Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 éves kor után nem jár...

12 éves kor után nem jár táppénz a gyerekre, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

A gyermekvédelmi törvényben nincs benne, hogy hány éves kortól hagyhatom itthon a gyereket.

Én simán itthon szoktam hagyni a 12 éves lányomat. Viszont a családsegítő meg azt mondta ne csináljam, mert veszélyeztetésnek minősül. Viszont táppénz sem jár utána 12 éves kortól ha beteg.


Akkor most mi van? Ugye senki nem gondolja, hogy szabadságra kell menni állandóan ha beteg (nincs is ennyi szabadság, mellesleg a felével a munkáltató rendelkezik), és nem mindenki háziorvosa olyan jófej, hogy saját jogon kiír (enyém sem az sajnos).


Szerintem 12 évesen már van annyi esze, hogy nem gyújtja magára a lakást, ha baj van el tud érni, ki is tud menni mert van lakáskulcsa (egyedül jár iskolába). Szerintem ez a túlzott féltés már káros, sose lesz önálló ha mindig a fenekében vagyunk.


Szerintetek?


2022. ápr. 11. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Igen, ezzel az én anyukám is így volt, állandóan őrlődött, hogy rákényszerítik a táppénzcsalásra. A betegség első 1-2 napján otthon volt velem, aztán mentem a mamához. Nekem nincs ilyen problémám, mert most épp nem dolgozom, előtte meg esténként dolgoztam. Így nap közben a gyerekekkel tudtam lenni, este meg itthon volt a férjem. De többek között azért is vagyok háztartásbeli, hogy a gyerekeket nyugodtan tudjam rendezni. (Mind a két gyerek problémás egy kicsit)
2022. ápr. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

"Viszont a családsegítő meg azt mondta ne csináljam, mert veszélyeztetésnek minősül.

...

Szerintetek?"


Szerintem az a családsegítő címeres hatökör!


Ha nem egy életképtelen idiótát neveltél, akkor a 12 éves gyereked tudja a kulcsot használni, tudja a gáztűzhelyet és az elektromos berendezéseket (pl. mikrohullámú sütőt) használni, és van annyi felelősségérzete, hogy sem magában, sem a berendezésben nem csinál kárt. Sőt, egyedül el tud menni orvoshoz, gyógyszertárba, tud közlekedni gyalog, biciklivel és tömegközlekedéssel is egyedül.

2022. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem címeres hatokor, hanem valaki, aki jól ismeri a törvényt. 14 éves kor qlatt nem hagyható hivatalosan egyedül a gyerek.
2022. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, egyáltalán hogy kerül képbe a családsegítő? Miért találkozik veletek, miért tud az életetekről?

Ha nálunk ilyen lenne, magunk eldöntenénk és csinálnánk legjobb belátásunk szerint. Senki más nem tudna róla, max. a gyerekorvos, ha egyedül megy oda a gyerek.

2022. ápr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
#2 Azért ha egy ember (plàne egy gyerek vagy kamasz) lázas beteg, fosik-hány és jártányi ereje nincs, akkor bizony jó, ha valaki ápolja, nem?
2022. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Mi közötök van a családsegítőhöz??
2022. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mert van egy kistestvére aki miatt krónikusan ki vagyok merülve, születése óta alig alszik valamit és nem tudok időben felkelni, hogy elindítsam az iskolába.

5 perces késések miatt lettünk jelentve (egy bizonyos óraszám után kötelességük).


De a kérdésemtől ez független most.

2022. ápr. 11. 11:21
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
3-as ez egy elhíresült marhaság. Nincs törvénybe foglalva hány éves korig nem hagyható egyedül, csak annyi áll benne, hogy a gyermek 18 éves kora alatt a szülő felelőssége. Ha egyedül hagyja, és történik valami, őt vonják felelősségre.
2022. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Mit mond erről a jog?

Külföldön számos országban le van szabályozva, hogy hány éves kortól lehet felügyelet nélkül hagyni a gyermeket. Magyarországon nem létezik ilyen jogszabály, ugyanakkor a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény (Gyvt.) előírja, hogy a szülőnek biztosítania kell a gyermek életkorának megfelelő felügyeletét.

2022. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Nincs benne a gyvt.-be de dolgoztam családsegítőbe,ahol azt mondták nincs benne, de 14 év....


Kérdező, én úgy gondolom alap esetben a kutyát nem érdekli, a gyerekem 5.es, már tobben egyedul jarnak suliba meg egyedul voltak otthon szünetben is,mert dolgoztak.Senki nem szólt.



Viszont ha reggel nem tudsz felkelni elindítani a suliba,akkor gondolom nem dolgozol,de akkor hogy hagyod otthon ha beteg? Valahogy nekem nem áll össze.

2022. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!