Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha le szeretném mondani a...

Ha le szeretném mondani a GYES-t milyen papírok szűkségesek hozzá?

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem, ha van munkaviszonyod, akkor bemész a munkahelyedre, elmondod mikor akarsz munkába állni, és a munkaügy megcsinál neked mindent. Ök minden papirt megmondanak mit kell kitölteni, bár nekem ehezz pár éve semmit nem kellett kitölteni, nem tudom, hogy ma már nem-e változott ez.
2008. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ma már éjjel-nappal dolgozhatsz GYES mellett, nem kell lemondanod, ha még jár. Most találtam új munkahelyet és kellett egy igazolás, napi 8 óra munka mellett lazán megkaptam.
2008. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Off, Bocsi 2. válaszadónak üzenem akkor nem vagy bejelentve!!! Gyes mellet nem lehet foglalkoztatni senkit!!
2008. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
De lehet én is dogozok gyes mellett 8 órát lehet!
2008. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
De csak akkor dolgozhatsz gyes mellett napi nyolc órát ,ha a gyermek elmÚlt egy éves!
2008. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Teljes munkavállalás gyes mellett



A családok támogatásáról szóló törvény új rendelkezései szerint lehetőség van arra, hogy a gyermek egy éves kora után, GYES igénybevétele mellett a szülő legfeljebb négy órás napi munkaidőben dolgozzon, illetve akár teljes munkaidőben is munkát vállalhat - feltéve, hogy maga választja meg a munkavégzés helyét. A GYES folyósításának nem feltétele a fizetés nélküli szabadság igénybevétele.



Méltánytalan lett volna, hogy azok, akik otthon maradnak, munkaviszonyukban felmondási tilalom alatt állhatnak, akik viszont gyermekük egy éves kora után részmunkaidőben visszatérnek a munkahelyükre, elveszítik a felmondási védelmet. A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény, valamint egyéb munkaügyi tárgyú törvények módosításáról szóló 2005. évi CLIV. törvény, mely 2006. január 1-jén lépett hatályba, felszámolja az indokolatlan különbséget.



A felmondási tilalomra vonatkozó új rendelkezés szerint a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak, illetve a gyermek három éves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának időtartama alatt. A felmondási védelem tehát mostantól nem a fizetés nélküli szabadsághoz, hanem a GYES folyósításához kötődik - függetlenül attól, dolgozik-e a kismama, illetve a GYES-t igénybe vevő szülő.



2006. március 7.

2008. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Már lehet dolgozni gyes mellett, ha a gyerek elmúlt 1 éves.
2008. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek 1 éves kora után már lehet GYES mellett dolgozni nem csak 4 órában.

A gyermekgondozási segélyben részesülő személy (a nagyszülőt kivéve) kereső tevékenységet


* a gyermek egyéves koráig nem folytathat (kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját)

* a gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat.


A nagyszülő


* a gyermek három éves koráig egyáltalán nem,

* a három éves kor után pedig csak napi négy órás vagy otthon végzendő munkát vállalhat.

2008. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
91%
De egyébként ez nem rég óta van igy talán két éve ,hogy lehet gyes mellett dolgozni!
2008. dec. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azt tudnám, hogy miért kell lepontozni azt, hogy gyes mellett lehet 8 órában dolgozni. Nézzétek meg a www.magyarorszag.hu-n, december 9-én frissítették, tehát csak nem hülyeség. Ott le van írva.

" Dolgozhat-e a gyesre jogosult szülő?


A gyermekgondozási segélyben részesülő személy - ide nem értve a nagyszülőt - kereső tevékenységet


1. a gyermek egyéves koráig nem folytathat (2004-ben még a gyermek másfél éves koráig nem dolgozhatott a szülő), kivéve a kiskorú szülő gyermekének gyámját;

2. a gyermek egyéves kora után 2006-tól már időkorlátozás nélkül folytathat (2005. végéig a napi 4 órát meg nem haladó időtartamban vagy, ha a munkavégzés az otthonában történt, időkorlátozás nélkül folytathatott)."


De nem muszáj nekem elhinni, itt van leírva ugyan ez: [link]


Ami mellett nem lehet dolgozni, az a GYED, illetve a GYET mellett nem lehet 4 óránál többet.

2008. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!