Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik gyerek pro-kontra?

Harmadik gyerek pro-kontra?

Figyelt kérdés

Nalatok mi szolt ellene, mi mellette, es hogy dontottetek vegul?


Tudom, tudom, ha ki kell irni egy ilyen kerdest, akkor inkabb ne vallaljak, meg globalis felmelegedes, stb. Aki nem vallalt egy gyereket sem, kerem, hogy az se irjon.


Azok valasza erdekel, akik ket gyerek utan gondolkoztak harmadikon, es mar dontottek, hogy legyen-e vagy sem, es meselnenek a dontesukrol, es annak eredmenyerol. Koszi.



2022. márc. 24. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem lett harmadik.

Egyrészt kicsi hozzá a ház (persze azt lehet bővíteni, ha nagyon akarjuk), másrészt az előző kettőhöz is viszonylag öreg szülők vagyunk. Harmadrészt idővel, energiával, logisztikával ezt a kettőt normálisan bírjuk, de ennél többet csak nagyon erős kompromisszumokkal bírnánk. Ezzel együtt, ha mégis jönne a harmadik, nem vetetnénk el, várnánk, szeretnénk és becsülettel felnevelnénk. De magunktól nem teszünk ennek érdekében.

2022. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Pro: akar harmadik gyereket. Komtra:nem akar. Nem agysebeszet.
2022. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindigis két gyereket szerettünk volna. Hülyén hangzik, de egyet apa cipel másikat anya elven 😄 Két gyereket szerintem egyszerűbb logisztikázni, könnyebb másokra bízni őket ha program van (nálunk legalábbis szempont, mert nem olyan rugalmas a család hogy 3 gyerek futkosson a lakásokban), utazni is egyszerűbb.

Ennek ellenére én 3 tesós gyerek vagyok, azaz 3an vagyunk testvérek és szerettem hogy sokan vagyunk. A legnagyobb tudott már vigyázni a kicsire, együtt tudtak hazajönni az iskolából meg ilyenek. Megvolt az előnye a korkülönbségnek.


Na most egyszer úgy történt, hogy gyógyszer mellett nem jött meg a menstruációm és rá kellett jönnöm, hogy bizony a harmadik gyerek gondolata kettős érzéseket váltott ki belőlem. Belőlünk. Kétségbe estünk, hogy se az autó, se a ház, se a pénztárcánk nem bírna el egy harmadik gyereket. Nyilván mi emberileg örültünk volna, de a harmadik gyerek érkezése szerintem inkább a környezet biztosságán múlik. Nálunk nem férne bele. Tervezés ide vagy oda, igaz az állítás, hogy ahol van kettő, elfér a harmadik is, de én úgy látom hogy anyagi szempontból viszont nem mindegy. Így mi nagyon örültünk amikor kiderült nem vagyok terhes és még egy jó darabig biztosan két gyerekesek leszünk.


(Plusz az sem mindegy, hogy az anya hogy bírja a terhességet és a szülést. Nekem 1 természetes és 1 császár után nagyon szét ment a testem, már csak emiatt is ideges voltam, amikor azt hittük terhes vagyok.)

2022. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
3 lesz, 3 gyereket akartunk. Most várom a harmadikat. A házunk elég nagy mindannyiunknak, őket becsülettel fel tudjuk nevelni. Én úgy érzem, hogy anyaként állok a leginkább helyt az életemben. Remélem, hogy nem történik semmi olyan ok, ami hirtelen veszélyeztetné a felnevelésüket. Most jelenleg kényelmesen elvagyunk.
2022. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
#3 attol is függ mennyi a korkülönbség!Mondjuk egy 10 évest nem cipelunk.Nekem 21 éves a fiam,a lányom 2.Szoval ha lenne harmadik,az olyan lenne mintha csak két gyerek lenne.Egyébként 3 kis gyereket tuti nem vállaltam volna!
2022. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Annak ellenére, hogy nincs gyerekem mégis szeretnék válaszolni, hiszen egy 5 tagú, 3 gyermekes családban nőttem fel.

Szerintem ez leginkább attól függ, hogy mennyi idősek a szülők, mekkora lenne a korkülönbség a gyerekek között illetve rendelkezésre áll-e a szükséges anyagi háttér a harmadik gyerkőchöz.

A mi családunkban nagy a korkülönbség köztünk, gyerekek között (7 és 11év). Nagyon szeretjük egymást, de nem tud kialakulni nagyon szoros kapcsolat közöttünk (érthetően más korosztályba tartozunk, más dolgok érdekelnek bennünket) és a szülők figyelme is többfelé irányul mint 1-2 gyerek esetében. Én az érettségire készültem annó, anyu meg matekot tanult az egyik tesóval, a másikat abölcsibe hordta, aztán én már elköltöztem mire a kistesó olyan korba került hogy beszégetni lehet vele. Sokkal jobb lett volna, ha korábban érkezik a harmadik. De ez csak egy olyan dolog amit én másképp csinálnék mint a szüleim. Ennek ellenére látok szuper példákat ahol a gyermekek között nem nagy a korkülönbség, megvan az anyagi háttér és egy csodálatos családot alkotnak.

Ez csak pár átgondolandó gondolat/tipp volt a döntéshozatalhoz!

2022. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nagyon sokat dilemmáztunk, de végül belevágtunk, május végére várjuk a harmadik kisfiunkat. Mi átgondoltuk az anyagi részt is, de ezzel szerencsére nincs problémánk, elég sokat félre is tudunk tenni, amellett, hogy kényelmesen élünk, így egy harmadik gyerek bele fog férni. Van két autónk, kertes házunk. A házunk most kicsit kicsi, de bővíthető, már tervben is van. Így mi az anyagi részén kevésbé aggódtunk. A félelmeink mind lelki, érzelmi eredetűek voltak. Alapvetően attól félünk, hogy nem tudunk majd kellő időt fordítani minden gyerekre, de bízom benne, hogy a testvéri kapcsolat kárpótolja őket ezért valamilyen szinten, amellett, hogy mindent meg fogunk tenni annak érdekében,hogy ne érezzék a hiányunkat. A másik amitől féltem,hogy a nem alvástól újra türelmetlen és goromba leszek főleg a férjemmel, és két évre megint nagyon háttérbe szorul a párkapcsolatunk is, illetve magamra se fogok tudni sok időt fordítani, emiatt korábban is enyhe depresszióval küzdöttem. Aztán úgy döntöttünk végül,hogy most vagy soha, mert nem akartunk túl nagy korkülönbséget, illetve úgy éreztem,hogy 35 éves korom után már nem vágnék bele ismét a babázasba (33 leszek, mikor megszületik). A fiaink 6 és 3 évesek, pont akkora lesz még a korkülönbség, hogy össze tudnak nőni. Az egészségi állapotom rendben van, természetesen szültem eddig is, így ez sem volt akadály. Összességében nagyon sok félelmünk, de mindketten nagy családban nőttünk fel, amit nagyon szerettünk, és ezt szerettük volna a gyerekeinknek is megadni, illetve ahogy beszéltünk róla, egyre jobban vágytunk is rá. Gondoljátok át, drukkolok, hogy a számotokra legmegfelelőbb döntést tudjátok meghozni! :)
2022. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Párom kettőt akart, egy ideig én is, aztán eljátszottam a gondolattal, hogy jó lenne még egy baba. Húgom akkor várta a harmadik gyerekét, lehet ez is közrejatszott. Végül nem lett több, egyrészt anyagi okokból, másrészt sajnos az az egészségem se olyan, mint rég, több műtétem is volt az elmúlt években, ezért a nőgyógyászom azt mondta, ha lehet, több babát már ne vállalják.
2022. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Túl kicsi a lakás, 2 gyerekkel is alig térünk

2. Túl idős vagyok hozzá

3. Nagyon nehéz így is, a két gyerek együtt kitesz négyet is

4. Van egy lány és egy fiú, így tökéletes számunkra

Amúgy korábban felvetődött a harmadik gyerek vállalása, ha egyneműek lennének a gyerekek sem szeretnénk már a fent említettek miatt.

2022. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Kb az a helyzet mint 5nél én 3 akartam, de férj nem.

Gondoltam úgy is becsúszik majd mert megszakítással védekezünk, de nem az csak ott csúszik be ahol nem akarnak gyereket.

Mikor nagyobb házba költöztünk én már gondolkoztam hol lehetne a gyerekszoba.

Na így lett 2 20 feletti mellé egy kicsi aki már 3 éves, és ha lenne még 1 nem bánnám.

Viszont 3 kicsit nem tudok elképzelni, pedig 20 éve kisgyermek nevelő vagyok, volt hogy 20 gyerekel voltam.

2022. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!