Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekeknek ennyi pénz?

Kisgyerekeknek ennyi pénz?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmmel beszélgettünk ma erről a helyzetről ami van, meg arról hogy lehet otthon kellene tárolnunk inkább a pénzt (félig meddig viccesen)

Erre mondja, hogy ő nem szívesen tartja otthon, a gyereknek (3 éves) van félretéve 300 ezre, az van egyedül otthon, de már gondolkodott rajta, hogy azt is felteszi neki egy megtakarítási számlára.

Múltkor egy másik ismerősöm mondta hogy a gyerekei (9 és 5 évesek) vettek egy 80 ezres trambulint a saját pénzükből, de még így is maradt nekik bőven a perselyükbe, majd nyáron lehet abból viszik el őket egy gyerekeknek való hotelbe wellnesselni.


Csak én döbbenek le ezeken? Honnan és miért kell egy gyereknek ennyi pénz?


2022. márc. 2. 14:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
53%
Az én gyerekemnek nincs pénze, mi vagyunk a szülei, mi veszünk neki mindent. Szülinapra sem kérünk pénzt neki, inkább megmondjuk konkrétan, hogy mit szeretnénk és akkor azt veszik, ha esetleg valami drágább dologról van szó, akkor meg közösen kapja mindenkitől. Nem vagyunk szegények, majd ha már lesz értelme, akkor lesz egy kis pénze, hogy megtanulja kezelni. Ahogy itt olvasom , a "gyerek pénze" inkább egyfajta megtakarítás, amivel majd támogatják ha felnőtt lesz.
2022. márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
persze nem kell mindjárt egy 2 évesnek szülinapra pénzt adni, de gondolom Ti is raktok valami féle megtakarítást a gyerkőcnek.
2022. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

A 3 évesemenek is van már több, mint 200 ezre. Ezek megtakarítások, úgyhogy nem nyúlunk hozzá, és ő se fog tudni.

Viszont amint visszamegyek dolgozni, a családi pótlék az ő pénze lesz. (Szeptembertől)

Nem tartom furcsának. Gondolom a rokonoktól is jön egy kis pénz, vagy eladott dolgok értéket az ő pénzéhez teszik. (Ismerek ilyet, és jó dolognak tartom) A sok apróból össze tud gyűlni igen szép összeg.

2022. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként én mindig megkaptam az aprót apum nadrágjának a zsebéből. Ez volt a zseppénzem. Havi 15000 simán összejött nekem így. Ez volt a büfépénzem és ebből spóroltam össze több dologra. A mai napig tartom ezt a szokást. Mi párommal minden nap félrerakunk kevés pénzt (fizunkhoz nézve természetesen): 4 ilyen zseb van: nyaralás, baba, háztartás, váratlan kiadás. Így mindig ha kell valamire, akkor van tartalék és abból költünk.
2022. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Én is túlzásnak tartom. Persze mi is rakunk félre pénzt a gyereknek majd az életkezdésre. De iskolás koruk előtt nem volt saját bármire költhető zsebpénzük, szülinapra is természetes volt hogy személyes ajándékot kapnak mindenkitől, nem pénzt. Most már kapnak heti szinten szabadon felhasználható zsebpénzt, nagymamától alkalmakra is, de annyit nem amiből egy komplett wellness nyaralást finanszírozni tudnának. Mondjuk a trambulint nálunk is abból vették, hárman közösen gyűjtöttek rá hónapokig.
2022. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%
A nagyobbik lányom kap költőpénzt az iskolába (10éves). Egyiknek sincs zsebpénze. Nem is kaptak még senkitől pénzt. Megtakarítási számlájukra minden hónapban utalunk, de ahhoz csak 18 éves korukban fognak hozzáférni.
2022. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk is ez van(ez lenne) és nagyon zavar. Nem, nem az, hogy pénzt adnak a rokonok(bár kicsit az is, mert egyik sem töri a fejét, minek örülne a gyerek, csak lerázzák pénzzel), hanem mert így teljesen aláássa a pénzügyi tudatosságot, amit próbálok belenevelni. Egy darabig félreraktam neki, de nem akarom, hogy az legyen, hogy az ő pénze az a 100+ ezer, miért nem költheti el.. Így semmit sem fog tanulni, csak nagy csalódások árán. Meggondoltam a dolgot, a gyereknek adott pénzekből emelem az életszínvonalát a kedvére játék, programok és ruhák terén, és csak az apróval gazdálkodhat és félre is rakok neki, ha úgy van. Na ez jónak tűnt, de ahogy nőtt, van vagy 50 ezernyi aprója és már vagy 1 milliója. Nem költ semmire, mivel mindent megveszek neki, amit szeretne, de igazából olyan keveset szeretne, ruhát meg olyan olcsón veszek leárazáskor, hogy már nagyobb korára tárazok be neki, pénz meg mindig van, zsebpénz meg sehol.


Most tud számolni normális pénzzel, 8 éves korától bevezetem a zsebpénzt, átváltom az apróit, a pénze egy részét megtakarítási számlára rakom(minimálisat csak, babakötvény), másik részét valami más módszerrel takarítom meg, mondjuk egy aranytömböt veszek vagy mittudomén, és kezdődhet a normális pénznevelési módszer apróval, had tapasztalja meg, milyen, amikor elfogy a pénze és be kell osztania, de nem fogom a megtakarításait az ő pénzének hívni, és nem is férhet hozzá gyerekként.


Azzal meg nem szivatom, hogy ő vegye meg a saját trambulinját meg nyaralását.. Szerintem ez kitolás a gyerekkel, van ismerősöm, aki ruhát is úgy ad, hogy szülinapjára kap új ruhát, amúgy nem. Én vettem minden nagyobb cuccot, ünnepekre kapja, van, hogy rokontól is, ezen felül egy rakás dolgot kap még, meg az én pénzemből nyaraltatom olyan helyen, ami neki is jó. Nem gondoltam volna, hogy valaki a gyerek pénzét nyaralásra költi..

2022. márc. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is fura. Nálunk 11 évesen kezdett zsebpénzt kapni a most 13 éves legnagyobb, havi 10-et, de pl. a sulis büfézését is abból kell állnia, arra külön nem kap. (Itthonról vihet kaját, plusz menzás is, szóval nem éhezik.)

Van egy 6 és egy 3 évesünk is, nekik nincs pénzük. Nincs olyan rokonságunk, akik pénzzel tömnék őket, a nagyszülőktöl személyes, tárgyi ajándékokat kapnak, pénznek nem is örülnének, a nagylány még zavarba is jönne tőle. Nekem nem tűnne szívből jövőnek, ahogy egy ovist valaki felköszönt, és a kezébe (vagy a szülő kezébe) nyom pár tízezrest. Ez a vidéki nagyszüleim szokása volt, de már a szüleim se vitték tovább.

Megtakarítási számlát se nyitottunk a gyerekeinknek, ehelyett ingatlanba fektetjük a pénzünket, és majd felnőttként mindnyájan kapnak egy-egy lakást. Más módon is segítjük majd őket természetesen elindulni az életben, ahogy minket is segítettek a mi szüleink, de nem tervezünk a kezükbe nyomni pár milliót se 18 évesen, se máskor, hogy tessék, kezdj vele, amit akarsz.

Amúgy a legnagyobb már alig várja, hogy diákmunkázhasson, és én ennek örülök. Na nem azért, mert kétkezi munkást akarok nevelni belőle, sőt, kifejezetten tudományos pályára tereljük őket, de fontos tapasztalásnak érzem a saját maga által megkeresett pénz feletti örömöt. Majd abból gazdálkodik, nem szülinapi pénzekből.

2022. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!