Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is sóvárog a régi élete...

Más is sóvárog a régi élete után miután megszületett a gyerkőc?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, kislányom 16 hónapos és a mindenem. Sosem gondoltam, hogy ennyire lehet valakit szeretni és félteni. Viszont az utóbbi időben sokasodnak az itthoni gondok, rengeteget vagyok vele egyedül, segítségünk sem nagyon van és azon kaptam magam, hogy rengeteget gondolok a múltamra, hogy milyen jó lenne visszamenni az időben és mennyire másként csináltam volna sok mindent. Megijeszt a gondolat, hogy most már soha többet nem leszek olyan gondtalan mint gyerek előtt, hogy akárhova megyek és akármit csinálok innentől mindig az lesz bennem, hogy mi van a gyerekkel és hogy neki hogy jó. Szóval mintha feladtam volna magamat és az életemet. Tudatosan terveztük őt és persze tudtam, hogy teljesen meg fog változni az életem és ez örökre szól, de nem gondoltam, hogy ennyire nyomasztó lesz. A barátnőimnek még nincs gyereke és néha kicsit irigykedem rájuk, hogy csak maguk felé tartoznak felelősséggel, azt csinálnak amit akarnak én meg egy börtönben érzem magam kb. Aki állandóan mos-főz-takarít és azon izgul, hogy mindent jól csinál-e. Ez fog változni idővel, mondjuk ha visszamegyek dolgozni és nem csak itthon leszek, vagy így marad?
2022. márc. 5. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Néha nekem is eszembe jut, mennyivel több időm volt a saját dolgaimra.

De ilyenek már akkor is eszembe jutottak, amikor még nem volt gyerekünk - visszagondolva arra, amikor még egyedülálló voltam. :-)

És hadd nyugtassalak meg: nem lesz ez így örökre. 10-12 éves kor felett a gyereket már egyre inkább otthon hagyhatod egyedül. Önállóan közlekedik, egyszóval nem lesz ilyen beszabályozott az életed. Persze a gyerek örökre felelősség marad, de idővel hozzászokik az ember és fel se tűnik neki.

2022. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem marad így. Az én lányom 14 éves, de nem "akadályoz" semmiben, sőt, igyekszik minél több időt a barátaival vagy egyedül tölteni. Újra van időm magamra, olvasni, filmezni, barátokkal beszélni.
2022. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Nekem egyáltalán nem hiányzik az az időszak, amikor még nem volt.

Esetleg apuka vagy nagyszülők nem tudnak besegíteni, hogy több időd legyen a barátnőidre?

Vannak akiket megvisel az otthonlét a gyerekkel. Szerintem változni fog, ha már dolgozni fogsz. Akár a játszótéren is összebarátkozhatsz más anyukákkal, akiket áthívhatsz néha magatokhoz, vagy egyszerre mentek ki a játszótérre. Lehet ám programozni a gyerekkel is, rengeteg anyuka vágyik felnőtt társaságra, szerintem így tök jól össze lehet hozni.

2022. márc. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem. De hozzá tartozik a dologhoz, hogy az első gyerkőc 6 év próbálkozás után jött össze, szóval egyrészt mindenre IS volt időnk kettesben, másrészt iszonyatosan sokáig vártunk arra, hogy szülők lehessünk. Most már nagyok, 3 éves a legkisebb, így évente 3-4 éjszakát tudnak anyukámnál aludni, mi meg akkor gyorsan pótoljuk az összes színházat és koncertet, ami addig hiányzott. 😄 De ezen felül nem hiányzik semmi.
2022. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Pár éve én is ezt éreztem. Most már 4 éves és aktívabb az életünk, mint valaha és full jó minden.
2022. márc. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Én is érzek így.

29 vagyok, van egy 6 hónapos kisfiam.

Imádom őt. De en rettentő társasági ember vagyok, imádtam a barátaimmal lenni,bulizni, utazgatni, a spontán dolgokat stb

Azt gondoltam könnyű lesz lemondanom ezekről egy időre, de szülés után jött a depresszió, és nyilván az sem segít hogy én nagyon messze költöztem a páromhoz a barátaimtól távol.

Úgyhogy nehezen éltem meg az elején.

Nagyon hiányzik a régi életem. És még mindig furcsa,hogy van egy fiam.

Nekem a párom minden nap dolgozik (kivéve hétvégén) így nyilván én is reggeltől estig egyedül vagyok. Segítsünk nekünk sincs.

Én most elkezdtem heti 3xor aerobikra járni itt a városunkban, igaz este 8kor kezdődik de párom előtte ér haza így tud csak vigyázni a fiunkra.

Ez kikapcsol és segít kicsit felfrissülni lelkileg.

Nekem párom sokszor mondta már,hogy egy hétvégén látogassam meg a barátaim, aludjak ott, menjek bulizni stb

De még mindig nincs szívem elmenni egy egész estére a fiam mellől. Pedig tudom hogy nem lenne baj ,de a szívem nem engedi 😅

De megfogadtam, hogy nyáron mindenképp meglátogatom a barátaim és kirúgok a hámból 2 havonta 1xer ,hiszen attól hogy gyerekem van nem szűnök meg létezni.

Sajna itt még mindig nem ismerek senkit ahol a párommal élek,viszont ha lenne itt egy barátnő stb nyilván többször is elszabadulnek.

Bár tény hogy semmisem lesz olyan mint régen. Úgy szórakozni meg élni már nem fogok mint gyerek előtt.

De ha 5 évvel később vállalok gyereket is ezt érezném. Jó ez így.

2022. márc. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
9 éve hiányzik a gyerektelen élet
2022. márc. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem marad így, és ezt szerintem minden szülő hiányolja.

Csak ezt 16 hónapos mellet még nem látod, én sem láttam, csak. Később

Sőt akkor szintén nem beszélt erről más anyuka csak utólag. Mindenki szégyellte h így érzett. Pedig errol kell beszélni.

De tényleg lesz mozgalmas életed még, tele én idővel.

Élj a mának mert olyan gyorsan felnőnek. Ovis a fiam de már hol van az amikor pici volt én én kellettem neki csak. :)

2022. márc. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem marad igy, es szerintem mindegyikunk erez igy, meg ha nem is vallja be, meg van aki jobban, van aki kevesbe.

DE annyira hamar megnonek! En is mintha most szultem volna, es mar 7 eves, mar sokkal szabadabb vagyok, es ha belegondolok, hogy meg 4-5 ev es mar nem akar majd velem lenni, mar most elfog a sirhatnek. Elvezzuk ki, foleg, ha csak egy van.

2022. márc. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Huh, nekem nem a gyerek előtti életem hiányzik, hanem azokból bizonyos dolgok, például: nem csinálhatok ezt-azt amikor kedvem van pl.: most kedvem van varrni, de nem tehetem.... vagy, hogy nem hagyhatok elől dolgokat és a dolgok sem mindig maradnak a helyükön 😄


De igyekszem ezeken túllendülni, mert pár év és újra csinálhatom ezeket.

Minden kornak meg van a maga varázsa és "átka".


A gyerekedért mindig fogsz aggódni, csak máshogy. Ez nem fog változni.

Azonban, ha kiszakadsz ebből a körforgásból, amiben benne vagy és felnőttekkel is körbeveszed magad, szerintem a lelkedned könnyebb lesz.

Nyugi, jól csinálsz, kulönben nem gondolkodnál ezen...


Az ember meg általában mást szeretne, mint amije van...gyereket, nem gyereket, hullámos vagy egyenes hajat. A tipegőkkel nem könnyű, ezért látod most egy véget nem érő őrületnek/káoszban/"börtönnek", viszont itt is igaz, hogy idővel jobb lesz.

2022. márc. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!