Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha csak x összeget tudtok...

Ha csak x összeget tudtok szánni egy bizonyos babadologra (babakocsi, autósülés, etetőszék, stb), akkor inkább olcsóbb kategóriát vennétek úját vagy márkásabbat használtan?

Figyelt kérdés
Épp autósülés vásárlása előtt állunk. Vacilálok egy használt Romer és egy új olcsóbb noname között. Hajlok a használt felé, pedig eddig újat vettem midnenből, még ha olcsóbbat is (pl lengyel babakocsi). De úgy érzem ebből fontos, hogy jó minőség legyen, még ha zavar is, hogy használt.
2016. aug. 30. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokszor olvasom itt, hogy ülésből csak újat, mert kitudja, mi történt vele korábban. Mi még a 0-13mast használjuk, így nem vagyok jártas a témában, de ez alapján inkább újat vennék.
2016. aug. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Autósülésből mindenképpen márkásat, vgayis olyan legyen, aminek jó a töréstesztje. Használt Romer. Nekünk Besafe van. Később is maradok ennél a márkánál. Ugyanígy vagyok a babakocsival is. Inkább használt, de minőségi. Ne essen szét egy rosszabb úton. Ne törjön szét. Vannak hibátlan állapotú cuccok. Ki kell mosni a huzatot, le kell tisztítani és kész is.
2016. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Márkásat, ha tényleg jó márka! Nem csak a nevét kell kifizetni, és azért drága.

Egy olcsóbb lehet, hogy nem tud annyit, viszont egy jó minőségű gyerekülést hamarabb kinőnek, minthogy tönkremenjen.

Mi történhetett vele? A miénkkel pl. annyi, hogy havonta egyszer beletettük a gyereket, és egy órán át terhelte a kis popója. ;)


Babakocsiból első gyereknél használtat vettünk, de jobbat. A második gyereknél is gond nélkül tudtuk használni.

Utazáshoz vettünk egy noname olcsó sport babakocsit. Kb. fél év használat után kitört a kereke, naná, mikor legmesszebb jártunk otthonról. 3 km-en keresztül cipelhettem a gyereket az ölemben hazáig, plusz fél óra út a buszon.

2016. aug. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged személyesen megnézni, akkor mindenképpen a használt de minőségibb ülést válaszd. Ha kézbe veszed, megforgatod, látszik rajta még kb az is, hogy mennyit volt használva. Az üléshuzat kopott-e vagy majdnem új, mennyire "koszosak" a nehezen elérhető/tisztítható részek. Ha véletlenül balesetes ülés lenne, akkor ha rongálódott az ülés, a műanyagon látszania kéne a sérült helyeket, olyankor megfakul (nem tudom jobb szóval leírni).

Én most babakocsit vettem használt, de jó állapotút, a bolti ár harmadáért. Összesen a kerekein és az alsó kosarán látszik, hogy nem vadiúj, a többi részének semmi baja.

Szóval érdemes használt dolgokat venni, egy pici baba vagy kisgyerek még nem teszi annyira tönkre a dolgokat mint egy nagyobb gyerek. De tényleg az lenne a legjobb, ha meg tudnád nézni személyesen.

2016. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Használt, de minőségi.

Rengeteg teljesen balesetmentes hibátlan használtat kínálnak eladásra (gondolj bele te is eladnád ha nem használnátok már, nyilván a legmegkíméltebbet választja az ember, de érdemes személyesen is megnézni)

Sok olyan noname babaülést láttunk mi is amit még az eladó se szívesen ajánlott, nem véletlenül nincs elérhető törésteszt ezek tipikusan a csak a rendőr meg ne büntessen kategóriájúak.

[link]

(esetleg segíthet)

2016. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Autósülésnél csak akkor venék használtat, ha teljesen megbízható forrásból származik és a kocsi tuti törésmentes volt.

Már kis koccanástól is lehetnek az ülés szerkezetében olyan hajszálrepedések, amik miatt a legdrágább ülés is rosszabb lesz, mint egy olcsó, gagyi, de új.

2016. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!