Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki dönt a gyerekszoba takarítá...

Ki dönt a gyerekszoba takarításáról?

Figyelt kérdés
A szülő vagy a gyerek dönt a porszívózásról,ruhák elpakolássáról stb...

2022. márc. 20. 08:28
A kérdező szavazást indított:
A gyerekszoba a gyereké ő dönt a szobája sorsáról.
Az én házam az én szabályaim.A szülő dönti el.
56 szavazat
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
93%
A szülő dönt, a gyerek csinálja.
2022. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
97%

Az én hazamban én döntök. A gyerekszoba is a házam része, a gyerek azt csak használja. Evidens, hogy én döntök róla.

Más kérdés, hogy konkrétan mi lenne a kerdesed. A 3 éves gyerek nem takarit, a 16 éves szobája mocskos vagy a huszonéves már dolgozó gyerek szobája a disznóól?

2022. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
14-15éves
2022. márc. 20. 08:38
 4/49 anonim ***** válasza:
34%

Hány éves a gyermek?

És mennyire perfekcionista a mama?

2022. márc. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a 14-15 éves lesz szíves kitakaritani.

A gyerekem kimondottan kupis, a szobája mindig káosz. Ruhák a földön, könyvek szanaszét, millió cucc az ágyon, stb. Zavar, de nem annyira hogy napi problémát csinaljak belőle. Amiből viszont azt csinálok, az az etelmaradek. Ha azt látok, azonnal takarítania kell és olyankor aztán mindent.

2022. márc. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Ezen a héten minden ki lett takarítva.Most meglátott egy poharat és elszabadult a pokol.
2022. márc. 20. 08:44
 7/49 anonim ***** válasza:
26%

Sokan forditva ulnek itt is a lovon. A gyerek is egy individum mint a szulo. Sajat akarattal rendelkezik.


Itt az a helyes valasz, hogy a szulo atbeszeli a gyerekkel, hogy a szobaban legyen rend, a gyerek meg majd akkor megcsinalja ha akarja.

De azt a szót, hogy MOST. El kell felejteni.


Most nem terek ki ra, hogy ennek neveles pszichologiai szempontbol miert van jelentossege. Ahol a gyerek 14/15 eves es ellenakaratokat tanusit a szuloi utasitassal szemben, ott tobbszor is meglett sertve a gyerek határa a multban.

2022. márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
71%

7!


Inkább te ulsz fordítva a lovon. A szülő dönt. Nem a gyerek.



Kerdezo!


Ha tudod hogy anyad/apad ugrik a poharra, akkor miért nem viszed ki idoben?

Az én anyam nem szerette, ha bent ettünk vagy ittunk a szobában. Ha nem volt otthon simán bevittuk az ételt, italt, aztán ha épp leeseett a morzsa felszedtuk vagy felporszivoztunk, a tányért kivittuk és a probléma meg volt oldva.

2022. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
27%

"Inkább te ulsz fordítva a lovon. A szülő dönt. Nem a gyerek."


A szulo dont de nem eroltethet semmit.


Mindegy, nem ertitek. Vegyetek targytslannak az irast.

2022. márc. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
A ház többi részén mindent szó nélkül megcsinálok.Azokat le se szarják.De ha a szobámba van "elképsztő"rendetlenség akkor már megy az ordítozás
2022. márc. 20. 08:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!