, hogy csak úgy nekiáll másokat ütni, rugdosni, de most éppen a harapásra is rászokott (és erőből csinálja). Kész kabaré velük minden találkozás, mert a gyerek valószínűleg az első 15 percben olyat csinál, amitől az anyja a magas C-n üvölt vele, utána meg csak azért is feszíti tovább a húrt a gyerek.


A szülők is hibásak, mert mint írtam, anyuka hirtelen haragú, azonnal kiabál, ráncigál. Apuka meg kb. meg sem szólal soha, jót röhög a sörös üveggel a kezében...

De szerintem itt annál komolyabb a dolog, minthogy neveletlen. Sokszor olyan, mintha megszállná valami, vagy én nem tudom. És most még nincs 4 éves, de ha 8-10 évesen is ezt csinálja majd, az még rosszabb lesz.


2022. febr. 21. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Kár ragozni a dolgot, a kérdést olvasva számomra az világos, hogy talán nem a gyerek nem normális, hanem az anyja, aki nem tud nevelni.
2022. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De azért az se normális reakció egy gyereknél, hogyha valaki ránéz, sírva fakad... Vagy hogy veri a fejét a falba, morog, harap.
2022. febr. 21. 19:56
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen felesleges szólni nekik, hiszen ők a világ legtökéletesebb szülői, és a gyerekük is teljesen tökéletes. A szomorú az, hogy manapság mindenki így tartja a gyereket. Jól írtam, tartja, mint egy állatot, mert a nevelés szó ezek számára teljesen ismeretlen. A CSOK és egyéb támogatások, hitelek felvétele pedig sajnos nem jár nevelési kötelezettséggel. Csak gondoljatok bele, még 10 év, és a társadalom ilyen emberekből fog állni, hogy ha nem tetszik nekik valami, akkor őrjöngenek, verekszenek, harapnak. Másik kérdésnél leírtam, hogy ismeretségi körben az így "nevelt" gyerek felnőtt korában megverte és kirabolta a szüleit. Ez így helyes, jól tette, de sajnos másokkal ugyanezt fogja csinálni. Milyen társadalom lesz ez így, hogy az embernek a tyúkszaros életét kell féltenie már akkor is, ha csak kimegy a postaládához, vagy kiviszi a szemetet? Az egyetlen megnyugtató tény, hogy a világ hamarosan elpusztul az ilyen csökevényekkel együtt.
2022. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nálad ez hogy van? Hetente párszor leülsz és írsz néhány storyt, vagy amikor eszedbe jut? Csak mert ma ez már a második és szerintem kezdenek kissé unalmasak lenni. Lehet, kellene neked egy kis pihenő.
2022. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
90%
Hát, lehet, hogy az anyukának már azért nincs türelme, mert teljesen kikészült a mindennapos harcban a gyerekkel. Ezt hosszú távon nem könnyű idegileg bírni sajnos. Nem tudhatod, hogy mi húzódik a háttérben. Lehet, hogy a kislánynak van valami idegrendszeri problémája, amin lehet dolgozni, fejleszteni, de az évek alatt ki is nőheti, ha nem komoly. Amit nem szabad, az anyukát hibáztatni, valószínűleg szenved eleget. Főleg akkor, ha apuka, ahogy leírtad, csak nevet az egészen sörrel a kezében. Támogatásra van szüksége, együttérzésre, nem pedig ítélkezésre. Pont elég lenéző pillantást kaphat idegenektől, legalább a rokona álljon mellette…
2022. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
10%

Jaj hát ez tejesen természetes ne báncsad a kis manócskát, ez nórmális nemszabad őket bántanni!

keressé fel szihológust aki maj megmongya hoty beteg vaty! kiss aragyós kis gyerkecske milyen cúúúúgi!

2022. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem nemnormális a gyerek - ilyen családi környezetben ez a viselkedés a "normális", már legalábbis abban az értelemben, hogy természetes. A gyerek az anyja tükörképe, aki totálisan alkalmatlan anyának. A kisgyerek áldozat, nem bűnös. Szenved, és azt nem tudja felnőtt módra verbalizálni, hiszen még kicsi! És ott van még az alkoholista apa is. Miféle közeli rokonod neked ez? A gyerek előtt normális volt?
2022. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Feltételezed, hogy az anyuka nem tudja, hogy gond van?
2022. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg a gyereknek idegrendszeri éretlensege van, az anya meg kimerült, ès azt is unja, hogy mindenki őt hibaztatja. Akkor sem elfogadható, ahogy a gyerekkel bànik. Ha akarsz szòlhatsz neki, vagy elküldheted neki a kèrdesed linkjèt.

Nem lesz ,,mintagyerek" a kislanya, de ez nem az ő hibaja. De akkor sem kiabalhat rancigàlhat.

Hasonlò helyzetben voltam, èn is kiabaltam a gyerekkel, sajnos volt, hogy meg is ütöttem. Szerencsère volt, aki ràèbresztett, hogy vissza kell vennem magambòl. Ugyanùgy vannak problèmàk a gyerekkel, de szèp lassan enyhûlnek.

2022. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok szakértő, de a rossz nevelés mellett nekem valamilyen más mentális állapot is gyanús, pl. autizmus, ez magyarázná a hirtelen agressziórohamokat és a problémás szociális viselkedést, az pedig csak olaj a tűzre, ha egy autista gyereket úgy próbálnak nevelni, h orditanak vele, sok türelem és megfelelő kommunikáció lenne a cél, de ha ez a helyzet akkor a szülőknek kell elfogadni a tényt és segítséget kérni szakembertől, hogy rendbejojjon az, amit eddig elcsesztek. Persze ez csak egy feltételezés.
2022. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!