Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 éves kor után nem jár...

12 éves kor után nem jár táppénz a gyerekre, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

A gyermekvédelmi törvényben nincs benne, hogy hány éves kortól hagyhatom itthon a gyereket.

Én simán itthon szoktam hagyni a 12 éves lányomat. Viszont a családsegítő meg azt mondta ne csináljam, mert veszélyeztetésnek minősül. Viszont táppénz sem jár utána 12 éves kortól ha beteg.


Akkor most mi van? Ugye senki nem gondolja, hogy szabadságra kell menni állandóan ha beteg (nincs is ennyi szabadság, mellesleg a felével a munkáltató rendelkezik), és nem mindenki háziorvosa olyan jófej, hogy saját jogon kiír (enyém sem az sajnos).


Szerintem 12 évesen már van annyi esze, hogy nem gyújtja magára a lakást, ha baj van el tud érni, ki is tud menni mert van lakáskulcsa (egyedül jár iskolába). Szerintem ez a túlzott féltés már káros, sose lesz önálló ha mindig a fenekében vagyunk.


Szerintetek?


2022. ápr. 11. 10:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs benne, nem létezik. Maximum javasolhatják, hogy ne hagyja otthon. Nem kell hülyeségeket terjeszteni.
2022. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez egy baromi hülye törvény.(Mármint, hogy 12 év fölötti kiskorúnál nincs táppénz.) Egészséges 12 évest simán otthon lehet hagyni, semmi baja nem lesz. De lehet, olyan beteg, hogy nem szeretném, ha belefulladna a saját hányásába, vagy pl.fekvőgipszben van, és rohadtul kevés, hogy egyedül tudja használni a mikrót.
2022. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem terjesztem a hülyeséget, nekem ezt mondták! Igen javasolhatja, meg védelembe veszi ha nem teszi. Majdnemhogy ugyanaz. Ilyen alapon 6 évest is otthon hagyhatsz, mégis jelenteni fogják és bajod lesz belőle. Pefig sehol nincs leírva,hogy nem szabad,anyám meg 5 évesen már egyedül járt az oviba.
2022. ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

12-es, ennyi erővel a feleségem betegsége után is járhatna nekem, a férjének táppénz, mert egy felnőtt ember is lehet ilyen beteg. Milyen szép is lenne, mindenki otthon csücsülne táppénzen a házastársa, felnőtt gyereke, bármelyik vele egy háztartásban lakó családtagja betegsége esetén. A TB meg fizesse, mi? A munkahelyed meg oldja meg a hiányzásodat, mi? De azért megy a sírás-rívás, hogy a gyerekes álláskeresőket nem szívesen veszik fel a munkáltatók. Nem látod az összefüggést a kettő között?


Hát nem!

Vannak ilyen szélsőséges esetek, ilyenkor az ember kér szabadságot és kész. Ha kicsit is normálisak, akkor 2-3 napot adnak. Ha meg annyi idő után is ilyen nagy a baj, akkor úgyis kórházba fog kerülni. Vagy fizetni kell egy ápolót, ha hosszú távú a probléma (pl. agyvérzés utáni lábadozás).

Az, hogy pl. egy fekvőgipszes családtagod miatt 6 hétig táppénzen legyél (most függetlenül attól, hogy 13 éves gyereked vagy 40 éves házastársad vagy 70 éves apukád) az teljesen irreális.

2022. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%
De látom, és igen járhatna. Amúgy meg egy 12éves akkor se lesz ugyanaz, mint egy 40 éves. 12 éves nem cselekvőképes. Semmihez sincs joga, akkor ahhoz se legyen, hogy betegen ellássa magát. Eleve egy 40 éves fel tudja mérni a saját állapotát és annak megfelelően döntést hozni. Pl.,ha rosszabbodik az állapota, tudja, mikor kell mentőt hívni. Egy 12 éves nem.
2022. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
36%
12 évesnél idősebb gyerek nem szokott sokszor betegeskedni. Ha mégis beteg és otthon szeretnék vele maradni, akkor kiveszek pár nap szabadságot.
2022. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

A csaladsegitoben hulyeseget mondtak. Ott is emberek dolgoznak, és sajnos sokszor ők sem ismerik a pontos jogszabályt, vagy "így szoktuk" alapján működnek a dolgok, aminek nincs jogi alapja.

Annyi igazság van benne, hogy ha egyedül hagyod a 12 év fölötti, magatehetetlenul fekvő gyerekedet, akkor ha valami baja esik, ti, a szülei lesztek érte a felelosek.

Megjegyzem, indokolt esetben kérhető méltányossági alapon tappenz 12 év feletti gyerek után is.

A másik része meg az, hogy igen, itthon a szülőnek a megítélésére van bízva, hogy mennyi idősen hagyja egyedül otthon a gyerekét, de továbbra is ő felel érte. Ez nem azt jelenti, hogy maradjon otthon vele akkor is, ha már nem jár utána tappenz, hanem hogy oldja meg, hogy biztonságban legyen akkor is, ha beteg. Egy 12 évesnek már ki lehet készíteni lázcsillapítót, ennivalót, innivalót, és még hagyni lesz neki, hogy mikor vegye be a gyógyszerét, mit egyen, feküdjön, mit tegyen, ha baj van. Nem kell feltétlenül egész nap őrizni, számtalan megoldás lehet, akár telefonon bejelentkezni x időnként, akár megkernk valakit, hogy párszor nézzen rá napközben, ha szükséges.


Mondjuk ideális esetben a csaladsegito tényleg családSEGÍTŐ, és nem családCSESZTETŐ lenne, és lenne kapacitás ilyen esetben a szülőket azzal segíteni, hogy kijar valaki nap kétszer ránézni a gyerekre, vagy ilyesmi. Jó, tudom, ez nem az az ország, de igazából törvényileg lenne rá mód.

2022. ápr. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
73%
Ha egyedül lehet hagyni egy 12 éves beteg gyereket, akkor az a 12 éves egyedül is el tud készülődni az iskolába meg fel tud kelni. Miért kellesz te ahhoz, hogy elindítsd a suliba?
2022. dec. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!