Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog nagycsaládos youtuber anyukától egy olyan live, miközben a háttérben síró, hisztiző gyerekét figyelmen kívül hagyja?

Figyelt kérdés

Nem akarom nevesíteni, youtube-on gyakran szereplő 4 gyerekes anyuka, aki egyelőre önjelölt pszichológusként játszik "megmondó embert". Legutóbbi live alatt az egyik kislánya hisztizett, sírva hívta az anyukáját, ő pedig szemrebbenés nélkül nyomta közben a szokásos kettő órás monológot. szerintem meg sem hallotta volna, ha hozzászólók nem jelzik, hogy már sajnálják a kicsit. Válasza annyi, nem mehet megvigasztalni, mert ez most az apuka dolga, hiszen ő rá bízta és akkor majd az apuka biztos azt gondolja, nem bízik benne, hogy ő ezt a helyzetet kezelni tudja.

Előbbi videóiban többször elhangzik, az ő gyerekei sosem hisztiznek... Most meg láthatóan úgy hozzászokott ehhez a hanghoz, hogy láthatóan nem ütötte meg az ingerküszöbét, hogy legalább annyit mondjon, live-ban lesz egy kis szünet, mert a gyerek az első. De nem...

Ti erről mit gondoltok?

Ha láttátok, vagy esetleg látatlanul, leírtak alapján.

(Légyszi ne nevesítjük, egyrészt, mert töröltet minden számára nem pozitív véleményt, innen is, másrészt nem is lenne illendő kiírni a nevét.)


2022. márc. 6. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Van olyan, mikor a visìtò gyerek megvìgasztalhatatlan, ès annyit lehet tenni, hogy megvàrja az ember mìg magàtól abbahagyja.

Ha az anyjàt hìvja, akkor ez nem az az eset. Szerintem bunkòsàg volt az anyàtòl, hogy nem ment oda a gyerekèhez. Meg az is hogy ilyen àllapotàban mutatta neten. Èn sem szeretnèm, ha a hàzisàrkàny pillanataimat közzè tennèk.

2022. márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem minden gyereket lehet öleléssel, puszival megvigasztalni. Nekem hamarabb lenyugodnak a gyerekeim, hogyha úgy teszek, mintha meg se hallanám.
2022. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

És igen, apukának is ki kell venni a részét a gyereknevelésből, neki is ki/meg kell tapasztalnia a gyerekkel kapcsolatos szituációk kezelését. Mi ebben a szörnyű?

Oké, utálni kell a yt meg insta anyákat, mert szépek meg edzenek, de ez már túlzás. A kákán is csomót keresel.

2022. márc. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Édesanya vagyok. A külsőmmel nincs problémám. Nem edzek - alkatilag nagyon vékony vagyok.

Miért gondolod, hogy irigységből írtam?

Engem felháborított... Nekem nem arról szól az anyaság, hogy minden más fontosabb.

Apukának ki kell venni a részét. No de amikor a kislány keservesen hívja az anyukáját? Közben anyuka meg marha fontos dolgot csinál, órákig szövegel...

Nekem ennek nem esett jól fültanúja lenni.

Ja és még valami. Legalább kikapcsolom a kamerát, mert nincs jogom rögzíteni és a nagyvilág elé tárni a gyerekem hisztijét. Ennyire védjük már a személyiségét! (Szerintem egyikünknek sem tetszene, ha anyánk feltenne egy videót, amiben háttérzajként toporzékolunk. Úgy, hogy közben a nevünk is elhangzik.)

2022. márc. 6. 21:06
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem ezeket az insta mamikat, de nem is nézem őket. Javaslom, hogy ha nem esik jól ne kövesd, főleg ne nézz meg 2 órás liveot. 🤷‍♀️
2022. márc. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%

Apa ideje vagy sem a gyerek az anyját hívta.Illett volna oda kullogni legalább megnézni mi kínja van szegény gyereknek..

Persze mikor fontos dolog és baj van belőle utána mindenki hibás csak ő nem amiért nem nézte meg időben,hogy mi a baj.


Volt egy párocska aki éjszaka is hagyta sírni a csecsemőt,hogy "ne szokjon rá" arra,hogy felkapkodják,meg hát majd abba hagyja.

Egy idő után mégis megunták,hogy olyan keservesen sír (a f*szt csak fostak gondolom hogy a szomszéd szóvá teszi majd a hangos gyerek sírást,vagy rúgtak é..) és az anyuka átment rá nézni.

Ki szabadult a ketrecből a vadászgörény és lerágta a gyerek ujjait.


K*rvára megérte rá se nézni.A gyerekek többnyire okkal sírnak,akkor is ha nagyobbak.Inkább a semmi miatt menj 100x is mint egyszer egy ilyenre.

2022. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Én is anya vagyok. Nekem is tudja úgy tettetni a gyerekem, mintha sírna, pedig egy könnycsepp nem jön ki a szeméből.

Álszenteskedsz, de nagyon. Ha olyannyira fontosak a gyerekeid, meg olyan szuper anya vagy, akkor miért nézel 2 órás live-ot? Nekem ez nem esik jól ÉDESANYAKÉNT, hogy annak vagyok közvetett módon szmetanúja, hogy egy ÉDESANYA 2 órás live-ot néz, mert "Nekem nem arról szól az anyaság, hogy minden más fontosabb"


Na látod, meg lehet fordítani a kérdest!

2022. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem néztem, hallgattam, házimunka közben, laptopon (mert okostelefonom nincs!)

Nem hallgattam végig, ne aggódjatok.

2022. márc. 6. 21:25
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Én meg sorozatot nézek a gyerekek mellett,hű de szar anya lettem.🤷🏼‍♀️

Ezen az oldalon mindenért szar anya vagy.Már azzal is,hogy anya lettél abba a dobozba rak egy másik.Toxikus egy közösség ahhoz képest,hogy szülőkből áll.😅

2022. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Derjaderja ***** válasza:
75%

Ha az apjukkal vannak, akkor az ő dolga megvigasztalni. Ha mindig kiszalad az anyuka, akkor nem tud az apuka sem megfelelő kapcsolatot kiépíteni a gyerekekkel. Egy extrém eset (például egy váratlan nagyobb sérülés vagy induló betegség) esetleg kivétel.


Én szoktam órát, előadást tartani online. Amikor a kisfiam 2-3 hónapos volt, akkor ott volt a karomban (ami azért elég szívás volt, de akkor nagyjából még nyugton volt). De később olyankor vagy ha a főnökkel skype-olok, akkor az apjára van bízva. Nekem is volt, hogy 15 perce hallottam, hogy üvölt a gyerek a másik szobában. Nagyobbként is néha van nyüszögés.

Az üvöltésnél anno abbahagytam az órát, amikor látszott, hogy reménytelen, de akkor még baba volt a kicsi. Mostanában már nem teszem ezt, utána elmarasztalhatnak a munkában, meg amúgy is, az én gyerekeim sose voltak senkire hagyva azért hogy én körmöshöz menjek, edzeni menjek, barátokkal találkozzak (mert egyiket se csinálom) vagy a párommal elmenjünk valahová (azt se csináljuk, amióta vannak). Ez az egyetlen és nem gyakori eset.

Ha baby sitterre, nagyira hagyja vki a gyereket vagy bölcsibe viszi, akkor is sírhat.


Persze érdemes mindent megtenni hogy jól bírja az ilyesmit a gyerek, már az előző napokban is kifejezetten nyugodtra tervezni a napot, hogy ne merüljön ki a tűréskerete.

2022. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!