Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig használtatok babakocsit?

Meddig használtatok babakocsit?

Figyelt kérdés

A lányom már 10 hónaposan járt, de én még most is (21 hónapos) nagyobb távokra szívesebben viszem babakocsival. Főleg, ha időre megyünk (védőnő/orvos, bölcsi, akármi). Reggelente amikor megyünk bölcsibe, mindig nézem a hasonló korú gyerekeket, akik szépen mennek kézen fogva a szüleikkel a 6-sávos főúton, és belegondolok, hogy bakker az én gyerekemel ezt sosem merném megtenni. Közel van a bölcsi, de a forgalmas főút miatt sem, meg mert amúgy nem szeret kézen fogva menni (ha át akarok menni vele az úton, akkor nyilván megfognám a kezét, és olyankor az út közepén is simán leveti magát, szóval vihetem kézben a gyereket, ha ezt nem akarom, akkor meg a kezénél fogva húzzam végig a földön? Autók előtt), egyszerűen nem merem bevállalni. A játszótérig meg a csendesebb mellékutcákban, boltba simán elsétálunk, de az is olyan, hogy 5000x megállunk minden kavicsot egyesével megvizsgálni, ami persze normális egy ekkora gyerektől, csak ugye pont emiatt nem vinném így sehova, ha időre mennénk.


Ti meddig használtatok babakocsit? Mikortól volt az, hogy már nagyobb távokra/időre is gyalog mentetek?


2022. ápr. 15. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
1 éves korában tettük el kocsit. Utána gyalog mentünk.
2022. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Mi is 1 éves koráig. Utána gyalog, aztán kismotorral és futóbicajjal.

Azért gondolod úgy, hogy te nem mernél úgy menni veke, mert arra nem tanítod.

Konnyebb betenni a kocsiba, de abból semmit nem tanul, bem tud hozzányúlni semmihez stb..

Boltba is így viszed? Már simán segíthetne vásárolni stb, ne foszd meg ezektől, inkább indulj el vele hamarabb.

2022. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Kéz éves lesz. 1 éve gyalog jár. Amikor a nyugis, csendes utcai séta van, akkor kell rászoktatni, hogy fogja a kezed, és hallgasson rád! Ez a megoldás neked kényelmes.
2022. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Két éves...bocs
2022. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Boltba általában gyalog jön ő is, ott jól tud viselkedni. Csak az utcán nem. Próbálom tanítani a kevésbé forgalmas utakon, de képtelenség vele kézen fogva menni. Addig nyugodt és szófogadó, amíg nem fogom a kezét, amint hozzáérek, egyből kiveri a balhét. Számára az a két opció létezik, hogy megy szabadon, amerre lát, vagy kézbe veszem és cipelem (már amióta járni tud, azóta próbálom arra nevelni, hogy nem hurcolom kézben. Inkább leül a földre, ha egyiket sem hagyom. Az autóút közepén, jellemzően). Márpedig a Váci úton nem fogom úgy átengedni a zebrán, hiába van zöld, hogy nem fogom a kezét.

Tudom, hogy ez első sorban nekem kényelmes így,

2022. ápr. 15. 19:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig muszáj lesz. Kellemetlen igen, de túl kell esni rajta. Én a lányommal úgy csináltam, hogyha tudtam, hogy szeretne menni valahová, akkor mondtam, hogy fogni kell a kezem. Kilépünk a házból, persze nem akarta megfogni, abban a pillanatban fordultunk meg, és jöttünk haza. Ordított, ahogy a torkán kifért, de nem érdekelt. 2-3-szor kellett ezt megcsinálni, azóta fogja, mint a kisangyal.
2022. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1,5 éves koràban elvétve hasznàltuk.. csak akkor, ha a nagy is jött velünk( ő lustibb, és nem akart bicajozni)

A kicsivel 15-6 hónapos koràtól futóbicajozunk.


Gyorsabb, mint gyalog

2022. ápr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1,5 éves, hosszabb távra babakocsival megyünk, mert sokszor cipeltetné magát, így pedig nézelődik.

Közelre gyalog megyünk.

2022. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!