Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik kor a legideálisabb...

Melyik kor a legideálisabb babavállaláshoz?

Figyelt kérdés
2007. dec. 31. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt embere válogatja.Én 21 évesen fogom szülni az első babám,de ő váratlanka,ha gondos családtervezés eredménye lett volna,akkor még két vagy három évet vártunk volna.(Diploma és munka miatt.)De nem bántam meg.

Én mindenképpen a fiatalom szülést támogatom,mert úgy a gyermekünk mellett lehetünk sokáig,láthatjuk az unokákat sokat.Mondják,h de a karrier.Karriert 35-40 évesen is lehet csinálni,de gyereket!?Nem szívesen lennék 50-60 éves,amikor érettségizik a kicsi.

Egy szó mint száz:

Szerintem tervezett gyermek olyan 23-25 éves korban a legideálisabb.

2007. dec. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem értek egyet az előttem szólóval (de gondolom ő sem velem:) ).

Szerintem az ideális kor 25-35 év között van. Előtte az ember szórakozzon élje ki magát. Ráadásul a 25 év előtti házasságok sokszor végződnek válással.

Én 27 éves vagyok, és terhes. Szerintem 19 év múlva, ha majd érettségizik a picim, akkor sem leszek öreg?! Vagy igen???

6 hetes kismama

2007. dec. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Èn is azt mondom,hogy 25-30között ideál manapság az elsö baba.a fiatalabbak,még rájönnek menet közben,hogy "nem éltem ki magam"e´s aztán mi törte´nik??Sze´tmennek,megcssla´sok,válások.A gyerek issza meg a levét.Valószínü,hogy velem sem fognak eggyet érteni.26éves vagyok,fe´rjezett,e´s janua´rra várjuk az elsö babánkat.Tervezett baba,nem csak egy hirtelen fellángolás.

37hetes kismama.

2007. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a kor a legjobb, mikor már megtaláltad azt a pasit, akinek érdemes gyereket szülnöd. Van otthonod, ahová hazaviheted a babát. Van munkahelyed, ahonnan kapsz GYED-et, és ahová a baba 2-3 éves korában visszamehetsz dolgozni.


Nekem ez 29 éves koromra jött össze. Bár az előttem szólók szerint öreg kismama voltam, mégis azt tapasztaltam, hogy sok elsőbabás kismama jóval idősebb nálam. Sajnos tényleg eltolódott a társadalmi körülmények miatt a babavállalás ideje.

2007. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen szuvenír, ahogy a válaszokból is látszik, bár az előttem szólónak igaza van, hisz vannak olyan dolgok, amik jó, ha megvannak a pici előtt már (lakás, munkahely, egzisztencia). Ha szívemre hallgatok, ami nem lett volna jó döntés, akkor már 20 évesen szültem volna, de inkább az eszem vezérelt, lediplomáztam, nyelveket tanultam, munkahelyem van, házunk, autónk, júniusban lesz az esküvő, és lassan élesben is próbálkozunk a picivel, egyébként 24 éves vagyok, én is a fiatalabb anyukák csoportját fogom majd erősíteni, de azért, mert nekem a család, a gyermek jelenti az igazi karriert, ha más dolgok lennének a fontosak, mint pl. pénz, utazás, karrier, akkor én is 30 körül szülnék először vagy még később, ezért is olyan egyénfüggő ez a kérdés, személyre szabott, így nincs is egyértelmű helyes vagy helytelen válasz. Ahány ember annyi vélemény, meglátás, válaszlehetőség. Én úgy érzem, hogy megtaláltam az igazit, szeretjük egymást, együtt élünk, lagzira készülünk, a mi életünkből már csak a pici hiányzik, aki remélem hamarosan meg is fogan majd. Szerintem akkor a legideálisabb egy picit várni, ha teljesen felkészültetek rá, mindkettőtök vágya, megvannak azok a dolgok, amiket fontosnak tartotok, hogy legyen a pici érkeztekor, illetve szeretitek egymást. A felkészülést nem csak anyagiakra értem, hanem arra, hogy lelkileg is készen álltok egy új életről való gondoskodásra. Gondold végig a saját helyzeted, mérlegelj, hidd el, tudni fogod, hogy szerinted mikor ideális szülni, sok sikert!
2007. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En 33 vagyok es 30 evesen talaltam meg azt, akivel gyerkocot vallalnek...sajnos miutan emigraltam, nem tartozom azok koze akinek sajat haza van es egyeb jo anyagi korulmenyek stb...most kezdunk labra allni es bizony surget az ido....remelem en is babazhatok mar iden mert bizony nagyon vagyom ra....

Szoval az a kor a legidealisabb ahogy az elottem szolo mondta, mikor megtalaltuk azt a ferfit, aki a tarsunk minden helyzetben aki buszken vallalja az edes terhet (pl. ahol en elek nincs olyan, hogy gyes es baratai) stb...barcsak en is megtalaltam volna a Kedvesem 20 evesen!!!!:o)

Sok boldogsagot kivanok nektek!

2008. jan. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!