Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól engeded a gyereket...

Mikortól engeded a gyereket egyedül jönni-menni az iskolába? Titeket mikortól engedtek egyedül?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 14. 19:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

2000-es évek elején második osztályban (8 évesen) délutáni hangszeres órára már egyedül jártam, illetve ha elmaradt valami délutáni foglalkozás (hittan, szolfézs...) akkor is egyedül mentem haza, mert a nagymamámnak kellett volna értem jönnie, de nem volt telefonja (nekem se volt).


Harmadikban (9 évesen) már mindig egyedül jártam haza (pontosabban a mamámhoz, és amikor a szüleim hazaértek, akkor haza)


11 éves koromtól jártam kulccsal haza, úgy hogy egyedül voltam otthon.


20.000 fős kisváros, minden 15 perc gyaloglásra, és mivel akkoriban még nagyrészt mindenki a körzetes iskolába járt, mindenki a környéken lakott, így az út nagy részén együtt mentünk az osztálytársakkal.

2022. ápr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy nagyon jó kérdés. Én is rengeteget gondolkozom ezen. Én már 5 évesen egyedül jöttem, mentem oviba, boltba, falun.


Nagyobbik lányunk 7 éves, a középső 4. Mindkettő figyelemhiányos. Egyenlőre még oviba jönni- menni is problémás közösen..

2022. ápr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Nagyobbik lányom 7 évesen járt, de egy utcára van az iskola, nem kell felszállni semmilyen tömegközlekedési eszközre.

A kisebbik 6 éves korától mert a nagyobbik lányom vitte őt is.

Azóta is egyedül járnak, 12 és 8 évesek most.

Nagyobbiknak van lakáskulcsa. Eddig semmi baj nem volt, pedig Budapesten élünk.

2022. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én ötödikes korom óta járok egyedül, megbízható lány vagyok, bár elég forgalmas helyen lakunk, végig a mellék főút mellett kell mennem, de a tesóm pl nagyon nem megbízható, őt szerintem a szüleim nem fogják elengedni ötödikes korában.
2022. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!