Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normalis hogy e...

Szerintetek normalis hogy e miatt nem mernek (akarnek) tobb gyereket vallalni?

Figyelt kérdés

3 gyerekunk van,ferjemmel mindig is ugy voltunk vele hogy minimum 3at szeretnenk aztan meglatjuk.

Hala Istennek mindin rendben volt a terhessegekkel,szulesekkel,de a 3.babam nem tudott szopizni(latta szopis tanacsado azt mondta valamiert rossz a technikaja de meg kialakulhat csak gyakoroljunk),probalkoztunk de kb 2-3 hettel a szules utan egy nagy csomo alakult ki a mellemben amibol talyog lett,meg is mutottek szules utan kb 1 honappal,azota tapszeres a kicsim.

Nehez volt nagyon sok szempontbol az az idoszak,megelni hogy az elso ketto utan ot nem tudom azoptatni,maga a mutet es az addig vezeto ut is kimerito es nagyon fajdalmas volt,utana mig begyogyult a seb az is beletelt egy idobe es raadasul a ket nagyobb erzelmileg megszenvedte ezt az idoszakot...

Most 9honapos a pici,neha felmerul bennem a 4.gyerek gondolata,de valahogy sok az ellenerzes...ugy erzem hogy jol vagyunk igy 5en.

Tudom vannak sokan komolyabb problemakkal,valamiert megis sokat forog ez az egesz mostanaban bennem...


2016. aug. 26. 13:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsanat,visszaolvasva kicsit egyoldalunak tunik a tortenet,ferjem is vallalna 4.et picit kesobb,csak talan en nem birnam ugy lelkileg...
2016. aug. 26. 13:59
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem. Kizárólag az okoz dilemmát, hogy a harmadikat nem tudtad szoptatni?

Vagy általánosságban úgy érzed, hogy elég 3 gyerek, függetlenül a szoptatós történettől?

2016. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha csak az az indok ellene, hogy az utolsót nem tudtad szoptatni, akkor én bevállalnék mégegyet. Rengeteg gyerek nő úgy fel, hogy két napot nem szopizott és mégis egészséges. A műtét a múlté már, ez nem szabad visszahúzzon semmiben sem. Ahogy egy sérvműtét sem és egy bokatörés sem, hiába nem a legjobb időszakban jött.


De ha viszont úgy érzed, hogy jól vagytok úgy öten, és kerek a család, akkor nincs értelme bevállalni. De akkorsem a műtét miatt, hanem mert ti így látjátok jónak.

2016. aug. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Leginkabb ez az egesz szoptatas-mellmutet okoz dilemmat...
2016. aug. 26. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Halgass az ösztöneidre!
2016. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva: nem, nem normális dolog, hogy csak emiatt dilemmázol. Nem értem miért éled meg traumaként, hogy nem tudtad szoptatni... Kevesebb az a gyerek a többinél? A műtét maga egy trauma, de ugyebár az nem törvényszerű, hogy a következőnél is lesz, tehát félni nincs miért, mindenen túl kell lépni előbb-utóbb.
2016. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Emiatt ne dilemmáz, ha szeretnél még egy babát. Én egy napot se fogok tudni szoptatni eü okok miatt mégis szeretnék majd pár év múlva még 1-et vállalni.
2016. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkiismeret-furdalásod a szoptatás miatt, látod, a tápszeres babád is jól van, biztos ölelgeted őt is eleget. Szerintem nem érdemes ezen ennyire aggódni, hogy mi lesz, ha majd a negyediket nem tudod szoptatni.

Ami meg a műtétet illeti, szerintem ebben is nagyobb tapasztalatod lenne, jobban tudnál figyelni, hogy ne maradjon pangó tej a melledben, hamarabb észrevennéd az intő jeleket.

Ha úgy érzed, jól vagytok öten, így teljes a család, akkor maradjatok ennél. Ha meg úgy érzed, hatan lennétek teljesek, akkor érdemes belevágni.

2016. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne ez szopis ügy befolyásolja a 4.gyerek témát.ha birni fogod idegekel,idővel,és pénzel akkor vállaljátok.
2016. aug. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2016. aug. 29. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!