Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rossz anya vagyok, ha megenged...

Rossz anya vagyok, ha megengedem a 14 éves lányomnak, hogy a barátjánál aludjon?

Figyelt kérdés

Nagyon jó a kapcsolatom a lányommal, mindent elmond, megbeszélünk, tudok bízni benne. 12 éves kora óta együtt van egy fiúval, akit jól ismerek, rendes srác. Most, hogy betöltötte a 14-et, megengedem, hogy nála aludjon hétvégente, vagy a fiú nálunk. De megbeszéltük, hogy 16 éves kora alatt, még ne szexeljenek, én meg bízok benne. Filmet szoktak nézni, beszélgetnek (néha ez éjfélig eltart).

Szerintetek rossz anya vagyok? Ezt általában még egy 16 évesnek sem szokták megengedni.



2015. ápr. 30. 13:04
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a jó anya nem az az anya, aki mindent megenged a gyerekének azért, hogy szeresse. Mérlegelném, hogy miért érzed úgy, hogy a 12 éves lányodnak párkapcsolatának kell lennie, és 14 évesen ilyeneket megengedsz. 16 évesen már nagymama leszel ezzel a hozzáállással, mert abban biztos lehetsz, hogy két évig nem csak aludni és filmet nézni fognak egymás mellett. Ennyire egyetlen anya se legyen naív!

Az anyaság felelősség, és nem barátság! Nagyon gyorsan helyére kell tenned a dolgokat! FELELŐSSÉGGEL tartozol a lányodért, ő nem a barátnőd, ő egy KISLÁNY! Korlátokra, határokra van szüksége. Nem azt mondom, hogy kőkeménynek kell lenni, de ez nagyon messze túl van a normális határon. Ezt szesrintem te is tudod. N31

2015. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Szóval már azt nem kellett volna engednem, hogy 12 évesen barátja legyen?
2015. ápr. 30. 13:10
 3/50 anonim ***** válasza:
90%

ha megengeded, ha nem, ha fiúzni akar, akkor fog

ha szexelni akar, akkor azt is fog


a fog.gátlásról is beszéltél vele? szerintem az a legfontosabb!

2015. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
39%
Szóval nem. Lepontozhatsz, de szerintem felelőtlen szülő vagy, aki veszélybe sodorja a saját lányát, mert nem mer neki nemet mondani. Így könnyebb, hogy jópofizol vele, és te vagy az az anyuka, aki nagyon menő, nagyon laza és mindent megengedsz, gyakorlatilag ezzel nyered el a szeretetét, csak amikor 16 évesen már mindenki ku rvának fogja tartani, akkor majd vígasztalhatod otthon, hogy ááá, dehogy!
2015. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan egy olyan oldalon kérdezel erről, ahol a 10 évestől bárki írhat?

Így döntöttél. Aztán majd kiderül, helyesen , vagy helytelenül tetted. A "jó" anyaság nem annak a függvénye, hogy mások miként vélekednek bármilyen nevelési módról, hanem majd a későbbiekben kiderül, helyes úton jártál-e?

2015. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
67%
azzal a mondattal értek egyet,hogy nem biztos,hogy 2 évig csak filmet néznek. most igen,de 3 hónap múlva fél év múlva? a srác mennyi idős? lassan abban a korban lesz,mikor csak a szex körül forog az agya. tisztelet a kivételnek,de a tízenéves fiúk háromnegyede azzal foglalkozik,hogy jusson be a lányok bugyijába. kb a csillagokat az égről érte. ettől még lehet,hogy a te lányod töük megbízható,reméljük nemet mond a sokadik próbálkozásra is :-)
2015. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
69%

"ha megengeded, ha nem, ha fiúzni akar, akkor fog

ha szexelni akar, akkor azt is fog"


Azért egy normális szülőkkel élő, stabil értékeket hordozó családban egy 12-14 éves lánynál el lehet érni, hogy először gondolkodjon és utána cselekedjen! Nem ritkaság manapság sem a normális családi hattér és a minimum erkölcsi elvárások. Ez pont nem az a helyzet, de azért még akadnak értelmes szülők!

2015. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
51%

#1, ez hülyeség. nyilván ismeri a lányát, és az írásából az jön le, hogy a lány sem buta, és tényleg remek a kapcsolatuk.

Ilyen vagyok és voltam én is anyukámmal, nem tiltott, nem korlátozott, megengedte, hogy a barátomnál aludjak.

ha netalántán mégis szexelnének, gondolom annyira felvilágosult a lány, hogy védekezzenek. (én is 14 évesen veszítettem el, és lám, nem lettem se terhes) és imádom anyámat, így idősebben már barátnők vagyunk, mindent elmondok neki, és nincsenek titkaim, és soha nem is kellett titkolóznom vagy sunnyognom, pont azért, mert képest volt nem gyerekként kezelni, és engedni, ami ésszerű határok között volt.


szerintem ez egy normális, modern anya-lánya kapcsolat, amit így is kéne továbbvinni.

20L

2015. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
50%
Most komolyan büszke vagy arra, hogy 14 évesen már dugtál? Gratulálok, ez aztán a modern anya-lánya kapcsolat! Hagyjuk, hogy ez kiről - mit mond el!
2015. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
60%

7: jaj kérlek

ja egy hormonnal teli 10éves biztos majd azt mondja: jaj ne, anyu mondta hogy ne!

ha akarja meg fogja tenni

hány lány fekszik a pasija alá, mert akkor azt hiszi jobban szereti és nem hagyja el?

ha nem alszanak együtt akkor is szexelhetnek!

2015. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!