Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autista gyermekkel hogyan...

Autista gyermekkel hogyan közlekedtek az utcán?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam egyelőre nem érti, amit mondunk. A kezét nem engedi fogni. Így nagyon nehéz és veszélyes is a gyalogos közlekedés. Babakocsit valamikor elfogadja, valamikor őrjöng benne. Buszra ülni nem tudok vele, mivel egy pillanatra sem marad nyugton a gyerek és a tömeget sem bírja. Itt mifelénk meg nagyon zsúfoltak a buszok.

Ti hogyan oldjátok ezt meg?

Mindenhová autóval jártok? Vagy csak akkor mentek a gyerekkel az utcára ha feltétlenül szükséges? Most a hozzánk hasonló, problémás esetekre lennék kíváncsi. Gyerekpóráz esetleg megoldás lehet?



2022. ápr. 10. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Anyósom akkor viszi ki a Down-szindrómás lányát, ha muszáj. Többnyire autóval. Amikor még 3-5 éves volt én sokat vittem ki sétálni. Szerencsére akkor még többnyire kezelhető volt. Aztán elköltöztünk és ezek a séták, gyakorlások kimaradtak. Jelenleg annyira visszafejlődött a dolog, hogy az orvoshoz sem tudták bevinni. (Már 12 éves). Tudom, hogy nem ugyanaz az állapot, de jellemzően sok autisztikus tünete is van, ezért kommentáltam.


A póráz szerintem jó ötlet. Fő a biztonság, főleg ilyen esetben. (Egyébként én a saját gyerekeimre sosem tettem volna, de ez nem az az eset)

2022. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%

A porazzal az a baj, hogy kb mindenki megbamul majd, pláne hogy idősebb gyerekről van szó és sokan lesznek majd, akik megjegyzest is tesznek.

Valahogy rá kellene venni a kezfogasra, vagy hasonlóra. Mondjuk egy ilyesmi esetleg [link]

2022. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kerdezo hany eves a gyermek?
2022. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

2!

Akkor nézzenek. Ennyi dolguk van.

Fő a biztonság.


Amúgy meg úgyis látszik a gyereken,hogy autista. Szóval meg fogják érteni.


Kérdező! Az én lányom 6 éves,Asperger szindrómás. Ő meg a másik véglet,minden szabályt betart.

2022. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

4!


Ja. Nézzenek. Meg szóljanak be párszor. Lehet hogy a te bőröd van olyan vastag, hogy meg se kottyan. Az átlagnak viszont xarul esik.

2022. ápr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Akinek sérült gyereke van,az tanulja meg lesz.rni. Különben piszok nehéz élete lesz. Csak szólok.


Mi rengeteget utaztunk már, mert a lányom beteg volt 3 éves koráig. Konkrétan 10 órákat utaztunk oda-vissza párhavonta Budapestre. Vonat,busz,villamos...Muszáj volt. Muszáj. Innentől kezdve senki véleménye nem érdekel.


Mi rengeteget járunk kirándulni is. Meg kastélyokba. Mert imádjuk a férjemmel ezeket a helyeket. Meg fürdőkbe. Nem fogunk otthon ülni.


De tudom,hogy nagyon sokan megteszik. Mert a szomszéd véleménye fontosabb,mint a család boldogsága. Szomorú.....

2022. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
6. vagyok. Azt még kifelejtettem,hogy mi direkt nem autóval közlekedünk pl., mert a lányunk jobban tolerálja azt,ha menet közben sétálgathat. Ezért vonatozunk,nem azért pl.,mert nincs autónk. Van. De ott le van kötve, azt nehezen viseli.
2022. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére már sokat javult a helyzet, de 6 éves koráig egy-egy séta alatt vagy 10 évet öregedtem, a vásárlások után meg otthon bőgtem ki magam... A forgalomba beszaladt, ha neki tetsző járművet látott, üvöltött, vergődött, ha valami nem tetszett neki vagy nem a megszokott úton mentünk. Ha nem a megszokott sofőr volt, akkor előfordult, hogy fel sem szállt a buszra, de ha ő volt, akkor is képes volt utazás során olyan hisztit leverni, hogy le kellett szállnunk a buszról. Ááá, azt hittem soha nem lesz javulás. Utána ahogy fokozatosan javult a kommumikációja, úgy fokozatosan az utazás is egyszerűbbé vált.

Nálunk, mivel tesók is vannak, nem volt arra lehetőség, hogy ne mozduljak ki vele, de ez nem is volt cél. Azt szeretnénk, ha a lehető legjobban beilleszkedne a világba. Nyilván ez esetében soha nem lesz tökéletes, de alakul.

Gyerekhámot használtunk, én imádtam, ő kevésbé, de az volt a cél, hogy ne egy autó kerekei alatt végezze. Kaptam én hideget meleget, volt aki a gyermekvédelemmel fenyegetett, hogy azért ilyen a gyerek mert állatként, pórázon tartjuk.

Nem volt könnyű időszak és még most is vannak nehéz napok, de ég és föld a különbség.

Mi úgy kezdtük, hogy apró célokat tűztem ki neki. Például, ha hiszti nélkül elérünk a tűzcsapig (félúton van a buszmegállóig), akkor kap egy csokidrazsét. Ha a buszmegállóig, akkor mégegyet. Később már nőtt a tét és egyből a buszmegálló volt a cél és akkor kinderből való játékot kapott (gyerekként gyűjtöttem, rengeteg van belőle), utána már az átszállás számított. Most, ha minden rendben volt a suliban, akkor kap meglepit amikor megyek érte. Eleinte fényképpel magyaráztam neki ezeket el pl. A tűzcsap képe mellé tettem egy vigyorgó fejes képet és mondtam, hogy amiért vidám kap csokit és odatettem a csokidrazsé képét, után egy dühös, sírós fejet és akkor mondtam, hogy nincs csoki. Ezt sokszor el kellett mondani, megmutatni, de miután rájött, hogy mi a jutalmazás oka, már ő vetett fel jutalmakat. Például volt túrórudi is a jutalom, ha beértünk az oviba. Ezt már ő mutatta. Az ovi képe mellé odatett egy túrórudi képet és akkor egy darabig azt kapott.

Lehet, hogy van aki szerint ez szörnyű módszer, de nekünk ez vált be. 🙂 Most már szavakkal alkudozik.

2022. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a kézfogás mellett is raknák rá pórázt. Inkább bámuljanak az emberek mint hogy a gyerekből útmatrica legyen... Egy egészséges gyerek is van hogy megbolondul és kitépi a kezét a kezedből, mert te sem tudsz állandóan arra koncentrálni hogy szorítsd a kezét. Elég már annyi is hogy megállsz megkeresni a kulcsaid. Ha véletlenül rájön az 5 perc, legalább vissza tudod rántani.
2022. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekpóráz/hám/karkötő pont erre való, és ki nem szrja le, ha megbámulnak? Nem passzióból használja az ember, hanem hogy ne üsse el semmi a gyereket meg ne tűnjön el nagy tömegben. Egyébként a 8.nagyon jókat írt, ha eljuttok erre a szintre beszédértésben, kommunikációban, használd az ötleteit!
2022. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!