Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális 40 felett...

Mennyire normális 40 felett gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

2022. márc. 30. 19:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%

Mert törvényszerű 60 előtt meghalni?

Anyukám 41 évesen szült engem, a mai napig velem van, 29 éves vagyok.

A nagyapám pedig 46 évesen elment, amikor anyám csak 15 éves volt...

Erre nincs garancia.


Nagyon rá vagytok állva erre a kor kérdésre. Igen, szerintem is optimálisabb fiatalon szülni és örülök neki, hogy megtehettem, de minek túrkalni más életében? Akkor szüljön egy nő amikor jónak érzi az időpontot/ amikor sikerül teherbe esnie.

7-es voltam.

2022. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

Én se értem, miért gondolod, kérdező, hogy 60 év körül meghal valaki.

Először is induljunk ki abból, hogy 40-42-45 évesen nagy általánosságban nem a roskatag, magas vérnyomásos, cukorbeteg, durván elhízott emberek szoktak gyereket vállalni, hanem pont azok, akik fiatalosak, jó állapotban vannak, aktív életet élnek, nincsenek elhízva. Másrészt: ma 65 év a nyugdíjkorhatár. Azért annyit tételezzünk már föl, hogy az átlagember megéri legalább a nyugdíjba menetelének napját. Ha már az állam feltételezi, hogy addig bírunk dolgozni. :-)))

Nekem pl. a szüleim nem dohányoztak, mértékkel fogyasztottak alkoholt, és bár sosem sportoltak, de évtizedek óta aktívan kertészkednek. Ma apukám 81 éves, anyukám 72. Már messze nem tökéletes az egészségük, apukámnak vannak hirtelen ijesztő rosszullétei, de a mai napig élnek, ellátják magukat, kertészkednek stb. Az óvodás- és kisiskolás korú unokákat szívesen vállalják egész napra is, játszanak velük, sétálnak velük - csak focizni nem tudnak már velük.

2022. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ha az átlag magyar életkort nézem...
2022. márc. 31. 12:20
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Hát pont nem azt nézed.


79,33 év (nők), 72,86 év (férfiak) (2019)


[link]


Vagyis ha anyuka pl. 42 évesen szül, akkor átlagos esetben 37 éves lesz a gyereke, mikor ő meghal.

2022. márc. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Anyám 22 évesen szült, aztán mégis meghalt 47 évesen. Ismerősöm 20 évesen szült, most 24 éves, és mégis hamarosan meg fog halni, ez sajnos biztos, ha valami csoda nem történik. Ezek nyilván szélsőséges esetek, de ugyanakkor szerencsére nem annyira gyakori már az sem, hogy 60 évesen csak hálni jár beléd a lélek. Remélem nem kell 40 éves korom után szülnöm, mert az annyit jelentene, hogy már nem örvendek olyan jó egészségnek mint 37 évesen, hogy elsőre összejött egy egészséges baba. Nyilván a kor előrehaladtával csökkennek az esélyek, de ha a természet szerint normális 40 év felett teherbeesni, (már pedig az, ha a nők zömének akkor még van peteérése és egészséges petesejtje) akkor ne mi akarjuk már megmondani, hogy de akkor is micsoda csúnya dolog az. Főleg ha megnézzük az átlag életkort sem kell aggódni az miatt, hogy még fel tudod-e nevelni. Max azért, hogy már nem látod az unokákat, ha a te gyerekednek is úgy alakul az élete, hogy később alapít családot.
2022. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

Mikor értik már meg a "40 felett szülni késő", és a "a 60 éves már papa és mama" mantrázók, hogy az élet nem fekete és fehér, nem mindenkinek alakul úgy az élete, ahogy elképzelte.

Mi van, ha csak 40 évesen találta meg az igazit?

Mi van, ha már 30 évesen elkezdtek próbálkozni a gyerekvállalással, de 10 év kellett, mire összejött?

Mi van, ha szimplán csak 40 után érett meg a gyerekvállalásra?


Egyszerűen nem értem, hogyan veheti bárki a fáradságot arra, hogy kritizáljon bárkit a késői gyerekvállalása miatt. Ez az egyik legintimebb döntése egy párnak, SENKINEK nincs beleszólása.


Különben az én fiam 13 éves, 23 évesen szültem. Az osztálytársai szüleinek 90 %-a MIND 50 FELETTI, a legidősebb anyuka 56 éves.

2022. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi erővel lehet kritizálni a 25 alatt szülőket is. Mi a szarnak? Kellene tanulni, élni egzisztenciát megteremteni. Őket miért nem zaklatja senki hülye kérdésekkel?

40 felett legalább már nem egy idióta csitri a gyerek anyja

2022. ápr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ha tisztán a gyerek szempontjából nézzük, akkor a kérdés nagyon egyszerű, így a válasz is: Lenni vagy nem lenni? Lenni.
2022. ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!