Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor áll készen egy gyerek,...

Mikor áll készen egy gyerek, hogy megtudja nem az a vérszerinti apja akit ő annak gondol?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiamnak mikor mondjam el, hogy nem a párom a vérszerinti apja? Párom tud róla 2 hónapos volt a fiam amikor megismerkedtem vele az "igazi" apja eldobta és nem is keresi nem is kíváncsi rá, ezzel nekem nincs is bajom a célom nem is az, hogy megismerkedjenek egymással, hanem nem szeretném, ha egész életét hazugságban kellene hogy élje. Ráadásul nagyon hasonlít a vérszerinti apjára és gondolom kamasz éveiben neki is fel fog tűnni vagy még előbb, hogy a páromra nem hasonlít. Nem szeretném ha ő jönne rá a dolgokra, szeretném én elmondani neki csak nem tudom hány évesen közöljem vele.

2022. ápr. 11. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Minél előbb. Nem szabad ilyennel várni, joga van tudni.

Elkezdhettek beszélgetni a mozaik csaladokrol, arról, hogy nem feltétlen a verszerinti család az "igazi" család, egyébként ha raketesel, nagyon jó mesekonyvek is vannak a témában. Minél természetesebb próbáljátok elmondnai neki, hagyjátok, hogy kérdezzen és a maga szintjén megemessze, de ne úgy kezeljetek, mint egy nagy titkot, amit egyszercsak majd hirtelen elmondtok. Az örökbefogadásnál is az a legjobb, ha ebben a természetes tudatban nő fel a kisgyerek, az elejétől kezdve.

2022. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Kicsit elkéstél vele. Ezt az első perctől az ő szintjén kommunikálni kellett volna felé. Nagy törés lesz neki. Egyeztess előbb gyerekpszichológussal.
2022. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Húha. 5 évesnek elmondhatod. Nem ez számít neki.

De ha akarsz, hazudj neki.

Te életed, ennyi.

2022. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
A mostani párod a nevére vette? Ha nem, akkor az úgyis feltűnik neki, és ennek kapcsán nyugodtan elmondhatjátok, nem is kell kivárni, hogy magától kérdezzen.
2022. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Már rég el kellett volna mondani. Ahogy a 2-es írta a pszichológus tud jó ötleteket adni mit és hogyan mondjatok neki,hogy minél kisebb legyen a törés benne.
2022. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen a nevére vette, neki majd maximum később az fog feltűnni, hogy nem hasonlítanak egymásra. A vérszerinti apja biztos, hogy sose fog jelentkezni, hogy Szia Fiam én vagyok az igazi apád. Ettől nem félek.
2022. ápr. 11. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Régesrég el kellett volna mondanod! A legelső pillanattól, amikor szóba került, hogy hogyan születik egy kisbaba.
2022. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elejétől fogva tudnia kellene
2022. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

5 éves a fiam. Ha most kellene neki elmondanom, h9gy nem a rajongasig szeretett apja az apja, szerintem elveazíteném, egy világ dőlne össze benne.

Egyeztess pszichológussal mindenkepp6!!!!!

2022. ápr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 babyboom567 ***** válasza:
91%
Már elkéstél,mindenképpen pszichológussal vedd fel a kapcsolatot.
2022. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!