Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz anya vagyok...

Tényleg rossz anya vagyok azért, mert az 5 éves lányomnak vasalom a haját?

Figyelt kérdés

5 éves lányomnak nagyon göndör haja van. Vizesen a lapockáig ér, göndören a válla fölé.

Kezelhetetlen. Nagyon szép a haja addig, ameddig le nem fekszik. Akárhogy fonom be, akárhogy kontyolom, elfekszi, és utána nagy sírás árán lehet kifésülni. Jelentkeztem göndör hajas csoportokba, beszéltem fodrászokkal, egyik termék se használt. Ráadásul sokan azt tanácsolták, hogy csak vizesen fésüljem neki, mert göndören sokkal jobban sérül. Pedig már legritkább fogú fésű sem segített. Úgy összekócolódik a haja, hogy alig lehet kibontani. Ennél rövidebbre már nem akarom vágatni neki, mert 1. Rövidebb hosszal is összegubancolódik, 2. Így is alig lehet összekötni a haját.


Nem tudok mást tenni, mint kivasalni. Nagyon óvatosan vasalom, 90-100-110-120-fokon. Nem szögegyenesre nyilván, de azért vannak hullámok benne, és az 5-6. napra visszagöndörödik neki. Ettől tényleg rossz anya lennék?


(Ha valakinek van valami ötlete, írja le kommentben!)


2022. márc. 5. 15:00
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segít, ha nedves kézzel átgyúrom a hajamat miután az alvástól szálkás lesz.

Búbomra tűzöm ne dörzsölődjön.


Jah és nedves hajjal érdemes lefeküdni..


A szárított haj 1 napig kezelhető.


Plusz többedik nap el kell tűzni, le kell fonni.. fésülés nélkül..



Üdv

Egy göndörhajú


Ui

Magamnak sokszor én is vasalom.. ha tudom, hogy nem tudok vele foglalkozni..

1-1 alkalom oké de hetenge ne vasald neki

2022. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen mindegy hány fokon vasalod. Vasalod. Rendszeresen.

Ami szépen tönkre fogja vágni.


Az sem mindegy, hogy neked nem tetszik a gyerek haja, vagy őt zavarja?


Fésűléskönnyítő sprayt próbáltad már? Van külön gyerekeknek is.

2022. márc. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
52%
lehet, hogy jó anya vagy, de nem normális felnőtt.
2022. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Nemcsak engem zavar, őt is zavarja. Az óvodában csúfolták is, hogy kakastaréja van (hátul volt összegubancolódva az egész, az óvónő összefogta neki, de a púp ott maradt), ráadásul neki se kellemes, hogy hajmosás után alaposan át kell fésülni. Mindenféle spray-t próbáltunk már, az olcsótól a drágákig, még külföldi fésüléskönnyítőt is hozott neki a külföldön élő nagynénje. Olyan a haja, mint a drót.


#1 Köszönöm! A lefonásokról tudnál képet küldeni?

Az egyik mondatodat nem teljesen értem: "Jah és nedves hajjal érdemes lefeküdni.." ezt úgy érted, hogy vizezzem be a haját teljesen?

2022. márc. 5. 15:13
 5/36 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen tonkreteszed vele a hajat, nem is ertem, hogy gondoltad ??

Azert vannak sokan gondorhajuak, ott van pl. a rengeteg afrikai-feher felver, valahogy csak apoljak azokat a hajakat, anelkul, hogy tonkrecsesznek.


Curly method forum- a Facebookon ha tudsz angolul, nagyon hasznos.

2022. márc. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
57%
Roncsolod a haját. Majd amikor 16-20 éves lesz, akkor nyugodtan elmondhatod neki, hogy miattad hullik, töredezik, hal el a haja, mert gyerekkorában egy divatnak hódolva szándékosan tönkrevágtad a haját. Azt, hogy téged zavar a göndör haj, az a te dolgod, de egy 5 éves gyereket csak akkor zavarja, ha az anyja bagy bárki állandóan mondogatja, hogy csúnya. Ha annyira kezelhetetlen akkor vágd le rövidre neki. Sokkal jobban fogja szeretni.
2022. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
24%
A gubancok kifésülése sokkal jobban roncsolja a hajat, mint a heti egy vasalás 120 fokon. Ma már kaphatóak nagyon jó minőségű hajápoló hajvasalók is. Nem teszel vele rosszat, sőt.
2022. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
65%
16-20 évesen sehol nem lesz már az 5 évesen kivasalt haja, ne legyetek ennyire egyszerűek.
2022. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
14%
naahát, mindenkit lepontoztál mert azt írták baj ha vasalod
2022. márc. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
71%

Na akkor egyszer s mindenkorra:


A régi készülékekkel valóban ártottál volna, főleg azokkal, amiken nem vihető le a hőfok. A hajvasalás nem árt a hajhagymáknak, a legnagyobb kár amit okozhat az a hajvégek töredezése, elvékonyodása, de ez sokmindent mástól is megtörténik, ezért kell vágatni az aljából 3 havonta kb egy centit.


Ami sokkal ártalmasabb, mint a heti egy hajvasalás alacsony hőfokon:


Nem megfelelő mosási technika, vizesen fésülés, törölközővel megtörlés, meleglevegős szárítás (főleg ha nem megfelelő szögben végzed), hajgumi használata, és a legrosszabb ami történhet a hajjal: a kócos haj kifésülése. Ezek már a hajhagymáknak sem tesznek jót hosszútávon.


Bármelyik szakmabelit megkérdezed, ezt fogja mondani. Persze nem itt, mert itt mindenki hirtelen szakértő és hirtelen mindenkinek a kérdésben szereplő témával kapcsolatos munkája van. :))

2022. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!