Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES alatt miből fedezitek a...

GYES alatt miből fedezitek a saját "plusz" igényeiteket? Nem rossz érzés, hogy a férjetektől kértek rá pénzt?

Figyelt kérdés

GYES alatt hogyan osztjátok el a költségeket, a pénzt? Ha magatokra "kell" költenetek, a férjetektől kértek rá? Amíg dolgoztatok, akkor is közös kasszán voltatok?


Amíg én is dolgoztam, majdnem pont ugyanannyi volt a kettőnk fizetése. Felezve fizettük be a hitelt, számlákat,vásárlásokat, mindent, így kb. mindkettőnknek ugyanannyi (kevéske) "zsebpénze" maradt. Az én megtakarításomból mentem pl. fodrászhoz (persze nem havonta), abból vettem bérletet, fizettem be a telefonszámlám, szóval minden olyan dolgot, ami csak az én szükségleteimet fedezte.


A GYES viszont jóval kevesebb, mint a fizum, "beadom" a közös kasszába és nem marad egy fillérem se, még egy bérletet sem tudok magamnak venni, nemhogy fodrász.


A férjem úgy tartja igazságosnak, ha az ő "fennmaradó" pénzének a felét nekem adja. Nekem ez rossz érzés legbelül, persze az eszemmel tudom, hogy nem én tehetek róla, de olyan érzés, mintha az ő kontójára fedezném az "extra" igényeimet.


Korábban olyan jó érzés volt, hogy nem voltam "mínuszban" hozzá képest.


Éreztétek már ilyesmi miatt rosszul magatokat?


2011. okt. 31. 09:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljesen alap volt a közös kassza, mind a ketten nyugodtan költünk magunkra is.


Sosem merült fel bennem, hogy férfiként ne bízzak meg a barátnőm/jövendőbeli feleségem értékmegítélésében :)


Egyelőre még gyerek téma nincs, de volt már olyan, hogy ő volt munkanélküli és bevétel nélküli, de ez sosem volt téma. Közös kassza, egy számlára ment a pénz, amikor meg nem volt közös számlánk még, akkor meg egyszerűen odaadtam neki a kártyámat, mert amíg itthon volt, általában ő intézte a bevásárlást.

2011. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a felállás. Szerintem ez szokás kérdése. Amíg dolgoztam az én fizum több volt. Mi teljesen közös kasszán vagyunk, amíg tart a fizetése mindent ő fizet, utána meg jön az enyém...ha neki kell valami ugyanúgy megveszi az "én" pénzemből mint ahogy én az "övéből". Szerencsénk van mert mindketten jószívűek vagyunk, nem szórjuk eszetlenül a pénzt de nem is vagyunk skótok. Amit szeretnék azt megvesszük (természetesen ésszerű kereteken belül). Soha nem okozott problémát, de nálunk ez a kezdetektől így van, minden közös.
2011. okt. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk attól a naptól, hogy összeköltöztünk, van egy nagy közös persely meg egy bankszámla. Mindig képben voltunk / vagyunk, hogy kinek honnan mennyi bevétel várható. Amióta bébik vannak, nyilván más lett a fontossági sorrend, de érdekes módon valahogy nagyobb az egyetértés is, hogy mire költünk, mire nem. Örülök, hogy így alakult.
2011. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
hát, az én férjem elég skót, én meg szórom a pénzt (nem ésszerűtlenül, csak olyan sokmindenünk hiányzik még, hogy két nap alatt 200 e ft-ot simán el tudnék verni). Most pl. a baba érkezéséig még hiányzik pár dolog, amit persze a férjem is tud, és amikor szükség lesz rá, meg is veszi, de én jobb szeretném már hamarabb beszerezni, hogy ne utolsó pillanatban szaladgáljunk érte. A gyesemből a számlákat fizetem, a vodafonon kívül, mert az céges, és majdnem 30 e ft. Ami marad, abból gazdálkodok magamnak. Most viszont megkért, hogy fizessem ki a vodát, mert nem volt rá pénze, így egy fillérem sem maradt, és folyton a nyakára járok, hogy adjon pénzt. Ciki, de ez van. Ő is ad természetesen, de neki céges számlája van, és nem tudok róla kivenni, mert a kártya mindíg nála van. Amúgy azzal a pénzzel el kellene számoljon a könyvelésben, persze, hogy nem szeretné, ha feleslegesen költenék. Meg is értem. Ha nem volna szükségünk minden fillérre, maradna nekem is bőven, így viszont csak akkor költünk, ha muszáj. PL. széket akkor veszünk, ha már összetörik alattunk. Utolsó utáni percben. Mikor rinyálok neki, meg szokta kérdezni, hogy volt már valami, amit akartam, de nem kaptam meg? Csak az nem mindegy, mikor kapom meg.
2011. okt. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nálunk sincs olyan,hogy ez a te pénzed,ez meg az enyém.Összeköltözésünk óta nálam van a bankkártyája,és én osztom be a pénzt,elvégre én vezetem a háztartást,én vagyok a gyerekekkel.Természetesen,ha kell valami neki vagy nekem,akkor megbeszéljük és megvesszük.

2011. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudnék úgy élni, hogy azt érzem, kérnem kell a férjemtől.Nekünk közös a bankszámlánk, két kártyával. Mindketten oda kaptuk a fizunkat, most én a gyedemet. Nem azért nem keresek, mert lusta vagyok dolgozni, hanem az ő gyrekével vagyok itthon, ami sokkal keményebb meló, mint 8 órában dolgozni. Ez 24 órás kőkemény munka.
2011. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Ez a közös bankszámla gondolat egyre jobban tetszik, úgy talán én is jobban közösnek tudnám tekinteni a pénzt. A férjem alapból nem sóher és nem is irigy, de nálam jobban megfogná a pénzt (én sem szórom, ne úgy értsétek, de ő férfiként a motorozásán kívül tényleg semmire nem költ, arra is alig). Ez az egész helyzet bennem kelt rossz érzést. Főleg azért, mert kb. 5-15 ezer ft, ami marad, azon kell osztoznunk, és olyan cikinek érzem azt mondani, hogy a 10 ezer maradékból elmennék pl. kozmetikushoz.


Ti hogy beszélitek meg, mi az, amire költeni szeretnétek? A másik beleszólhat, hogy inkább ne, majd jövő hónapban?


Vagy ő venni szeretne pl. egy pulcsit magának, hogy mondjam azt, hogy a telefonszámlám fontosabb? Lehet, hogy túlságosan felnagyítom a problémát.... Amíg én is dolgoztam, fejenként maradt kb. 10-15 ezrünk, az azért több pénz volt.


Persze még így is összetehetem a két kezem, mert sok családnak ennyi pénze sincs, tudom!!!!

2011. okt. 31. 11:00
 8/18 Jubilee ***** válasza:
100%
Nekünk is az esküvő óta közös a bankszámlánk. Nincs én pénzem, te pénzed. Minden közös, mindent onnan fizetünk. Szerintem családon belül ez nagyon jó így. :)
2011. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyértelmű a közös kassza.

És ne haragudjatok, de kiver a víz,mikor ilyet hallok,hogy kölcsön kellett kérjek a férjemtől/feleségemtől. Mi már ez????


Közös bankszámlaszám, itthon közös persely, én is veszek ki, ő is vesz ki, mikor ki megy boltba vásárolni, nagyobb kiadásokat megbeszéljük, futja -e vagy majd később.

De ő olyan kis rendes, ha van egy kis maszek pénz,mindig csempész a pénztárcámba pár ezrest:):)

2011. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld levetkőzni a mostani felfogásod, ne legyen lelkifurdalásod! Az egyik válaszoló már írta, a gyermeketek az övé is. Te most azért nem tudsz keresni, mert őt látod el (sőt, gondolom a férjedet is - házimunka is munka, ha szigorúan nézzük akár még pénzben is ki lehet fejezni!). A másik dolgog, hogy a fodrász-kozmetikus nem csak öncélú kiadás (nem csak wellness, persze az is), de ezzel őt is megtiszteled, hogy adsz magadra. Lehet, hogy most nem így érzékeli, de hidd el, ha elhanyagolnád magad, az már feltűnne neki. Persze, nem azt mondom, hogy a büdzsé összes fennmaradó összegével Te rendelkezz és csak ilyesmire legyen költve, de ennek igen is helye van. Szerintem.
2011. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!