Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány éves kortól engedik ki...

Hány éves kortól engedik ki egyedül a gyerekeket wc-re? Mikortól tudják maguk kitörölni a feneküket? És ha egyedül kimegy és mégis kaksi van, mi történik ha nem tudja megtörölni? Úgy megy vissza?

Figyelt kérdés
Ezek a kérdések valahogy nem tiszták nekem. Sehol nincs annyi ovónő meg dada hogy mindig ki tudják kísérgetni őket. De akkor hogy birkózik meg a gyerek egyedül ezzel?
2015. dec. 4. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
úgy, hogy az oviba csak szobatiszta gyerekeket vesznek fel. ha baleset van, a dadus segít.
2015. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

mivel 3 éves kortól van ovi, így 3 éves kortól mennek ki egyedül a wc-re. most komolyan, te mész a gyereked után a wc-re és nézed, hogy mit csinál?

nyugodtan kimehet, csak előtte szólnia kell, hogy hova megy. ha kakil, akkor megvárja, hogy valaki menjen vagy kiabál. de legjobb ha előtte szól, akkor pár perc múlva megy a dadus

2015. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Anyukám óvónő. nem, nem megy a kiscsoportos egyedül wc-re. Hogy is menne? Szépen kikíséri a dadus, ugyanis 1 csoportra 2 dadus van. Az egyik ráér kísérgetni, mivel ez a dolga többek között. Kitörölni kb középső-nagycsoportra tudják, amikor elég hosszú lesz a kezük hozzá, hogy elérjék.
2015. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A lányunk kiscsoportos és egyedül mennek ki. a 2,5 évesek is. 1 dadus és 1 óvónő van 24 gyerekre.
2015. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk pont úgy van ahogy a 3-as válaszoló írja! Szerintem ez a természetes.
2015. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

1-es: én is úgy gondoltam, hogy kimegy wc-re és ott dől el hogy esetleg nagydolgozni is fog.

3-as: ezt olvastam én is, hogy fizikailag még nemigen tudják megtörölni maguknak, mivel nem olyan hosszú még a karjuk. Előrefelé lehet, de a popójukat hátulról még nem tudják.

És ha nem mondják mikor visszamennek a terembe, kakisan lesznek vagy hogy?

2015. dec. 4. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:
A mi ovinkba a kiscsoportos egyedül megy ki WC.-re. Mindég mondják, hogy pisilnie kell vagy kakilni. Ügyesen megszokják, megtanulják egyedül intézni. Persze utánuk megyünk, de nem rögtön. Addigra már a kezüket mossák vagy öltöznek. Egyedül a feneküket kaki után, hogy kitöröljék, nagycsoportba várjuk el. Addig kitöröljük neki ha nem tudja. Azért a kicsik is érzik, hogy most kakilnia vagy pisilnie kell.
2015. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok. Nálunk vegyes csoport van. A kiscsoportos is kimehet egyedül a mosdóba, ha szól előtte. Az ajtót nyitva hagyja és én bentről figyelem, esetleg megkérek egy nagy- vagy középső csoportost kísérje ki. (Sajnos egy dadusunk van és ő sincs szinte soha a csoportban. 25 gyerekkel vagyok egyedül.) Pár perc múlva kinézek rá, megnézem hol tart, mit csinál. Ha kell segítek kitörölni a fenekét. Ha közben visszaér és mégis volt kaki, hidd el, azt megérzem! Akkor jön a tusolás és az átöltözés, plusz elbeszélgetünk, legközelebb várjon meg, vagy kiáltson. Ennyi az egész. :)
2015. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Kicsit félreérthetően fogalmaztam! A nagy- vagy középső csoportos csak kikíséri és vissza, nem segít neki. Legfeljebb jön szólni nekem, hogy segítség kell. :)
2015. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk egy óvónő van a 25 gyerekre+2csoportra egy dadus, aki közben konyhás is, szóval nem tudja kísérgetni a gyerekeket. Mindig szólnak a gyerekek, ha pisilni, kakilni kell. A kicsik után mindig kimegyünk, ha kakilni ment és megtöröljük a fenekét(esetleg, ha olyan munkában vagyunk, amit nem tudunk otthagyni, akkor egy másik gyereket megkérünk, hogy szóljon a dadusnak). Persze olyan is előfordul, hogy pisilni kéretőzik, de közben kakil. Ha túl sokáig van kinn, utánamegyek, vagy egy másik gyerek, aki ugyancsak a mosdóban van, jön a hírrel, hogy xy kakilt. Ha esetleg nem szerzünk róla tudomást, és felöltözve visszajön, azt megérzem... Olyankor lemosdatjuk, átöltöztetjük( ezt a dadus csinálja) és megígértetem vele, hogy várjon meg legközelebb. Ilyen is előfordul néha, főleg év elején az új kicsikékkel, de nem szörnyű tragédia.
2015. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!